Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyát hogy célszerű láb...

Két kutyát hogy célszerű láb mellé szoktatni séta közben? Úgy, hogy egymás mellett mennek az egyik oldalamon, vagy mindkét oldalamon egy-egy kutya?

Figyelt kérdés
Van egy kisebb és egy nagyobb termetű kutyám. Szeretném mindkettőnek megtanítani a láb mellett menéwt, akár pórázon, akár anélkül. A problémam, hogy egy oldalt vagy két oldalt legyenek? Az egy oldalt jobbnak tűnik nekem így első gondolásra, csak hha ez lenne a célszerűbb, akkor hogyan tanítsam meg nekik h ne mellettem, hanem az egyikük mellett menjen az egyik kutya? S melyiklegyen belül, melyik kívül?
2015. dec. 30. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a két oldalas verzió a jobb. Megtanítani is egyszerűbb. Az egyik kutya balos, a másik jobbos, problem solved. És így nem kell egyszerre gyakorolnod velük.
2015. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy neked kényelmes. Nekem egy oldalon megy a kettő, az öreg van kívül, mert ő már tudja a rendszert, a kicsi meg belül, mert neki néha még be kell jelezni. Különösebben nem kellett a helyzekedést tanítanom, az öregnek csak szóltam, hogy lábhoz, és mivel nem fért oda rendesen, megmutattam neki párszor, hogy hol tud jönni. Bár ezt csak tömegközlekedésnél használjuk, amúgy a hétköznapokra van a "vissza" parancs, ami csak azt jelenti, hogy nem előzhetnek meg, olyankor úgy mennek, ahogy jól esik, sőt, lemaradhatnak pisilni is; olyankor az öregem általában mögöttem battyog, a kicsi meg hol jobbra, hol balra, attól függően, hogy éppen honnan sikerült beérkeznie.

Ha még mindkettőnek kell néha jelezni, hogy ne kóricáljon el, akkor valószínűleg praktikusabb a két külön oldal (az ügyesebbik kéznél a gázosabb). De próbáld ki, aztán döntsd el, hogy kényelmes :)

2015. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A fiatalabbik még csak tanulgatja, az idősebbnél nem volt annyira ilyen igényem. Kistestű kutyánál hogy tanítom meg a láb mellett menést? Először póráz? De ő nagyon szépen sétál rövid pórázon meg hosszún is mellettem. Létezik, hogy már csak a parancs hiányozna? Macerásnak tűnt ezért nem is tanítottam neki, mert a bokámig ér kb s.nem tudtam, higy kezdjek hozzá. De így, hogy a másik már kapizsgálja, jó lenne neki is megtanítani. Ez a vissza parancs jól hangzik, ezt hogy tanítottad?
2015. dec. 30. 21:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy oldalon praktikusabb mert akkor egy kezed szabad marad egy meg fogja a két pórázt. Azért nem mindegy ha pl még kell egy szatyrot is vinni vagy akármit megfogni,de jutalomfalatot is könnyebb osztani így.
2015. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tisztán használod az adott szabályt, nagyon könnyen beleszoknak a kutyák. A nyugis láb mellett sétára nekem az ide a vezényszavam, ez jelenti azt, hogy nekik most a bal oldalamon kell maradniuk. Az idősebb van nálam is kint, mert a fiatal nagyon szorosan jön ilyenkor mellettem, így az idősebb magától kintre igazodott. Mikor kitörtek, ahol értem ott fogtam meg őket, nyakuknál, oldalukon a bőrt, szőrüket, és raktam vissza magam mellé, persze egy jól irányzott tiltószóval.


Illetve nálunk van egy olyan szabály, hogy kb. 2 méternél messzebb nem mehetnek tőlem. De előttem, mellettem, mögöttem bárhol lehetnek, szaglászhatnak, pisilhetnek, stb., viszont ezt a távot nem hagyhatják el. Ez is szabály, ha hibáznak ezért is büntetés jár.

2015. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A visszát úgy tanítottam, hogy kiadtam a vezényszót már a kapuban (mi séta elején mindig így megyünk egy kicsit), tök mindegy volt, melyik oldalamon van, és aztán nem hagytam, hogy megelőzzön. Ha csak kicsit előzött be, akkor pórázrántás vezényszóismétléssel, vagy érintés; ha nagyon, akkor fék, megvárni, amíg visszamászik (eleinte pórázos segítséggel, később anélkül), rövid dicséret szóban, és utána lehet megint menni. Kézjellel is segítettem az elejétől, mutattam magam mögé, meg csettintettem, amit előzőleg már nagyjából megtanult követni, ezzel elég hamar el lehetett kezdeni póráz nélkül is gyakorolni. Illetve ha megállt valamit megszagolni, és hátulról száguldott előre, akkor fék és kitett tenyér volt a jelzés, hogy stop van, meg még mindig érvényes, hogy ne másszál el. Aztán persze volt egy hosszú időszak, amikor már értette, csak nem tudott sokáig odafigyelni magára, hogy hol kóricál, vagy valami nagyon elvonta éppen a figyelmét, amit feltétlenül és azonnal meg kellett néznie, ott aztán volt minden a kis csoszogásos jelzéstől kezdve az érintésen, hátsó láb gáncsoláson keresztül az irdatlan sallerig, de megérte :) Főleg mondjuk a rövid csoszogós fékezés kellett, mert jobbára tényleg csak elfeledkezett magáról.


Na most ez egy módszer, más kutyánál nem biztos, hogy ugyanígy fog menni; a lényeg az első monadtban van. Megmutatod neki a saját stílusotokban, hogy ha ez a vezényszó elhangzik, akkor az ő lábfeje nem előzheti meg a tiédet, ezen kívül bármit csinálhat (vagy nem, ezt döntsd el; a lényeg, hogy pontosan tudd, mit vársz el tőle, és ezt korrektül kommunikáld is felé).

2015. dec. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ahogy jobban tudod őket irányítani, másrészt ahogy ők jobban megtalálják a helyüket.


Te magadon is észre fogod venni, hogy jobb, hogy egy oldalon csak 1 kutyára kell koncentrálni, vagy hogy csak az egyik oldaladra kell figyelned, ott viszont mindkét kutyára.


Meg a kutyákat is figyelni kell, mert néha egyszerűen eltökélnek egy pozíciót maguknak, (pláne 3-4 kutya esetében) és ha ott érzi jól magát, ott tud "kizökkenések" nélkül szépen sétálni, akkor ott kell hagyni, nem érdemes egy jól működő dolog ellen dolgozni.

2015. dec. 31. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönóm a válaszokat.

Az összezavarná őket, hogyha amíg nem tökéletes a láb mellett menés, addig két különböző oldal, s utána mennének egy oldalra. Nekem ez utóbbi szerintem kényelmesebb lenne hosszú távon.

2016. jan. 1. 20:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Külön-külön érd el náluk először ezt, ez a legegyszerűbb neked is, nekik is. Több kutya esetén amúgy is nagyon fontos, hogy külön is sétáltasd őket, foglalkozz velük.
2016. jan. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Külön sétáltatni nem nagyon szoktam őket. Ritka esetben maximum, hogyha egyiket kell csak orvoshoz vinni vqgy ilyesmi. De külön szoktam velük foglalkozni.
2016. jan. 5. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!