Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyám nem tenyésztőtő...

Van egy kutyám nem tenyésztőtől ha el viszem szűrésekre és minden eredménye jó el kezdhdtek vele egy kenelt?

Figyelt kérdés
Kiállításokra vinni, tenyészteni vagy így is csak szaporítás?
2016. jan. 1. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a törzskönyv is kell.
2016. jan. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kell a törzskönyv, az nélkül nem tudod bizonyítani a származását. Jah és inkább ne kezdj bele, nekem még 1 almom sem volt de már a tököm tele van. Rengeteg kiadás csak aztán elkap a szukád egy méhgyulladást és passz. A 3 évnyi 40 kiállítás, rengeteg szűrés és még egy darab kölyök sem lett.
2016. jan. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Régen lehetett B törzskönyvet igényelni. Ma már nincs ilyen. De kennelt azzal sem lehetett alapítani.
2016. jan. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel a kutyádnak nincs törzskönyve, ez bizony szaporítás lenne! Kennelt nem is tudnál alapítani vele, hiába lennének jók az eredményei! Egyébként is rengeteg pénz lenne, ha genetikai vizsgálatokat akarnál csinálni annak érdekében, hogy kideríts, kik a kutya ősei.
2016. jan. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hiába jók a szűrései, ha örökít szarságokat. Azt meg nem tudhatod, mivel ugye nincs törzskönyve, nem tudsz utánanézni a rokonság szűrésekkel igazolt egészségi állapotának.

Plusz ugye nem viheted el semmiféle hivatalos megmérettetésre (kiállítás, munkaverseny), hogy kiderüljön, mennyire értékes egyede a fajtának, és nem kezdhetsz el vele rendesen szabályosan tenyészteni, hiszen ezekhez alapkövetelmény a törzskönyv, pont a fenti okból kifolyólag.

2016. jan. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kezdhetsz vele kennelt alapítani, sem kiállításokra nem tudod vinni, mert ezekhez feltétel a törzskönyv, azaz, hogy igazolt legyen a származása.

Ha ilyen céljaid vannak, akkor tenyésztőtől kell venni kutyát, abból is olyan, ami várhatóan továbbtenyésztésre alkalmas lesz.

2016. jan. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel semmivel nem tudod bizonyítani a származását, a felmenőit, így hivatalosan csak fajtajellegű keveréknek minősül.
2016. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a hasznos válaszokat! Akkor ez kilőve! El viszem ivartalanítani. Azért gondoltam rá mert gyönyörű kutya okos soha nem volt semmi baja. De értem már ezt a törzskönyv dolgot!
2016. jan. 2. 07:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Respect ;)
2016. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!