Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan életének megkönnyítése...

Kan életének megkönnyítése tüzelő szuka mellett?

Figyelt kérdés

Pár napja meglepett minket a szukánk az első tüzelésével, bevallom egyáltalán nem készültünk fel rá, úgy terveztük, hogy amint lehet ivartalanítva lesz, de volt egy komolyabb műtéte és a doki azt mondta várjuk pár hónapot.

A kant se sikerült ivartalanítani időben, mert neki is volt egy műtét sorozata és ez az első tüzelő szuka akivel találkozik. (Mindkét kutya fiatal 14 és 8 hónaposak) Nyilván amint a doki engedi, megműttetem mindkettőt, de a probléma már itt van és szeretnék tanácsokat az átvészeléséhez.

Két havanese-ről van szó, tehát szobakutyák, udvarunk meg amúgy sincs. A szukát bezártam a szobámba, a séták külön vannak, a kan mászkálhat a lakásba, de elég rendesen érzi a szuka szagát ezért folyamatosan nyüsszög és vonyít és nekiállt jelölgetni a bejárati ajtó közelében. (Gondolom ezek mind normális reakciók)

Amúgy viszonylag szót fogad, el tudom küldeni a szuka közeléből, csak séta közben nem viselkedik kulturáltan. Az elzárás miatt meg már majdnem 0-24ben remeg, és ma nekiáll nyáladzani is, pedig alapból még lihegni se szokott. Aggódom az egészsége miatt, hogy a folytonos hiszti és a remegés nem meríti e túlságosan ki a szervezetét...

A szuka olyan mintha nem is tudna a tüzeléséről, szeretne játszani a kannal, nem kergeti el magától, de nem is áll meg neki viszont biztos hagyná, hogy a kan rámásszon ha esélye lenne neki, pedig ha jól tudom annak még nincs ideje, nem is vérzik. Ugyanolyan lökött kölyökként viselkedik mint pl 4hónapos korában.

A kérdésem az, hogy van e bármiféle spray, permet, vagy bevált módszer ami esetleg el tudja nyomni a szuka szagát és megkönnyíti a következő két hetet a kannak vagy csak a különzárás és a türelem?


2016. jan. 4. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az ivartalanítás nem játszik akkor csak az elzárás marad.
2016. jan. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos csak a különzárás és türelem segít. Kb. 3 hétig tart a buli.

Érdemes most külön-külön sétálni vinni a kutyákat, ha megoldható.

2016. jan. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod addig elvinni valakihez egyiküket? Sajna a különzáráson kívül most sokat nem tudsz tenni, a spray stb semmit nem ér. 3 hetet kell kibírni, elképzelhető, hogy a vége felé már nem fogja annyira érdekelni, de az is, hogy végig hisztizik a szuka miatt. Ne legyenek felügyelet nélkül csak ha már egyáltalán nem érdekli a kant. A szukák többsége 9.-14. nap körül fogamzóképes, de előfordulnak kivételek, volt szukánk akit a 18. napon kellett fedeztetni. Tavasszal mindenképpen ivartalanítsátok őket.
2016. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam én is, hogy a maradék 2 hétre átköltöztetem a kant, de sajnos nincs senki, akinek a kutyája (vagy macskája) eltűrné az idegen kutyát a házban, a hóba meg nyilván nem engedem kirakni.

Felügyelet van neki, itthonról dolgozom és folyamatosan csukva az ajtó, hogy még véletlenül se tudjon besunnyogni a szukához. Tudom, hogy a hormonok és az ösztönök a hibásak, de mégis megdöbbentő és frusztráló látni, hogy az alapvetően nyugodt és kulturált kutyám teljesen megbolondul:/

2016. jan. 4. 13:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Mikor kezdett tüzelni a szuka?

Lehet kapni Deofill tablettát, vagy klorofill tablettát kutyának. Kissé semlegesíti a szuka szagát. Viszont kell pár nap, hogy hasson.

2016. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kb 1 hete vettük észre, de nem szívesen adnék be neki bármit is (1 hónapja volt egy komolyabb műtétje) igazából vmi olyasmiben reménykedtem, mint pl a távoltartó spray vagy hogy mondjuk az ecet szaga nagyjából elfedi a szukáét vagy valami ilyesmi
2016. jan. 4. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!