Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Páromtól kapok egy kutyát és...

Páromtól kapok egy kutyát és később szét megyünk, hogy előzzem meg, hogy ne nála maradjon a kutya?

Figyelt kérdés

Csak elméleti kérdés,nincs párom. Csak tudni szeretném,ha ilyen lenne mit hogy tegyek.


De voltak ismerőseim ahol gond volt a kutya elhelyezése,ha szakítottak.


Szóval adott az,hogy elmegyünk tenyésztőhöz és én kiválasztom a kutyust,ő kifizeti.Bevásárol mindent hozzá stb.

Aztán mondjuk 1 év múlva szakítunk. Ő meg követeli,hogy a kutyát ő vette,így nála maradjon.


Ha az elején a chipet,oltási könyvet mindent a nevemre iratok akkor nem lenne gond ebből nem?


2016. jan. 3. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Neked kell aláírni a szerződést, amikor a kutyát veszed, mint tulajdonos. A chipet is átíratod a te nevedre. Innentől a tiéd kutya.
2016. jan. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen,akkor még a szerződés!!!

Köszi!

2016. jan. 3. 13:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem marhaság, amit az előttem szóló írt. Mert csak jogilag működik. Legcélszerűbb, ha olyan a párod, akiről tudod, hoyg nem akarná sosem megtartani azt a kutyát.
2016. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerződésben, chippen, oltási könyvben és a törzskönyvben a te neved szerepeljen.
2016. jan. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező és ha a kutya nem téged tekint gazdának, hanem a párodat? Élőlény, tehát nem lehet előre megjósolni kihez fog kötődni ha felnőtt, legfeljebb befolyásolni a nevelés közbeni viselkedéseddel.
2016. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

bár szerintem nem jogos a követelés. ha mindent ő fizet már az elejétől fogva, akkor őt illetné meg a kutya.főleg hogy ezek százezres nagyságrendű dolgok,amiket írtál.


hogyha szakításra kerülne a sor, akkor én annál hagynám a kutyust aki jobban ragaszkodik hozzá,aki többet tud törődni vele, meg tud neki adni mindent. pl ha az egyik fél 12 órákat dolgozik, a másik csak 6-ot, akkor szerintem jobb helye lenne a 6 órát dolgozónál, hiszen több időt tudna ráfordítani.. de ezt a párnak kell eldöntenie magaközött. a chipet meg nyilván át lehet írtani.

2016. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez egy nagyon furcsa kérdés. Úgy hangzik mintha direkt azért akarnál összejönni valakivel, hogy majd kutyát vegyen neked.

Igen, jogilag ha a nevedre szól a szerződés, a chip, az oltási könyv, akkor a tiéd. Aztán az más kérdés, hogy a kutya kit tekint gazdájának, kihez kötődik inkább. A legtisztább helyzet az, ha akarsz kutyát, akkor megveszed magadnak, gondoskodsz róla és neveled, így nem kell ilyen feltételezett meg jövőbeli szituációkon rugóznod.

2016. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én meg szeretném lepni a jövőben a páromat egy kutyussal.

Természetesen az övé lenne, ha együtt maradunk, ha szétköltözünk. Ő is ugyanígy járna el fordított esetben is.

2016. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én macskát kaptam az exemtől, szakítás után sokáig zsarolt, hogy elviszi. Nem azért, mert kellett neki, hanem azért, hogy bántson. Nem fizetett a macskàért, falusi szaporulat eredménye. Oltàst, ivartalanítást, orvosi kezelést kizárólag én fizettem, az oltási könyve is az én nevemen van.
2016. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Esetleg legyen olyan párod, mint az én volt férjem. A tudtom nélkül vett egy bullmasztiffot magának (én neveltem, sétáltattam, etettem, ő csak villogott vele).

Amikor elváltunk, vihettem is magammal, nem kellett neki, hála az égnek.

2016. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!