Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartott vizsla...

Lakásban tartott vizsla gazdiktól kérdem, hogy mennyire vedlik?

Figyelt kérdés

2016. jan. 1. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vészes a vedlés időszak. Jól ki kell kefélni az utcán, de ígyis úgyis minden vizsla szőrös lesz, ha vedlés van ha nem, ha kikeféled, ha nem. Napi söprés mellett is kutyaszőrös a padló.
2016. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan hullajtja a szőrét. Nekünk egymás után volt 2 vizslánk. A szőnyegeket csak szőnyegtisztító takarítógéppel lehetett rendben tartani és heti kétszeri takarítás kellett. A víztartályban és a csövekben kb. 1 marék kutyaszőr rakódott le. Amióta kutya nincs, azóta 1 hónap is eltelhet szőnyegtisztítás nélkül, mintha nem is koszolódna (pedig cipőlevétel nincs).
2016. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon vedlik,a vizsla amugysem ezért lakásban sem nagyon fog (max ha idősebb lesz) Csak figyelj rá ,hogy rendszeresen mozgasd ,ha bent tartod! :)
2016. jan. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A mi vizslánknak nagyon hullott, állandóan. Mindennap felsöpörtem egy marék kutyaszőrt.
2016. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mindig mondják/mondjátok a vizslákhoz a sok mozgatást, ami persze jogos is mert egy energiabomba.

De mégis hogy képzeljem el, mennyi az a sok mozgatás? Le se fekszünk csak mindig kutyát sétáltatunk? Napi hány séta? Hány órás? Séta vagy inkább labdázás, biciklizés, futás? Kérlek valami reális időt mondjatok mert napi 10 órát nem tudok a kutyával sétálni.

2016. jan. 3. 20:02
 6/11 anonim ***** válasza:
a mozgatást illetően: mi legalább 4-szer vittük le őket, néha ötször. Ezek összesen legalább 1 órát tettek ki, de kedvező időben a feleségem (aki a gazda volt) napi 1-2 alkalommal biztosan volt velük 1/2-1 órát sétálni (kifejezett futtatási lehetőség nincs).
2016. jan. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez nem is hangzik olyan vészesnek, napi egy-másfél óra mozgatás. Az abszolút elfogadható szerintem. Azokat nem értem akik azt írják, hogy reggel is 2 órát lemennek a kutyával meg este is. Ők nem dolgoznak, főznek, takarítanak?

Nektek amúgy magyar vizsla volt?

2016. jan. 3. 20:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Magyar vizslánk van. Én speciel dolgozok, főzöm, takarítok és minden egyebet is, amit egy átlagos nő egy háztartásban. Bónusz 2 gyerekem is van. Reggel a férjem viszi a kutyát, ha nagy a hideg, akkor csak 1 órát, másfelet. Délután pedig én viszem,(jó időben a kisebbik gyerekkel) és igen, ha épp nincs orkán erejű szél, vagy özönvíz szerű eső, akkor ez legalább 2 óra, ergo valóban napi 4 óra körül van az aktív mozgatás. Ezeken kívül csak pár perces egészségügyi séta, ha szükséges. Egy átlag vizsla nem lesz kiegyensúlyozott napi másfél óra mozgatással. Nem azt mondom, hogy nincs olyan egyed, akinek ez elég, hanem azt, hogy nem ez a jellemző. Fiatalkorában suliba is jártunk. A sétáknál legalább a fele aktív fárasztás,futunk vele, labdázás, a többiben bandázik és rohangál, szaglászik. Mindezek mellett otthon viszont halál nyugodt, egy hangja sincs, ha maga marad is elfekszik szépen a helyére, boldog, kiegyensúlyozott kutya. Akiket ismerek vizslásokat is mind minimum napi 3 órát mozgatják a kutyát, van aki nálunk is többet. Fajta választásnál tekintettel kell lenni a kutya igényeire, a vizsla aktív, éber vadászkutya, le kell fárasztani, különben sok gond lehet vele. Ami a szőrhullást illeti. Ő most 6 éves, előtte egy Német vizslánk volt, mindkettőnek iszonyat hullik a szőre, folyamataosan, évszaktól függetlenü, olyan nincs, hogy alig. Én minden nap porszívózok és felmosok és mivel van két szőnyeges szobánk is, ott biza 5-6 hetente szőnyegpucolás géppel. Amíg házban éltünk és csak a földszinten tartózkodhatott a kutya, addig is napi söprés és felmosás az alsó szinten. Ezek az én tapasztalataim.
2016. jan. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekünk drótosunk van, neki nem hullik a szőre.

Egy óra mozgatás szerintem édeskevés. Mi reggel levisszük egy órára, késő délután 1-1,5-2 (attól függ milyen idő van), illetve még este olyan 15-30 perc (ez is időjárástól függ).

Szerintem kiegyensúlyozott kutyám van, jelenleg is alszik. :D

2016. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A dótszőrűek is nagyon szépek.

De hát tényleg biztosan egyed függő is, hogy mennyi mozgatást igényel a kutya mert ismerosomnel udvaron van(ejszaka előszobában) es csak ritkán viszik az udvaron kívül mozgatni a kutyát. Megis életvidám, normál kutyusnak latom.

2016. jan. 4. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!