Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Kinéztem" egy kutyát a...

"Kinéztem" egy kutyát a retrieverhelpnél, de csak bentalvással lehet örökbe fogadni. Ez komoly? Találok olyan "céget", ahol nem kötelező együtt aludni a kutyával?

Figyelt kérdés
Nem kerti dísznek kell, de az összes eddigi kutyánk túlélte, hogy nem a házban aludt. Nem is lenne egyedül.
2016. jan. 2. 14:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Miért nem lehet bent a házban? Családtagok szerintem a házban laknak :) De amúgy azt nem lehetne megcsinálni, hogy 1-2 hétig bent alszik a nappaliban/fürdőszbában stb (nem kell a hálóban aludnia), utána meg mehet ki a kertbe.
2016. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehol sem azt kérik, hogy magad mellett altasd a kutyát... csak hogy bent lehessen a házban. Nem értem ez amúgy miért probléma. A te szavaiddal élve, még senki sem halt bele abba, ha a kutya bejárós volt és nem volt éjszakára kicsukva.
2016. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

"sehol sem azt kérik, hogy magad mellett altasd a kutyát... csak hogy bent lehessen a házban"

Akkor alkalmatlan vagyok a kutyatartásra, mert amikor panelben laktam, egy kutyámat se bírtam arra rávenni, hogy a folyosón aludjon, és ne lopakodjon be az ágyamba.


Ezt írják: "Kutyáinkat – ritka kivételekkel – csak és kizárólag kinti-benti tartásra van módunkban örökbe adni. A kinti-benti tartás a mi értelmezésünkben a házba szabad ki-bejárást és bent alvást jelent."


Akkor inkább leteszek az örökbefogadásról, de nem fogom a kutyáimnak engedni, hogy ki-be mászkáljanak télvíz idején szabadon a házban, be a gyerekszobába, stb.

2016. jan. 2. 15:05
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

Na ugye, meg van oldva a dolog: nem kell kutya, kész.

Egy goldinak vagy labradornak a gazdi az élete (ámbár melyik kutyának nem...), igazi "seggbebújós" fajta mindkettő.

Így tarts plüsskutyát vagy robotot. Az nem koszol, nem szőröz, nem mászkál, ez utóbbit csak akkor, ha bekapcsolod...

2016. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

A retrieverhelp fajtamentéssel foglalkozik, ami azt jelenti, hogy nehéz hátterű, beteges, korábban elhanyagolt kutyáknak keresnek odaadó gazdit.

Ezek a kutyák valamennyire sérültek, ezért türelemre és szeretetre van szükségük, valamint figyelemre. Azért kell bennaludniuk, hogy kialakulgasson az a szoros belső kötődés a felnőtt állatban is, ami korábban nem tudott. Nem arról van szó, hogy "túléli-e", ha kint van.


Eleve sokkörös "teszten" kell ahhoz átmenned, hogy megkaphasd a kiválasztott kutyát. Beszélgetés, ismerkedés a retrieverhelpesekkel, a kutyával, kimennek a lakásodra/házadba is, megnézni, hogy megfelelőek-e a körülmények. Az a cél, hogy ne kerüljön vissza hozzájuk a kutya.. Később is kontaktban maradnak az új gazdival, alkalomadtán meglátogatják.


Ez nagyon nagy felelősség, szóval gondold át és ne az legyen a szempont, hogy dejó, mert ingyen van. Tök jó dolog, ha így akarsz segíteni, de ez feladat is. Nincs azzal semmi baj, ha nem akarod az ágyadba a kutyát, de nem hiszem el, hogy nem férne el egy fekhely neki éjszakára a konyhában, előszobában, nappaliban.. A másik kutya nem Te vagy a családod vagytok, attól neki nem lesz jobb.


Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor inkább tegyél le róla. Sok sikert!

2016. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

"ne az legyen a szempont, hogy dejó, mert ingyen van"

Hát ez az. Meg tudnám venni a 200 ezer forintos kutyát is, de mentettem volna egyet.

Be szoktuk engedni a kutyáinkat, de nem alhatnak bent (csak műtét utáni lábadozás esetén, ill. szilveszterkor is bent volt a kutya, meg a kánikulában is bejöhettek a hideg kőre).

Köszi a normális válaszokat.

2016. jan. 2. 15:16
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

Olyan nincs, hogy nem tudtad elérni, hogy ne menjen fel az ágyadba...nyilván nálatok a kutya az úr a háznál, te meg azt teszed, amit ő akar...

Ha én nem akarom, hogy feljöjjön az ágyba, akkor nem fog feljönni, és kész. Nincs de.


Másrészről pedig nem tudhatod, hogy milyen a kutya, nyilván nem ok nélkül írták, hogy benti tartásra.

Ha ennyire nem tetszik, akkor keress másik menhelyet, másik kutyát, vagy gyűjtögess egy fajtatiszta kutyára egy megfelelő kennelből, aztán vegyél, és ott tartod ahol akarod. De egyébként labrador szerintem sem való kintre, mert nagyon gazdás. Igaz nem hiszem, hogy neked való lenne, de ha ennyire kint akarod tartani, hogy ne legyen melletted, mint társ, hanem csak kint éljen mint kutya, mintha 100évvel ezelőtt lennénk, akkor vegyél egy közép-ázsiait, mert ő nem vágyik az agyonbabusgatásra, és kint sem fog fázni...Mondjuk nem hiszem, hogy sokáig ellennétek, mert ha egy kutyát nem tudtál megnevelni, hogy kint legyen, akkor egy káj igen hamar a fejedre fog nőni..

Tudod, nem kötelező örökbefogadni pont azt a kutyát, ha valami nem tetszik a feltételekkel, akkor nem fogadod örökbe és kész.

2016. jan. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy a bent alvás nem egyenlő az ágyban alvással, ha megtanítod a kutyának, hogy az előszobában feküdjön egy szőnyegen, akkor ott fog feküdni, és akkor bent is van, de nem a szent ágyadban :)
2016. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Azért ez egy kicsit furi, nem?

- szar vagyok, ha a kutyát nem engedem be (ami így nem igaz, de mindegy)

- szar vagyok, mert nem tudom megnevelni, hogy ne másszon a "szent" ágyamba (mitől lenne egy ágy szent?)

Egyszerűen nem bírtam ellenállni nekik, mert imádtam, ahogy mellettem szuszogtak.

Volt egy bullmasztiffom, egy tacskóm, egy cane corsóm, ők már meghaltak. Most egy amstaffom van. Hát mindenek (voltak), csak nem neveletlenek és még véletlenül sem nőttek a fejemre.

Bármily hihetetlen, nem vagyok analfabéta kutya ügyben. Elnézést azoktól, akiket felháborítottam azzal , hogy nem engedem bent aludni a kutyát.

Na, mindenkinek boldog új évet!

2016. jan. 2. 15:29
 10/27 anonim ***** válasza:
82%

Ha a kutya az ágyban alszik, az kizárólag a te hibád, mert engeded. A szabad bejárás sem azt jelenti, hogy dagonyázas után azonnal a fehér szőnyegre fekszik. A gyerekszoba ajtaját be is lehet csukni, máris nem tud bemenni ;)

Neked csak annyi a bajod, hogy egy bent is élö kutyával többet kell foglalkozni, esetleg többet kell takarítani utána. Inkább ne akarj kutyát.

2016. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!