Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha nem megy be...

Mit csináljak, ha nem megy be a kutya az ólba?

Figyelt kérdés

Kölyökvizsla. Úgy fázik, hogy kocog a foga! Nemrég lett kész a kutyaól, teljesen be van szigetelve, hungarocell, belülről pedig ipari polifoammal, hogy puha meleg legyen, de nem hajlandó bemenni. Betettem neki a kajáját és a vizét is, de megeszi, megissza, és kijön. Ott kucorog szerencsétlen a fal mellett a betonon. Nyitva van a melléképület is, de oda se teszi be a lábát se!

Hogy szoktassam be az ólba? Segítsetek légyszi, mert nagyon aggódok érte! :(


2016. jan. 2. 11:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kölyökvizslának a lakásban van a helye, a testi és a lelki egészsége miatt is. Ha kinti kutyát akartok, miért nem vettetek olyat, amelyik erre való?
2016. jan. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 I.Vanda ***** válasza:

En azt csináltam régen én kutyusom se akart be menni a kinti házikojába aztán jutalomfalattal becsaltam en leültem az ajtóba aztan kivülről simogattam egy idő után elaludt :D aztán rájött hogy ez nem is olyan rossz:D azóta ott alszik:D

Ismerősömnek viszont az segített hogy oda tették a házat ahol amugy feküdni szokott :D

2016. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Kiskutyát ne tarts kint most ebben a hidegben,vagy tegyél be neki fűtést is a házba.
2016. jan. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Annyira nem kiskutya, 10 hónapos, csak még kölyök. Odatettük mi is, ahol lenni szokott, mégse megy be. Nem tudom benntartani jutalom kajával sem, nem az a típus, aki nyugodtan fekszik amíg simogatom. :)
2016. jan. 2. 11:26
 5/18 anonim ***** válasza:

Egy felnőtt vizsla se való kintre, a vadász is bent tartotta anno a vizsláját. Tönkremennek az ízületei, de az a kisebbik gond. A nagyobbik, hogy nincs kapcsolata a gazdájával. 10 hónapos korára például már bőven tudnod kéne őt nyugton tartani.

Mennyit sétálsz vele amúgy egy nap, és mikor? Mert ha mondjuk csóri kutyának esze ágában sincs pihenni, mert mehetnékje van, nyilván nem fog békésen aludni a helyén, nem is lehet elvárni tőle.

2016. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem nem lenne szívem kint hagyni, rá lehetne szoktatni, hogy nyugton maradjon, de ha nagyon nem akarod beengedni, szerelj fel egy infralámpát valahova neki.
2016. jan. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Alszik ő békésen, csak a kutyaól mellett, vagy mögött :( Rengeteget foglalkozok vele, lefárasztani lehetetlen, iszonyat izgága, hatalmas energiája van.
2016. jan. 2. 11:43
 8/18 A kérdező kommentje:
Azért béleltük ki polifoammal, mert az tapintásra is meleg, még ilyenkor is! A melléképületbe is bemehetne, ott is meleg van, de nem megy be.
2016. jan. 2. 11:45
 9/18 I.Vanda ***** válasza:

Ha majd nagyon fázik ugyis bemegy nem hülye...nem fog halálra fagyni

Amugy ha beteszel egy rongyot amin a te szagod van? Nem segit?

De tenyleg amugy inkább vidd be. ha nem is karjátok az egész házba gyerekrácsal le választjátok mondjuk a nappaliba az is jobb neki:)

2016. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

De. Segg hülye szegény, de én így szeretem! :-D

A rongyot még nem próbáltam, de szerintem azonnal kiszedi és szétcincálja! :-D

A házba nem szeretném behozni. Nem tudtam amúgy, hogy benti kutya a vizsla. Rengeteg ismerősöm tartja kint, szintén szigetelt ólban, van köztük vadász is. Később, ha megnyugszik és sikerül megnevelni, akkor majd néha bejöhet, de kisgyerek is van a házban, most nem engedem be.

2016. jan. 2. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!