Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a lakásban...

Mi a véleményetek a lakásban való kutyatartásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy kistestű kutyát vásárolni. Jelenleg a nyolcadik emeleten élek, egyetemista vagyok. A kertes házunkban van két cicánk, akik csak a lakásban tartózkodnak. Így van némi tapasztalatom arról, hogy milyen az, amikor minden nap foglalkozni kell a kedvenccel. Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy milyen károkat tud okozni egy kutyus. De bármilyen tapasztalatnak nagyon örülök!

2016. jan. 2. 15:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Nincs kutyám, nem is szeretnék panelba,mert tiszta szőr,nyál, pisi meg budos lenne az egész lakas.
2016. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Én két 30 kilós kutyával élek lakásban, és hidd el: megéri! :)

Egy olyan kutya, amely nem a kertbe van kibacva, egyedül a láncra, és rengeteget van a gazdival, jóval ragaszkodóbb és jó nevelés esetén szocializáltabb lesz. A kutyának lételeme, hogy az istenével, avagy a gazdival lehessen. Évezredek óta él az ember mellett a kutya, és a modern világban is az ember számára a legfontosabb.

A kölyökkor a legnehezebb egy kutya, pláne a gazda életében, de a legszebb is. :) Egy kölyökkutyának minden mozdulata érdekes és aranyos, végigkövetheted egy kis élőlény felnőtté válását.

Szobatisztaság, oltások, jó minőségű táp és bizony rosszalkodás; egy kutya nevelése nem könnyű, nem lehet rajta spórolni, neki nem mondhatod, hogy "nincs pénz kajára, ma nem eszünk semmit". Mindig kell félretenni pénzt, ha valami probléma adódik a kutyussal.

Vágj bele bátran, nem bánod meg!

2016. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 I.Vanda ***** válasza:
100%

Ha jól választasz fajtát akkor a legjobb dolog lesz az életedben! :D Mérd fel hogy mennyi időt és energiát tudnál rá szánni :) ha megfelelően lemozgatod reggeli és délutáni séták során, felállítod a szabályokat, az utóbbiakat következetesen követeled tőle, hozzászoktatod az egyedülléthez fokozatosan, megtanítod hogy mit szabad rágni mit nem akkor nem lesz semmi gond. A szobatisztasághoz se kell más csak türelem és rendszeresség :) persze eleinte előfordul egykét szétrágott papucs vagy egyéb meglepi a padlón :D

meg a szőr mindenhol :D biztos többet kell majd takarítanod mint eddig ;)

2016. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Kedves első!

Tán takarítani kéne a lakást... :)


Én laktam 9.-en nagytestűvel, nem okoztak károkat, leszámítva a kölyökkori rágcsálást, amit egy papucs és egy távírányító bánt (nem kellett volna elöl hagyni, ugye). De nem rágtak bútort, vagy ilyesmi.

2016. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

előző vagyok

Az egyik egyszer leszedte a fűrészporos tapétát az előszobában, de azt könnyen kijavítottam :)

2016. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! :-)

Havonta körülbelül mennyibe kerül a tartás?

2016. jan. 2. 16:15
 7/13 anonim válasza:
79%
Nekem is van 2 yorkim a lakásban, nekik nem hullik a szőrük, szobatiszták, semmi szaguk nincs :-) Imádom őket és rengeteg szeretetet adnak. Ugyanúgy lehet egy kutyás lakás is teljesen higiénikus-és lehet egy nem kutyás lakás is undorító. Erről ennyit.
2016. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Kistestű, rövid szőrű kutyát eleve nem tudsz télen kint tartani.


Kiskorában valószínűleg lesz 1-2 kellemetlen meglepi, de egy felnőtt, normálisan nevelt kutya már semmilyen kárt nem okoz a lakásban.

2016. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
Díszkutyát vagy kisenergiájú keveréket ajánlok, mindketten jobban jártok, hidd el. Sokan mondják hogy a nagytestű kutyájuk végigalussza a napot, az lehet, de ha nem figyel rá nem veszi észre hogy közben szenved a kutyája.
2016. jan. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyának ugyan akkora figyelem kell, a kertben tartott kutyáknak is ugyanúgy kell a rendszeres séta, játék, törődés, szőrápolás. Illetve attól, hogy valakinek van kertje az nem jelenti azt, hogy normális és jó a kutyának, ha egyfolytában ki van zárva akkor is, ha otthon van a gazda.


A kutyának a gazdával a helye, napi többszöri séta, futattás, játék szükséges mindegyiküknek.

Tehát ha valaki normálisan tartja az állatot, szobatisztaságra szoktatja, akkor az egyetlen különbség a panel és a családi ház között az lesz, hogy hol tölti azt a 8 órát a kutyus, amíg nincs otthon a gazda.


Ha nem vagy távol túl sokáig és van időd rendesen, rendszeresen foglalkozni vele, akkor ugyan olyan (vagy mégjobb) élete lesz a kutyusodnak, mint bármelyik másiknak, akik kertes házban élnek.

2016. jan. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!