Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne zabáljo...

Mit csináljak, hogy ne zabáljon a kutyám?

Figyelt kérdés
Kóbor kutya volt, nyilván sosem vehette természetesnek, hogy van előtte kaja. De már 2 és fél éve nálunk van, és még mindig falja a tápot. Rágás nélkül behabzsolja, utána meg fuldoklik tőle. Valamelyik nap letüdőzte egy részét. Úgy megijedtem, azt hittem, megfullad. Próbáltam, hogy leszidom, de nem érti, hogy miért. Azt is próbáltam, hogy elvettem tőle mindig, amikor habzsolt, de ez nagyon nem vált be, mert csak még gyorsabban evett, ha visszaadtam neki, mert tudta, hogy úgyis mindjárt elveszem tőle megint.
2015. dec. 31. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]

Fogalmam sincs, hogy működik-e, de én is nagyon gondolkodom vmi ilyesmin.

2015. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy működik, de én inkább valami olxan megoldást szeretnék, hogy ne akarjon úgy zabálni, és nem pedig csak ne tudjon. :)
2015. dec. 31. 15:44
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Agyj neki ojan kaját amit nem tud lenyelni egybe pl egész csirkét
2015. dec. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vizslánk is ugyanilyen zabagép, pedig naponta kétszer kap enni. Kölyökkorában normálisan evett, másik kutyánk nincs, akitől esetleg féltené az eledelt. Azonnal "felporszívózza" a kaját, utána meg szinte fuldoklik. Nálunk sem vált be semmi, csak annyit változtattam, hogy a száraz tápot beáztatom, így kevésbé kínlódik evés után.
2015. dec. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Száraz tápot adsz neki gondolom. Ez esetbe önts egy kis vizet a kajájára, így innia is kell majd, nem tud egyszerre megenni egy tál kaját.
2015. dec. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na még valami: egész csirkét szerintem ne, mi is próbáltuk, annyira zabálta, hogy konkrétan három rágással akarta lenyelni, majdnem állatorvos lett a vége, szerencsére sikerült házilag "kiműteni" a nyelőcsövéből. :)
2015. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Evéslassító tál. Nem tud habzsolni, mert ki kell kerülnie az akadályt.
2015. dec. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez volt a helyzet, konkrétan 3 falatban megette mindig a kaját a kutyánk:D

Azt olvastam, és nekünk bevált, hogy a tápot a földre szórtam (bár kicsit macerás, meg utána takarítani kell, de inkább, mint hogy megfulladjon), és onnan ette fel, mert nem egy kis tálban állt és tudott "beleharapni", hanem mondjuk 2 méteres körben kellett érte járkálnia. Szerintem a kutyák egyébként is jobban szeretnek földről enni, én ezt tapasztaltam:D

A másik pedig, hogy ha szoktatok tanulni, szellemileg fárasztani, akkor egy evésnyi tápadagot adj neki jutalomként, így megeszi a vacsit, mégsem egyszerre nyeli le az egészet!

2015. dec. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a kimért tápot 3 részletbe egy nagyobb tálba szórom ki neki. Így nem tud egyszerre fullasztó mennyiséget betömni. Mióta ezt csinálom ugyan lassabban nem eszik de semmi baja sincs.
2015. dec. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is földről etetem, de nem segít, beporszívózza gyorsan.
2016. jan. 1. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!