Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bélcsavarodás ellen tényleg...

Bélcsavarodás ellen tényleg jó ha a tápot felöntik vízzel?

Figyelt kérdés

2015. dec. 28. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Igen, mert a kutya lassabban tudja megenni a vizes kutyakaját, mint a szárazat. (de ha mindkettőt ugyan úgy falja, akkor aa víz egy idő után ugye távozik a szervezetből, viszonylag gyorsan, így ez is csökkenti a bélcsavarodás veszélyeit)

Sajnos a mi kutyánk nem eszi meg a vizes tápot, utálja

2015. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Gyomorcsavarodás, és tökmindegy, hogy te öntöd rá a vizet, vagy a kutya issza rá, a gáz az, hogy rengeteg cucc van a kutya gyomrában, attól nyúlnak meg a gyomortartó szalagok, amiatt tud egyszercsak megcsavarodni. Ami tényleg segít, az a napi kétszeri etetés, hogy ne egyszerre legyen benne nagy súly, hanem többször kevesebb. És szerintem a koplalónap is tud számítani, van ideje kicsit regenerálódni a szalagoknak, bár ez abszolút nem tudományos tény, csak olyan logikusnak tűnik nekem.
2015. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha szárazon eszi, akkor sokkal több vizet iszik rá, mint beáztatva.
2015. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, de a végeredmény ugyanaz lesz: sok víz és sok táp a gyomorban.
2015. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
akumi, a szalagok nem regenáróladnak, akkor nyulik meg, amikor a kiskutyát halálra zabáltatják, mert dagin cuki. normális adagok, kölyökként elosztva 3 etetésre, felnpttként pedig kettőre. ha már a szalagióok megnyultak, ott már előfordul a gyomorcsavar üres gyomornál is, illetve amikor sokat iszik a kutya.
2015. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont ma tudtam meg, hogy a nagytestű kutyák könnyen kapnak bèlcsavarodást a száraz táptól, mert egyből ahogy a kutya lenyeli a tápot, az beszívja a nedvessèget, ami a gyomorsav. Aztán ugye mozog a kutya, lefekszik, feláll, jön-megy, ès mivel tele van a bele, megtörtènik a baj. Azt javasolták nekem is, hogy áztassam be a száraz kaját levesbe, vízbe, bármibe.
2015. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nyers etetésnél kevesebb a gyomorcsavar veszélye
2015. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én láttam már beáztatott táptól gyomorcsavart kapott kutyát, úgyhogy csak óvatosan. Olyat is, amelyik nem ugrált, csak lement egy lépcsőn, meg fordult egyet a hátán. Szóval csak óvatosan.
2015. dec. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!