Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítsen.! . Hogy...

Valaki segítsen.! . Hogy tanítsam be a kutyám?

Figyelt kérdés
Van kiskutyám Tacskó és próbáltam már mindent hogy megtanítsak neki pár dolgot..de nem érdekli semmi...folyton csak ás..felásta már a kertet..valaki segítsen hogy tudnám esetleg betanítani?..és leszoktatni az ásásról??...:/

2016. jan. 2. 21:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
Erre ne itt keress választ, szerezz egy könyvet, de szerintem neten is találsz szak könyveket, egyébként korfüggő is szerintem, lehet még kicsi ahhoz, hogy betanítsd
2016. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mennyi idős?
2016. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 bollocks ***** válasza:
100%

Vidd el sétálni minden nap, foglalkozz vele minél többet (nem tutujgatásra gondolok, hanem minőségi foglalkozásra). Amíg nincsenek kielégítve az alapvető igényei, addig ne is várj tőle együttműködést.

Amúgy is, mit keres egy kistestű kutya ilyenkor a kertben?

2016. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mennyit sétáltatod?
2016. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutya? Mennyit sétáltok naponta?

Hogy-hogy felássa a kertet? Bent kellene tartani, pláne ilyen hidegben, ami most van.

Hosszú könyveket írtak a kutyák neveléséről, ezt nem lehet itt pár szóban összefoglalni. Kezdj el olvasni, de a neten is sok anyagot találsz erről.

Az ásásról úgy lehet leszoktatni, hogy sokat fárasztod, sétáltok, tanultok, egyébként meg nincs kint felügyelet nélkül a kertben. (unalmában ás a kutya főleg).


Írd le, mi az a minden, amit próbáltál, és kb. hogyan?

2016. jan. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát 1 éves és naponta 2-ször sétáltatom meg amugyis van egy nagy udvarunk...és hát kiássa a virágokat...meg nem szobatiszta...de az alsóházba be szoktuk vinni ahol meleg van de csak este...mert van valami fűtőcucc a házában..és meleg van ott neki nagyon..:)
2016. jan. 2. 22:26
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk próbáltam vele az ülést fekvést de csak néz rám...:/..eddig a labda visszahozását sikerült megtanulni meg azt hogy ha szólunk neki jöjjön oda hozzánk..:)
2016. jan. 2. 22:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Utánaolvastál, hogyan kell pl. ültetést tanítani? (Ezt a legkönnyebb). Hogyan próbálod? Le tudod írni?

Szobatiszta úgy lesz egy kutya, ha kiskorától (vagy amikor bekerül a házba) kb. 2 óránként ki van hordva üríteni eleinte, később persze már kibír 7-8 órát is.

Ezek a dolgok mind-mind neveléstől függenek.

Meg kéne tanulnod, hogy kell hatékonyan tiltani a nemkívánatos viselkedést > pl. a virágok kiásását.

Ezeket a dolgokat itt nagyon hosszú lenne itt mind leírni...

Jó lenne egy kutyasuliba beiratkoznotok, ott elsősorban téged tanítanak meg arra, hogy hogyan tanítsd hatékonyan a kutyádat.

2016. jan. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia:)

Én anno a huskymnak úgy tanítottam meg az ülést,hogy pórázt tettem rá,odajött a lábamhoz és lenyomtam a fenekét,közbe mondtam a parancsszót. Ha úgy maradt,jutalomfalat. Sok sok türelemmel ellehet érni. Ha az ül már megy,akkor a fekvést úgy tudod neki megtanítani,hogy maradhoz hívod,leülteted. Leguggolsz mellé és az első 2 lábát szépen 'kihúzod' alóla😃 így lefekszik,majd jutalomfalat.

És így tovább..

Az ásásról meg annyit tudsz tenni,hogy odaviszed a kaparáshoz és óvatosan belenyomod az új / friss ásásba az orrát. Enyém is kapar ha tüzel vagy csontot ás el😃 vagy mert unatkozik. Futtasd le és akkor fáradt lesz:)

2016. jan. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Már olvastam róla könyvet..és hát eddig úgy csináltam az ülést hogy lenyomtam a hátsóját mikor odajött és mondtam h ül..és hogyha ülve maradt akkor jutalomfalat..:)..A házba pedig félek bevinni mert izgalmában összepisil mindent..:/
2016. jan. 3. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!