Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyánk ivartalanítása...

Szuka kutyánk ivartalanítása nem lesz késő? Megéri?

Figyelt kérdés

A kutyánk most 8 hónapos.

A szomszédainknál az összes! kutya kan, és bár van biztonságos kerítésük, ahonnan nem tudnak kijönni, a miénk csak drótkerítés, ahol viszont simán be tudnának, ha akarnak szerintem. Illetve mostanában az út túloldalán lévő házból ha meglátnak minket sétálni a kutyámmal, minden egyes alkalommal kijön egy kutya, aki szintén kan, sokszor rohangálnak a kerítésünk mentén is a szomszédkutyák, tehát tisztában vannak vele, hogy ezen a területen, hol melyik kutya van..

A kérdésem, hogy mikor lesz ivarérett egy szuka kutyus? Nem lenne késő 11 hónapos kor körül ivartalanítani? Nagyon nem szeretném, hogy baleset történjen, viszont az ivartalanítást csak március-április környékén tudnánk megejteni.

Illetve találtam egy nagyon szimpatikus, megbízható állatorvost, akinél 20 kg-ig 29.000 Ft lenne egy szuka ivartalanítása. Ez reális ár szerintetek?

A kutyánk inkább kis-közepestesű, max 12 kg lesz felnőtt korában is.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!



2016. jan. 3. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem késő, az ivartalanítást bármikor meg lehet ejteni, akár több évesen is. A mi kanunk 4 évesen lett ivartalanítva, miután örökbe fogadtuk a menhelyről.

Szukát még vemhesen is lehet ivartalaníttatni, ha jól tudom.

2016. jan. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Persze tudom, hogy lehet több évesen is, csak ő az első kutyánk, és fogalmam sincs, mikortól képes arra, hogy vemhes legyen, meg milyen jeleket kell észrevenni, amiből tudom, hogy tüzel.

Tehát egyáltalán nem akarom, hogy párosodjon, viszont gondolom 11-12 hónapos kor körülre már fog tüzelni?

2016. jan. 3. 16:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, ezt találtam a neten:

"A szuka kutya az első tüzeléssel lesz ivarérett. Ennek időpontja szorosan kötődik a kifejlettkori testméret eléréséhez, ami kistestű kutyáknál akár már 6 hónapos korban bekövetkezhet, így náluk már 7-8 hónaposan sor kerülhet az első tüzelésre. Nagytestű kutyáknál ez az időpont rendszerint kitolódik 1 éves kor utánra. A tüzelés kb. 21 napig tart, de az első tüzelés lehet rövidebb, majd 1-2 hónap múlva újraindulhat és akkor tart 21 napig. A kutyák átlagosan 6 havonta tüzelnek, de 4-12 hónapos intervallum is előfordul."


Tapasztalatot sajnos nem tudok írni, mert eddig mindig csak kan kutyáink voltak.

2016. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Ő egy pumi keverék, szóval közepes testű lesz inkább :)
2016. jan. 3. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát lutri, hamarabb is tüzelhet, később is. Masszívan benne van a pakliban, hogy pont akkor kezd el ivarzani, amikor az ivartalanítást tervezed.

Nem tragédia ez azért, arra a 3 hétre célszerű bent tartani a lakásban, és felügyelet nélkül nem kiengedni, illetve nem sétáltatni - kertes házban ez megoldható.


A 29ezres ivartalanítás nekem kicsit soknak tűnik, de inkább az akciós/mentős árakat ismerem, és ez lehet, hogy gázos altatással van, vagy más extrával.

2016. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bollocks ***** válasza:
100%
Legrosszabb esetben vemhesség közben ivartalanítjátok majd. De jó lenne egy állatorvossal beszélned a részletekről.
2016. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,

Hát remélem nem fog a legrosszabb eset bekövetkezni:D

Tényleg, szóval akkor tüzelés közben nem lehetne műteni?

Azért is szeretnénk tavasszal, hogy akkor szünet alatt 0-24-ben rajta lehet a szemünk, még éjjel is.

Az orvost akkor felkeresem minél hamarabb.

2016. jan. 3. 19:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem ajánlott, növeli a műtéti kockázatot. Ahogy a vemhesen ivartalanítás is, úgyhogy nagyon ne ez legyen a cél.

De ahogy írtam, kis odafigyeléssel elég könnyen megakadályozható a vemhesülés. A környékbeli kanok mondjuk nem lesznek boldogok, de ezzel törődjön az a gazda, aki nem heréltette ki a kutyáját.

2016. jan. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Persze, nyilván nem ez a cél, most csinálunk neki helyet, ahol nyugodtan lehet majd, hogy ne jöjjenek át esetleg a kerítésen majd a kutyák, akik mindennap errefelé járkálnak..

Köszönöm a segítséget! :)

2016. jan. 4. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!