Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam ajándékba egy beagle...

Miklos Szabo Éva kérdése:

Kaptam ajándékba egy beagle kiskutyát 9 hetes és nagyon budos és sokat vakarozik mit tehetek mert olvastam hogy 3 hónapos kortól lehet csak fürdetni?

Figyelt kérdés

2015. dec. 30. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó helyről lehet szegény..

Gondolom, bent van veled a lakásban?

Oltások, féreghajtás, bolhamentesítés megvan?

Veszel kölyöksampont és megfürdeted.

2015. dec. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fürdesd meg, és akitől kaptad, azt világosítsd fel, hogy miért nem kellene szaporítóktól kutyát vennie, pláne ajándékba.
2015. dec. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég szomorú.

Ajándékba állatot nem veszünk.

Pláne nem ilyen helyről.


Na de hogy a kérdésedre is válaszoljak:

ha még nem tetted, vidd állatorvoshoz. A kiskutya szinte biztos, hogy férges és bolhás is, ezeket kezelni kell, meg nem tudom, oltásokkal hogy áll, azt is kapnia kell még párat. Egyébként is alapvető, hogy új állattal első utunk a dokihoz vezet, ilyen esetben meg pláne.

Melegre fűtött lakásban meg lehet fürdetni is gyorsan, utána alaposan megszárítani, de ez maximum a szagát csökkenti, a többi dolog a dokira tartozik.

2015. dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Létezik kölyökkutyáknak való sampon, de ha bolhák miatt viszket, arra külön kezelés kell: Neostamoson-os oldatban áztatni a kutya szőrét mindenhol, legalább 10-15 percig, amíg a bolhák elpusztulnak, majd egy hét múlva megismételni. Ráadásul ha már egy ideje nálad van a kutya, a lakásba is kerülhettek bolhák, peték, így esélyes a visszafertőződés. Ugyanezzel az oldattal mindent át kell fújnod, főleg a helyét, mindent kimosni, felmosni, átmosni. A megfelelő szereket, amit egy ennyi idős kutyán is szabad használni, az állatorvostól beszerezheted, egyben írasd át a chipet - már ha van neki, ha nincs, akkor beteszik -, adasd be az aktuális oltását + féreghajtót, és cakumpakk nézesd át, hogy még mi merülhet fel. Ne felejtsd otthon a pénztárcád...
2015. dec. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!