Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagjyam, hogy a kutyám ugasson...

Hagjyam, hogy a kutyám ugasson, hörögjön játék közben?

Figyelt kérdés
Fél éve van nálunk, örökbe fogadott 1,5 évés kutyus. Hogyha játszik, akkkor ugat, de nem normálisan inkább ilyen hörgősen. Elég hamar bepörög lévén, hogy vizsla, de ez a hanghatás nekem furcsa. Én már kezdem megszokni, de más kutya gazdik el tudom képzelni, hogy mit gondolnak, amikor ilyen sátán kutyája szerűen ugatva hörög. Tányleg csak játékból csinálja, én ezt tudom, csak mások ezt nem biztos, hogy levágják. Hagyjam, hogy így játszon, vagy tiltsam? Ha tiltsam, akkor azt hogyan?
2016. jan. 2. 12:50
 1/5 Ugribugrikukac ***** válasza:
Ezt nem tudod megmondani neki.A mienk is ilyen.
2016. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, hogy ha bepörög akkor morog ugat stb, de itt jön a fontos: a gazdi ismeri a kutyáját, és ezért képes megkülönböztetni a testbeszéde, vagy a hangja alapján, hogy most játszik vagy komolyan gondolja. Amíg te látod a különbséget, és tényleg játékból eszi addig semmi gond nincs vele. Ez azért kívülről is látható egyrészt, másrészt le kell tojni a mások véleményét abban az esetben, ha az nem jogos kritika.
2016. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha téged zavar, akkor tiltsd.


Amikor nagyon felpörög és elkezdi, szépen mondod, hogy NEM (vagy "csend", "cssss", amelyiket ismeri...) megfogod a nyakörvét, kivonod a játékból, lecsendesíted és csak akkor engeded vissza, ha lenyugodott, elhallgatott. Ha újrakezdi, elölről kezded.


Nyilván nem fog elsőre tökéletesen sikerülni, lehet, hogy egymás után 6x kell eljátszani, de a kutya nem hülye, fel fogja fogni, hogy nem szabad nagyon vadulni.


Engem nem érdekel, ki mit gondol, többször beszóltak, hogy miért szólok rá a kutyámra mikor folyamatosan ugat. Hát ne ugasson folyamatosan. Engem is zavar meg a környéken élőket is gondolom.


Játékból fojtogatós staffival ugyanez, üvöltöző vizslával ugyanez, csipkedő pulival ugyanez. Ha neked nem tetszik amit csinál a kutyád,akkor lépj közbe.

Tiltod a durva játékot,csipkedést, fojtogatós birkózást és lecsendesíted az üvöltözést.

2016. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is így játszott és a kutyás barátaink ezt mind tudták. Egy emberke volt aki féltette a kutyáját mert kisebb volt mint az enyém olyankor rászóltam az enyémre hogy szépen, kicsit óvatosabbra vette magát és a gazdi is megnyugodott. A "szépen" vezényszót még akkor tanítottam meg neki amikor kézből adtam neki a jutalomfalatot és elég hevesen vette el de ezzel a szóval pedig szépen :D:D

De egyébként a gazdának megmondod hogy ő így játszik és nem lesz semmi gond, ha normális a gazdi megérti.

2016. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyanez. Mintha megszállta volna az ördög..de nagyon pörög, és nagyon élvezi. Én hagyom neki, mert látom, hogy csak játszik, ha esetleg nem, akkor egyből megállítom, leültetem/pacsit kérek, ő pedig fülig érő szájjal egyből adja, csak játszunk már tovább...arra figyelj, hogy ne okozzon fájdalmat, mert az enyém néha elfelejti az erejét, meg az a szokása, hogy kicsit elkezdi húzni a kabátomat, és néha a bőrömet is becsípi, amivel nem is lenne nagy baj, csak ilyenkor elkezd szaladni, mintha el akarná vinni tőlem a kezemet. És ez fáj:D:D

Szerintem hagyd neki, vagy vegyél ilyen nagy játékot, amivel tud játszani, mi is azt fogunk :)

2016. jan. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!