Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelban és kertes házban...

Panelban és kertes házban élők! Leírnátok, hogy naponta-hetente, mennyit és hogyan foglalkoztok a kutyátokkal? Milyen nehézségeitek vannak?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat várok, írjátok meg azt is, milyen kutyátok van és honnan szereztétek. Minden ezzel a kérdéssel kapcsolatos infó érdekel!

2016. jan. 3. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én egy nagyváros agglomerációs részében élek.a lényeg,hogy ugye csak kertes házak vannak. nekem nincs kutyám, de járok el itthonról futni ,biciklizni. nagyon ritkán látom,hogy kutyát sétáltatna valaki. komolyan talán évente 1-2 x látok ilyesmit.

szerintem kertesházaknál az ember hajlamos 1-2 év utána belekényelmesedni a helyzetbe és kevesebbet foglalkozni a kutyával.

bár nekem macskáim vannak kint. 10 éve vannak meg. hát már nem vagyok olyan lelkes mint az elején amikor idekerültek:/ van amikor csak napi 10-15 perc simit kapnak, játszani is riktán szoktam már velük. pedig ugyanúgy szeretem őket.

2016. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Panelban lakunk.Menhelyes volt de már kolyokként hozzank kerult.Hétközben napi kb 2 órát van vele.Reggel van egy fél órás séta délután fél-1 óra (séta-játék) hogyha vannak lent kutyak a futin akkor 1 órás általában.Este pedig bandázás,labdázás,klikkerezés,trukkok tanulasa.Hetvégén meg amennyire csak ráérek:kirándulunk,agilityzunk,canicrossozunk,összefutunk nem környékbeli kutyas haverokkal stb.Hát nekem egy eleg porgos kutyam van szoval ha nincs kimozgatva akkor nem bír magaval.

Sajnos a környéken nalunk is vannak olyanok akik azt mondjak h napi 3*5 perces séta eleg.

A nehézségek..hmm..talan az hogy neha a futtaton vannak olyan kutyak akik megtamadjak a kisebb testueket szoval vannak olyan "idopontok" amikor oda életveszély lemenni.MOndjuk nekem ez nem nehezseg de gondold meg azt is hogy ha esik ha fuj a kutyat vinni kell :)

másfél éves/Basenji keverek.(szerencsere nem minden tulajsonsaga a basenjire vall..pl:nem makacs,konnyu nevelni.. tud ugatni,de ez a tipikus vonyitasa megmaradt..halali amikor a kocsiban ul és ideges hogy vajon hova megyunk és elkezd énekelni..:DD ...)

Remélem ilyenekre gondoltál.

2016. jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kettes:

Ilyesmire gondoltam.

Nem zavar az eső, szeretem elviselni a természeti elemeket :D


Kölyökként nehéz volt vele a lakásban?

2016. jan. 3. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Egesz konnyen ment a lakasba szoktatas gyorsan megtanulta a szobatisztasagot bar elofordult nehanyszor hogy "barkacsolt" de mar leszoktunk errol..😃
2016. jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Reggel 10-15 perc, egy gyors pisi kaki, utána 11 körül egy fél óra, majd délután 1-2 óra, abban van bandázás, játék, tanulás, kirándulás, mindíg más. Aztán este megint 2 óra intenzív séta. Hétvégente kutyasuli és néha terelés. Nehézség az hogy sajnos d.e nem tudok vele annyit coglalkozni ilyenkor sajna rombol kicsit. Amúgy egy 7 hónapos Ausztrál Juhászkutyusom van panelban. :)
2016. jan. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!