Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabályozza e bármilyen...

Szabályozza e bármilyen rendelet v. jogszabály azt, hogy kutyát bevihetek e boltba?

Figyelt kérdés
Ha igen, linkelnétek?! Köszi!
2015. dec. 29. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi jogszabály csak azt köti ki, hogy olyan területre, ahol az élelmiszer termékek előállítása zajlik, illetve a pult belső területére (ahova egyébként is kizárólag egészségügyi könyvvel rendelkező személyek léphetnek be) TILOS a kutyát beengedni. Az eladó térben, a hipermarketek előterében, üzletházak sétálóterületén a gazdájuk felügyeletében a kutyák jelenléte nem tilos! A jogszabály tehát nem tiltja a kutyák beengedését az üzletbe, ez kizárólag az üzlettulajdonos illetve a bérlő saját döntése.
2015. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A bolt magánterületnek számít, akkor pedig a tulaj szava szent, ha nem akarja nem viheted be.
2015. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag segítőkutyákkal (pl vakvezető)lehet bemenni bárhova, de ezt nyilván tudni kell igazolni. Minden egyéb esetben a tulaj döntheti el.
2015. dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 elwera ***** válasza:

Szerintem is a tulaj dönti el.


Nálunk az egyik 100 Ft-os bolt bejárata mellett van egy kapaszkodó, amihez kikötöttem, de az közl volt a bejárathoz. Azt mondták úgy kössem ki, hogy ne tudjon bejönni a küszöbig, mert a fogyasztóvédelem megbünteti őket ha bent van a lába.


De szerintem kamu, mert a másik 100 Ft-os boltba meg örülnek ha beviszem. A sarki éjjelnappali boltba is be szoktam vinni, oda rendőrök is járnak be, és ott dumálunk bent, játszik a tulaj a kutyámmal. A rendőrök a higiéniai szabályokkal nem foglalkoznak.


A nagyobb sparba nem próbáltam bevinni, onnan a biztonsági őr valószínűleg kiküldene, ott a bolt elé kötöm arra az 5 percre és szépen ül kint. Egy este viszont egy részeg pali elkötötte, és amikor kijöttem a kutya pórázt már a földön húzta maga után, de szerencsére nem ment el, megvárt akkor is. A pasira csúnyán néztem, erre ő kezdett el szövegelni, hogy mi bajom van vele.

2015. dec. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Pontosan melyik jogszabàly ez?
2016. jan. 1. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!