Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szabad kutyát...

Miért nem szabad kutyát tenyésztőtöl venni?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam itt válaszokat, hogy nem tanácsos kutyust tenyésztőtöl venni? Mi az oka ennek? Eddig még soha nem vettem tenyésztőtöl én sem. Viszont néhany nappal ezelőtt igen. Illetve még nem hoztuk el mert még csak 5 hetesek de le vannak foglalózva. Két kis kan shih-tzu. Mi lehet a buktatója? Oltásokat chipet és útlevelet is Ők a tenyésztők csinálják. Ez akkor most azt jelentheti, hogy mégsem nyúltam mellé? Megmutatták az anya és apa kutyát is és nem csak a 2 kiválsztott kölyköt hanem a tesókat is. Nem egy melléképületben vannak hanem bent a lakásban a szülőkkel és néhány nagynénivel, nagybácsival. A tenyésztők barátságos középkorú pár akik úgy viselkedtek a kutyusokkal (ottlétünkkor) mintha Ők is emberek lennének. Köszönöm a válaszokat.

2016. jan. 4. 14:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Szaporítótól nem szabad kutyát venni, nem tenyésztőtől.
2016. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%
Tenyésztőtől lehet (sőt, csak ott szabad), szaporítótól nem szabad.
2016. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
szerintem valamit nagyon félre olvastál
2016. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 bollocks ***** válasza:
94%
Tenyésztőtől szabad, szaporítótól nem. A leírás alapján úgy vélem, hogy te utóbbiba futottál. Számtalan kérdés és válasz van már a témában, olvasd el őket.
2016. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
100%
Ahogy az első írta. A tenyésztő okés.
2016. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
:) És mi a különbség a szaporító és tenyésztő között? :) Sajnálom nem értek hozzá. :)
2016. jan. 4. 14:18
 7/30 anonim ***** válasza:
91%

Valamit félreértettél.

Tenyésztőtől szabad venni, ha valaki fajtatiszta kutyát szeretne.

Szaporítótól nem szabad.


Sok különbség van a kettő között, most nem írom le újra az összeset. Az első, amiről máris eldöntheted, hogy tenyésztő vagy szaporító-e az illető:

- a kölyök törzskönyvezett?


Ha igen, akkor ő egy tenyésztő, akik között szintén vannak ugyan különbségek, de azért ahhoz, hogy törzskönyvezni lehessen a kölyköket, elég sok minden kell (szülők eü. szűrései meglegyenek, tenyészszemléjük meglegyen). Ezek a legfontosabbak.


Tehát ha a választott kiskutyának van törzskönyve, a tenyésztőnek kennele van, akkor okés.

Ha nincs, akkor ez egy szaporító.

2016. jan. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
70%
Felsorolok párat, hogy miért nem szabad szaporítótól venni: Örökölt betegségek,gyenge idegrendszer,elhanyagolt kiskutyus (nem kapott féregtelenítőt,oltásokat stb.), valószínűleg a kiskutya csak fajta jellegű, de nem fajtatiszta stb.
2016. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ezekszerint tényleg félreértettem calamit. És igen, nem kapunk hozzá törzskönyvet. Vagyis akkor szaporítóktal lesznek.


És akkor mi a baj a szaporítókkal?

2016. jan. 4. 14:24
 10/30 A kérdező kommentje:
Akkor jobban járok ahogy nálam vannak a kutyusok azonnal viszem én is orvoshoz ugye?
2016. jan. 4. 14:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!