Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem meg? Bovebben lent!

Hogy neveljem meg? Bovebben lent!

Figyelt kérdés
2,5 eves havanese kutyanknak vettunk csontot amit raghat(nem igazi,izesitett),es amiota veszunk neki(kb 2 honapja),azota imadja,es egyfolytaban ragja..viszont felti tolunk,eddig ha odamentunk hozza,morgott,ma viszont meg is kapott..negrangattam rendesen,meg raraktam a porazt es fegyelneztem(ul,fekszik,labnal setal),aztan elkuldtem buntetesbe egy lyukba,es nem szolunk hozza estig..viszont nem tudom hogy mit csinaljak meg,hogy befejezze ezt a viselkedest,es soha tobbet ne csinalja..a kajajat el tudom tole venni,o megy be es ki utoljara a kapun,jarunk kutyasuliba is,csak most hideg van es nem nagyon viszem ilyenkor...esetleg tudna valaki tanacsot adni? Nagyon megkoszonnem! :)

2015. dec. 30. 13:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem beleirni,hogy mar rakerdeztem a suliban a morgasra,de azt mondta,hogy van egy kis targyfeltese,de ameddig nem nyul ferre es kap meg,addig nem nagy baj,ha el tudom venni a kajajat.
2015. dec. 30. 13:47
 2/3 anonim ***** válasza:
hát először is miert veszed el a kajáját? NAGYON FONTOS HOGY MÉLY HANGNEMMEL BESZÉLJ HOZZÁ MIKOR EL AKAROD TŐLE VENNI! és mi az hogy elküldted büntetésből egy lyukba?! és csodálkozol hogy vad...
2015. dec. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

-Ha rendszeresen elveszed az ételt büntetésből, akkor csak még jobban fogja félteni.

-Engedelmes feladatokat csináltattál vele, és ahelyett, hogy megjutalmaztad volna megbüntetted? Ezzel azt kommunikáltad neki, hogy ne dolgozzon veled, hisz azért büntetés jár!

-Szerinted este még emlékezni fog rá, hogy miért van a lyukban? Persze, hogy nem fog. Pláne, hogy azért büntetted meg, mert dolgozott veled, nem pedig azért, mert feléd kapott.


Azonnali, erős büntetés kell. Vagy elzavarod a fenébe, vagy adsz neki egy akkora sallert, hogy tényleg a fal adja a másikat. Az ilyen dolgoztatom büntetésből, meg elzárom büntetésből, éheztetem büntetésből módszerek pont az ellenkezőjét váltják ki, mint amit akarsz.

2015. dec. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!