Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha rátámad séta...

Mit tegyek ha rátámad séta közben egy másik kutya az enyémre?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam hogy egy sétabotot viszek magammal(ebben a faluban sok a kis korcs kutya) és azzal hadonászok. És még azon, hogy sprayt viszek magammal.(playboy) és belefújom a szemébe. Nem tudok mást kitalálni de az én kutyusom beagle, és nem tudja magát megvédeni. A multkor egy barátságos vizsla ráugrott és nem engedte el. A gazdája rászólt. A kutya nem fogadott szót. A gazda azt mondta: jólvan akkor játssz a kutyával. Én meg elkezdem verni a póráz végével. Nagy nehezen elment. Szerencse hogy barátságos volt. Támadásnál nem tudnék mit csinálni csak ezt a 2-őt. Van még valami tipp? A spray jó lesz?
2015. dec. 31. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha barátságos, akkor nem kell ütni... Az csak játék!!!! Ha jól szocializált kutyád van, akkor sokkal kisebb az esélye annak is, hogy összeveszik a szembejövő kóborral.


Egyébként ha fenyegetően közeledik egy kutya, akkor le kell ültetni a sajátodat és állj fölé, hogy a lábad között legyen. A te kutyádnak is biztonság érzetet ad, illetve a szembejövő pedig azt hiszi, hogy a kutya ekkora és sok esetben inkább tovább áll. Nekem ez bejött már párszor. Egy támadóan közelítő német juhásszal szemben pl. a kutyám úgy megijedt, hogy felugrott két lábra és a karomba csimpaszkodott hirtelen. Magamhoz szorítottam és imádkoztam, szerencsére a kutya megtorpant, három kört ment körülöttünk, mire kijött a gazdája és visszaparancsolta.

Egyébként gázsprayt tartok magamnál, de még sosem használtam. Nem is fogom, csak akkor ha nagy a baj.


Ezen felül ha összeverekszik egy másik kutyával, el kell engedni a pórázról, hogy megtudja védeni magát, vagy ha más nem, el tudjon futni. Nem hangzik jó megoldásnak, de ez a legjobb, amit ilyenkor tehetsz. Ha fújni kezded simán a saját kutyádat is lefújhatod, ha közéjük állsz, téged harapnak meg.

2015. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
15%

A setabot,spray az allatkinzas

Ne csinald ,mert elvisznek

2015. dec. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Miért kell megütni egy kutyát aki csak játszani akar a tiéddel? Ebből a Te kutyád is csak azt fogja leszűrni, hogy minden kutyától félni kell.


Én a kóbor kutyák mellett el szoktam sétálni, mintha észre sem venném őket. A legtöbbször ilyenkor megállnak, néznek egy kicsit és ők is továbbállnak.

Amelyik kutya az enyémre morog és kötözködik, arra hirtelen rászoktam rontani, felé futok és morgok mint a kutyák. Gondolkodás nélkül elfutnak az ellenkező irányba.

Viszont amelyik kutya játékból vagy érdeklődésből közeledik, azt mindig hagyom, hadd szaglásszák egymást. Az én kutyám is betoji, ezért minden lehetősséget kihasználok, hogy szocializálódjon.

2015. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem lehetett levenni a kutyámról. Az enyém már nyüszögött is mert fájt a szorítás
2015. dec. 31. 14:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért verted meg azt a kutyát, ami még szerinted is barátságos volt, és nem bántotta a kutyádat??? Na mindegy...

Ha ltod, hogy jön egy harcias kutya, ne emeld fel a kutyád, mert akkor a másik csak rádugrik. Állj a két kutya közé, és kiabálj rá a támadóra. De ha a te idegbeteg kiskutyád a barátságos kutyáktól is fél, akkor bocs, de neked kell egy nyugodt helyet keresned, nem a normális, szocializált kutyákat kell okolni...

2015. dec. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Barátságos kutyánál ilyenkor én is az enyém fölé vagy elé állok és nem engedem a másikat a közelébe, de nem kezdem el ütni a másik kutyát. Ilyen eszedbe se jusson. A legbékésebb kutyában is felébredhet az önvédelmi ösztön és akkor csapkodhatod akárhogy a pórázzal, meg fog harapni vagy szét fog tépni. Ne legyél buta, mert emiatt vannak a balesetek.
2015. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

Nyugodtan fújd le pepper spray-vel, ha rádtámad egy kutya. Jogod van az önvédelemhez. Jogod van megvédened a kutyádat is egy nagyobb, agresszíven, támadólag közeledő ebtől. Ez nem állatkínzás, hanem önvédelem. A támadó kutya gazdáját meg be kell perelni, mert nem pórázon, szájkosárral vitte közterületre a kutyáját. Ha kiszökött magánterületről, akkor meg pláne be kell perelni.

Bármilyen eszközzel védekezhetsz, amihez nem kell engedély, pl. egy bottal, gázspray-vel.

Gázpisztoly vásárlásához, magánterületen tartásához nem kell engedély, de ha kutyasétáltatáshoz magaddal akarod vinni, ahhoz kell viselési engedély a területileg illetékes rendőrkapitányságtól. Simán megadják, ha nem vagy büntetett előéletű.

Szerintem az lenne a leghatékonyabb.

Ha veszel, csak forgótárast vegyél, pepper tölténnyel.

De ezt már a boltos fogja mondani úgyis.

2015. dec. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Manka68 ***** válasza:
Ha a másik kutya csak ismerkedni akar, akkor hagyd, a te kutyád is boldogabb lesz tőle. :-) Ha támad akkor neked mint falkavezérnek kötelességed megvédeni a kutyádat. Mindegy, mekkora. Elé lépsz, és elzavarod a másik kutyát. Általában elég ha fenyegető a testtartásod. Ha nem, akkor morrants oda valami takarodj félét. Falun lakunk, sok az utcai eb (szándékosan nem írtam kóbort, mert mindegyikről lehet tudni hol lakik, csak épp nem ott van), de még egyszer nem fordult elő, hogy bármilyen eszközre szükség lett volna.
2015. dec. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Manka68 ***** válasza:
Lemaradt: ha a másik kutya nem támad, de a barátkozása már fárasztó a tiednek, egyszerűen kotord le róla, vagy fogd meg a grabancánál és szedd le. Ütlegeléssel nem érsz el semmit.
2015. dec. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Inkább hétvégenként viszem erdőbe sétálni. Nemrég összefutottunk egy kutyával aki morgott rá. A barátnőm kapta fel én pedig felvettem a támadó pozíciót ezzel a kutya elrohant. A távolból ugatott. Nagyon féltem az enyémet.
2016. jan. 16. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!