Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatom meg a...

Hogyan taníthatom meg a kutyámnak, hogy a földről ne egyen fel semmit?

Figyelt kérdés
Milyén módszerek vannak? Ezt is otthon érdemes kezdeni? Ha igen, akkor otthon sose engedhetem meg neki, hogy megegye ami leesett? Vagy külön tudja választani, hogy én engedélyt adtam rá vagy sem?
2015. dec. 29. 20:16
 1/2 Andizsuzsi ***** válasza:

Leteszel a földre egy falatot, úgy tartod a kezedet, hogy előbb le tudd takarni, mint ahogy elérné. Ha mozdul rá, letakarod, mondod, hogy nem. Ha látod, hogy figyeli, de nem mozdul rá, dícséret, jutalom. Ha ez már jól megy, akkor kicsit messzebb mész, és folytatjátok. Arra vigyázz, hogy ha a tiltás ellenére rámozdul a falatra, mindig te legyél a gyorsabb.

Én semmit nem engedek felenni a földről, azt sem, amit amúgy a kutyának szánnék, de véletlenül leejtettem. ( ugyan ez a helyzet a kézből etetéssel is, rajtam kívül mástól kézből sem fogad el semmit). Nem mondom, hogy ez az üdvös megoldás, de nekünk megfelel.

2015. dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor enni adsz neki, ültesd le. Csak ha jelt adsz, akkor ehet, és csak és kizárólag, miután te megengedted.

Esetleg a clicker-tréninggel jobban bevésődhet ez nála.

Továbbá, mindig szidd össze és vegyél ki a szájából mindent.

Ha van valami keserű dolog, ami nem árt neki, én beletenném egy húsba otthon és "hagynám" hogy "titokban elvegye". Megkóstolja és megutálja. Aztán ugyanez csak a keserű anyag nélkül. Ja és szidd mindig össze, amikor "titokban" összeszed valamit.

2015. dec. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!