Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem pisil lent az utcán...

Miért nem pisil lent az utcán a kölyök kutyám?

Figyelt kérdés

Mivel most nem rég kapta meg az utolsó oltását a kutyám, és eddig pelenára pisilt,kakilt mikor leviszem szagolgat, de gondolom ahogy érzi a pisiszagot neki is kell ezért mint "jó kutya" visszakéreckedik és itthon elvégzi a dolgát a pelusra.

Mitől van ez?

Hogy szoktassam le h az utcán (is) pisiljen?


2010. márc. 24. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hát mikor a pelusra pisil, mondd neki h pisi, h tudja mi az. Utána lent is mondhatod neki, és hamar rájön h mire célzol. Én a mai napig mondom ma kutyusomnak, h pisikélj még egyet, mert megyünk haza:) és pisil is:)

én a pelenkás dolgot nem díjazom, de pl, vidd le a pelust, és ha lent pisil, óriási öröm, jutifali, dicséret!!

evés és játék után is vidd le, mert hamarosan pisike lesz, és akkor is nagyon kell örülni, én volt h tapsoltam is, 4 hónaposan már javában szobatiszta volt.

1-2 óránként ha van időd sétáltasd meg, h minél hamarabb rögzüljön benne, hol végezze el a dolgát.

fent vedd el tőle a pelust, ne lássa(ha otthon vagy), és ha látod h keresi a helyet, akkor viheted is gyorsan.

ilyenkor bizony állandó készenlétben kell állni:)

2010. márc. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
még annyit, h lassan elkezdheted mondani neki a fenti pisire, h nem szabad.
2010. márc. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
Mert igényes kutya.
2010. márc. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Hamarosan magától is rájön arra, hogy lent pisiljen, kakiljon. Én is így voltam az egyik kutyámmal, amíg nem voltak meg az oltásai, fent végezte a dolgát. Aztán az első sétáknál semmit sem volt hajlandó csinálni, és amint hazaértünk azonnal rohant a "tojóhelyére" és pisilt kakilt. Nem kell ilyeneken izgulni, majd magától is belejön a dolgokba, csak sokszor és lehetőleg sokáig legyetek lent!
2010. márc. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:

Pont egyik nap kérdezte valaki, hogy szoktassa pelenkára a kutyáját és azt javasoltam, hogy sehogy. Mert ez lesz belőle.

Próbáld meg levinni a pelust vele, jobbat nem tudok.

A téren sok szagot érez és a kutyáknál ugye nem csak a szükséglet miatt csorog a pisi, hanem területjelző hatálya is van. Egy kölyök sokszor nem meri felülbélyegezni a környékbeli nagy kutyák jelölését. Inkább olyan helyre vidd, ahol kevés kutya jár.

2010. márc. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!