Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen "idegbeteg" a...

Miért ilyen "idegbeteg" a vizslám?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves kan vizslám, nincs ivartalanítva még. Hangsúlyozom, NEM én hoztam ide, annak ellenére, hogy apám is tudta mivel jár egy vizsla tartása, elhozták.

Suli és foci mellett kevés idő jut a sétáltatására, ők ugye egyáltalán nem foglalkoznak vele. Úgy tekintenek rá, hogy csak úgy van. Télen se engedik be, pedig vacog kint, azt mondják, majd "beleheli a házát".

Amikor van egy kis időm, kiviszem futni a mezőre, tanítom, de nem sokat ér. Sokszor volt már, hogy meglátott pár embert és nekik támadott, pedig üvöltök utána, de meg se hallja.

Nagyon kellemetlen, mikor jönnek rokonok, és ugat, mint egy hülye, pedig ott vagyunk mi is körülötte.

Pórázon egyáltalán nem tud menni, húz egyfolytába, pedig kiskora óta sétáltatom.

Lehet valami idegi betegsége?



2016. jan. 1. 13:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem "idegbeteg", csak neveletlen, és nincs aki parancsolhatna neki. Nincs főnök köztetek.
2016. jan. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Rám hallgat, én vagyok neki a falkavezér. Csak nem értem mit kéne még tennem, hogy hallgasson rám.

Olyankor mit tegyek, ha a vendégeket megugrálja? Teljesen fel van pörögve, nem hall, nem lát.

2016. jan. 1. 13:54
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha te lennél a a falkavezér, akkor nem támadna meg másokat, és meghallaná, amit mondasz neki. Tudnád fegyelmezni póráz nélkül is...
2016. jan. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"én vagyok neki a falkavezér"


Lúfütty vagy, nem falkavezér. Amúgy megválaszoltad a kérdést, nem foglalkoztok vele eleget, azért ilyen. Felugrálásról határozottan letiltani, pórázon sétálást sokat és rendszeresen gyakorolni (neten találsz hozzá segítséget. Ajánlom az egyik kutya, másik nem sorozatot.) Ha erre nincs időtök, akkor ne csodálkozz, hogy a kutya neveletlen.

2016. jan. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Rám hallgat, én vagyok neki a falkavezér. Csak nem értem mit kéne még tennem, hogy hallgasson rám. "

Na most akkor döntsük el, hogy hallgat rád vagy sem. Valószínűleg nem.

Egy elhanyagolt vizsla sajnos ilyen. Napi 1,5-2 óra foglalkozás kéne neki, meg hogy bent lakhasson veletek, akkor lenne oka normálisan viselkedni. Így nincs. Unatkozik, nincs igazán kapcsolata se emberrel, se állattal, naná, hogy bekattan, ha végre történik vele valami.

2016. jan. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Tudod mit nem értek? Sok barátomnak tud sétálni pl. a kutyája pórázon, mégse tanította soha 5 percet sem.

Én próbálok minél többet vele lenni, minden hétvégén viszem sétálni.

NINCS napi 2 órám csak vele foglalkozni.

Az meg más, hogy a szüleim idióták, akik nem bírják felfogni, hogy nem kell vizsla, ha nem tudunk vele törődni.

2016. jan. 1. 15:08
 7/19 anonim ***** válasza:
52%

Szépen beszélsz a szüleidről is, nem hiszem, hogy a kutya az idegbeteg a családban...


Az lenne a legjobb mindenkinek, de főleg a kutyának, ha elajándékoznátok valakinek, aki ért is a kutyákhoz és van ideje foglalkozni vele.

2016. jan. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hát mert nekik nyilván nem ilyen energikus kutyájuk van. Ha cserélnétek (nem két percre, hanem úgy általában), valószínűleg az ő kutyájuk neked is menne normálisan pórázon, a tiéd meg nekik sem.

Amúgy tényleg lehet, hogy jobb lenne neki más gazdánál, ha így él, és ennyire megviseli, hogy vizsla létére agresszívkedni kezd. Nem bántásból mondom, de ezt érdemes lenne átgondolni, mindenki érdekében. Sokszor az a felelős döntés, ha az ember belátja, hogy nem tudja megadni a kutyájának azt, amire szüksége van, és ezzel árt neki.

2016. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

Nem idegbeteg, csupán nincs megnevelve, nincs lefárasztva.

Jobb lenne másik gazdát keresni neki, ha jót akarsz a kutyának. Viszlát nem tartunk kint, és kellene neki a napi szintű fárasztás, határozott nevelés.

2016. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
*Viszlát= vizslát :)
2016. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!