Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ötletetek hogy honnan...

Inez010 kérdése:

Van ötletetek hogy honnan vegyem meg a kutyust? És mik a tapasztalataitok ezekről a fajtákról?

Figyelt kérdés
Valószínűleg fél éven belül elköltözünk és a nagy álmom hogy kutyám lehessen beteljesedik. De még csak ott tartok hogy kiválasztottam pár fajtát ami tetszik és itt leragadtam. Tetszenek a mopszok a francia buldogok a westik és a bichonok. De nem tudom hogy melyik lenne nekem a legjobb és hogy honnan tudnék beszerezni. Már sok örökbefogadó oldalon is körülnéztem de nem vagyok sokkal okosabb mint előtte. Arra lennék kíváncsi hogy ti kiket ismertek akiktől nem horror áron tudnék egészséges kutyust kapni vagy hogy ha nektek volt/van valamelyik kutyus akkor mik a tapasztalatok.

2015. dec. 29. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

mi tenyésztőtől veszünk kutyát, egy évet várunk rá és 150be kerül... menhelyeket is néztünk ,de nem lettünk szerelmesek, viszont a samoyedbe igen.

Szerintem menhelyeken is körülnézhetnél :) és ne szaporítótól akarjál venni kutyust, mert hogy olcsóbb.. kitudja milyen betegsége lehet és lehet csak fajta jellegű lesz. Sok sikert a kutyushoz

2015. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"nem horror áron tudnék egészséges kutyust kapni"


Ha nem tenyésztőtől veszed, akkor orosz rulett Vagy egészséges lesz, vagy nem.

Nekem szapitól vett pit keverékem van (sajnos csak később merültem bele a témába), de szerencsém van vele, 6.5 éves, 2 babéziát túlélt, nem különösebben kell költenem orvosra szerencsére. De ugye a fajta alapból "erősebb" szervezetű.

Egy francia bulldoggal vagy mopszszal már nem biztos, hogy szerencséd lenne.


Szerintem menj el egy menhelyre, és válassz egy fajtajellegű keveréket. Esetleg fajtamentőknél keress.

Vagy gyűjts törzskönyvesre.

2015. dec. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta kiskutya 100+ ezer forintba kerül a legtöbb helyen, a mopsz és a francia bulldog még drágább lehet, mivel nagyon beteges fajták, nagyon figyelni kell az egészségükre.


A westi egy terrier, a bichon meg társasági kutya, ehhez mérten át kéne gondolni, hogy melyik passzol hozzád jellemben, olvass utána mik az igényeik és hogy kell velük foglalkozni, mert más-más foglalkozást igényelnek.


Ha idősebb kutyus is szóba jöhet, akkor érdemes lenne a fajtamentéseknél érdeklődni, vagy itt nézelődni:

[link]

2015. dec. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2015. dec. 29. 12:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Mennyi időt tudnátok rá szánni naponta? Mennyit sétálnátok?

Akarsz e szőrével foglalkozni vagy inkább takarítasz?

Inkább sportos vagy nyugisabb jellem vagy?


Nem tudom mennyit áldoznátok a vétel árra. A francia bulldog 200-300 ezer ft körül mozog. Egy kicsit olcsóbb a mopsz.


A többi 90-150 ezer ftért lehet venni hobbi célra tenyésztőtől :)


Úgy dönts,hogy a kinézett fajtáknak írd össze a jellemét,milyen igényei vannak és mikor ott van előtted az összes fajta amit kinéztél tudsz mazsolázni.


Én 4-5 fajtát néztem ki annó, sok videó,sok fajta ismertetőt olvastam ,gazdikkal és tenyésztőkkel való beszélgetés után az 5 kutyából 1 maradt :)


Amikor mindent tudsz a kinézett fajtákról akkor rájössz,hogy melyik az amelyik igazán passzol hozzád.


Bichon Frise és egy Havanese-m van. Ha érdekel róluk személyes infó akkor írj nyugodtan :)

2015. dec. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
az a baj, hogy mindenki tökéletes kutyát venne, de az árát megfizetni már kevésbé hajlandóak :( pedig érdemes megfontolni, hogy most kerül x összegbe a kutyus, vagy később az állatorvosnak fizeted ki a többszörösét (félreértés ne essék nem úgy értem, hogy a drága kutya 100%-ig problémamentes, az olcsóbb pedig biztos beteg!) nekem egy francia bulldogom van, és mivel rengeteg olvastam a fajta lehetséges problémáiról az első szempontok közt volt hogy jó helyről vegyem. Rengeteg oldalt átböngésztem és mivel 100 ezer forinttól kezdődtek az árak a nem tenyésztőknél egyértelmű volt hogy egy hozzáértő tenyésztő biztosan elkéri ennek akár a dupláját is ( díjnyertes szülők esetében tripláját vagy többet) ezért én nem az ár alapján döntöttem, tudom hogy jó helyről van, szuper vérvonallal gyönyörű szülőktől! :) Ez teljesen a szubjektîv véleményem a francia bulldog vásárlásrol :)
2016. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mennyit szánnál maga a kiskutya megvételére??
2017. szept. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!