Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan nem lehet kan kutyát...

Komolyan nem lehet kan kutyát csak ivartalanítva tartani?

Figyelt kérdés

Folyamatosan ezt olvasom itt, hogy mikor lett ivartalanítva a kutya, mért nincs ivartalanítva stb.

Most komolyan ivartalanítani kell a kutyát nevelés helyett?


2015. dec. 29. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Éntőlem azt csinálsz a saját kutyáddal amit akarsz, addig a percig amíg rá nem mászik az én szukámra, mert akkor én herélem ki puszta kézzel őt is meg téged is.
2015. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Ez butaság.
2015. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Dr. Kangörcs válasza:
6%
Lehet természetesen, én soha nem voltam képes olyan szívtelen dologra, hogy egy semlegesnemű valamit csináljak egy élőlényből. Mégse volt soha problémám a kutyáimmal.
2015. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem írja elő semmilyen törvény, de nagyon ajánlatos a kutya érdekében. Nagyon rátok férne egy szoftverfrissítés, szemléletváltás! Közönséges állatkínzás ivarosan hagyni egy nem tenyésztésre szánt ebet. Csak józan paraszt ész kell hozzá!
2015. dec. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

őszintén, ha valamit kötelezővé lehetne tenni, én a hobbiszukák ivartalanítását tenném kötelezővé. ha nem tenyészt vele (TENYÉSZT, nem szaporít) a gazdi, akkor ivartalanítsa.

amúgy de, lehet vele együttélni csak függ tőled,a kutyától és a környezetedtől is. sok ivaros kant ismerek, van amelyikkel teljesen jól bír a gazdája és tüzelő szukák közelében sincs gond, de olyan is van, ahol nem csak a kutyát heréltetném ki, hanem a gazdit is ivartalanítanám, szívem szerint.

2015. dec. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:12


van ahol ha megveszed, tenyésztőtől általában, csak ivartalanítási kötelezettséggel viheted el, legalábbis macskáknál általában ez van, még tenyésztő se kell hozzá. De ja, szukák tulajait kötelezni kéne a nem kívánt almok elkerülésére. Meg a hozzá nem értő szaporítók ellehetetlenítésére.

2015. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
"Közönséges állatkínzás ivarosan hagyni egy nem tenyésztésre szánt ebet" - azért ebben a formában ez egy kicsit erős megfogalmazás szerintem. Igen, ésszerű, meg praktikus, meg felelősségteljes, meg vannak egészségügyi előnyei, meg vannak a napi együttélés során előnyei, de hogy elmulasztani állatkínzás lenne, az szerintem azért túlás...
2015. dec. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Én állatkínzásnak tartom. Nagyon egészségtelen, és feszült, nyugtalan a kutya. De ha férfi vagy, akkor tudod, hogy egy hónap milyen nő nélkül, most ezt képzeld el 10-12 évig.



80'as években nem volt "divat" az ivartalanítás. Minden háznál születtek össze-vissza mindenféle korcsok, sokat vaslapáttal agyoncsaptak, sokat kidobták az utcára, azokat meg a sintér verte agyon. Volt szukám, amikor tüzelt, 6-8 kan marakodott a kegyeiért, 1 hétig aludni sem lehetett tőlük, szétszedték a kerítést, alig mertünk kimenni az udvarra. Hurokkal, mindennel fogtam őket, karókkal vertem őket, hogy eltakarodjanak innen. Amikor már nem volt szukám, akkor meg a kanjaim szöktek, ha tüzelt a közelben egy szuka. Sokszor sérülten jöttek haza. Vagy egy másik kutya szaggatta meg, vagy a szomszédom szúrta a seggébe a vasvillát, de volt, hogy szétnyílt fejjel, egyik szemére megvakulva jött haza a kutyám. Hiányzik ez nekem?

Egy ismerősöm vastagon acél forgácsot szórt a kerítés mellé, hogy a kan rottija ne kaparjon ki, de mikor tüzelt a szomszéd szuka, nem állította meg az sem. Ömlött a vér a mancsából, de neki akkor is menni kellett. Csak, hogy lásd, mennyire erős a párzási ösztön, és mennyit szenved egy kutya párzáskor, ha nem jut "nőhöz".


Mióta ivartalanított kutyáim vannak, nyugodt, boldog életük van, és nem kell stresszelnem tüzeléskor. Évekkel tovább fognak élni ivaros fajtársaiknál, és sokkal egészségesebbek lesznek. A másik, hogy a kutyák nem fognak azon pityeregni, hogy nem lehet "gyerekük". Nekik egy gonddal kevesebb.


Másik, hogy ha mindenki felelősen gondolkozna, akkor nem lennének tele a menhelyek. De ma is ismerek olyan családot, ahol 15 kutya van, mert "olyan aranyosak, tartsuk meg", aztán évente párat el kell ásni, vagy menhelyre beadni, mert nekik sincs mit enni, nemhogy a kutyáknak.


A lényeg, hogy a kutyáknak és a gazdáiknak is nyugodtabb életül lesz ivartalanítás után.


Kérdező! Van kutyád? És ivartalanítás helyett hogy neveled? Vagy hogy kell nevelni? Hogy üríted ki a zacsiját?

2015. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Dehogynem.


De ha ivaros a kutya, néha bizony a kanossága probléma lehet és vigyázni kell nehogy nem kívánt szaporulat legyen.

2015. dec. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ezt jól leírtad, be lehetne minden hasonló helyre írni ezt. Sokan nem értik meg hogy ő érdekük is... macskáknál is ez van. kandúrok is elég durván tudnak bunyózni, meg ha szerelmesek, nem látnak nem hallanak és simán elüti őket egy autó például, vagy agyoncsapják mert bagzanak és nyervákolnak.
2015. dec. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!