Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadnak rá az utcán a...

Miért támadnak rá az utcán a kutyák a 12 hetes kiskutyámra? És mit tehetnék?

Figyelt kérdés

12 hetes a kiskutyám, most lett meg az összes oltása, elkezdtünk sétálni. Egyelőre csak a tömb körül, hogy szokja. Belváros, sok a zaj, ember, autó, a kiskutya így is fél, de a legrosszabb, pár nap alatt többször is előfordult, hogy másik, sétáltatott kutya kitámadt rá. Szerencsére mindig pórázon voltak, de egy puli konkrétan elsodorta.


És ezek a kutyám első tapasztalatai :S

Én nem kezdem el simogatni meg ilyesmi, próbálok nyugodtan viselkedni, de nem értem, miért van ez. Ezek a kutyák hülyék, vagy velünk van baj?


A kutyaovi csak jövő héttől kezdődik, mert téli szünet volt.



2016. jan. 4. 14:32
 1/5 anonim válasza:
100%

En szemely szerint nem hiszem, hogy vele lenne baj. Nekem egy 10 honapos border collie-m van, ami ugyebar baratsagos fajta es pont multheten ment neki egy kutya, amig o bekesem ult mellettem.

Altalaban a tobbi tartoval van gond, nem nevelik helyesen a kutyat meg ilyesmi (tisztelet a kivetelnek). Probald meg kikerulni oket es mindenkepen dicserd meg ha o nem torodik veluk.


Ui.: bocsi az ekezet hianyert, telefonon vagyok es ajanlom Cesar Milan konyveit, nekem nagyon sokat segitettek a kutya nevelesben :)

2016. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Milyen kutyád van és milyen kutyákkal találkoztál és hol....Az alapból kisebb termetű kutyák, meg néhány bizonyos fajta, ami még az ősibb jellegeket hordozza magán, csak a jelenlétével képes kiválltani az agresszív viselkedést egy másik kutyában...amúgy meg a kistermetű kutyák szignifikánsabban lesznek emberkedők, mert a gazdi a "jaj kicsi kutya, baja lenne, ha néhanapján belerúgnék, ha hülyeséget csinál, ezért hagyom, hogy felnőtt korára a fejünkre nőjjön és terrorban tartsa a családot" hitvallást tartja....törődj bele
2016. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
A sokat bezárt belvárosi kutyák sztem frusztráltak. Míg tartanak az első séták addig ha van autótok akkor vidd el egy kertvárosi részbe. Ilyen a 11, 22-ker stb. Itt nyugodtabbak a kutyák.
2016. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Törpeuszkárról van szó. Ő nem ugat vissza, nem támad, nagyon kedves kutya. Aki idáig betámadt, puli, boxer és egy westie (vagy hasonló). Voltak normális kutyák is. De így félek, mi lesz a kutyafuttatón.


Ceasar könyveit olvastam, Csányi Vilmost, Victoria Stillwelt szintén. Ők egyik könyvükben sem írtak ilyen helyzetről. Szerintem a bp-i való élet jelentősen különbözik az ő valóságuktól. Számomra egy csomó eljárás meg helyzet, amit Ceasar leír, nem reális. Los Angeles meg a VII. kerület azért baromira különbözik.

2016. jan. 4. 18:20
 5/5 anonim ***** válasza:

A kutyafuttatòn a kutyàk sokkal szociàlisabbak, mint a random vàrosban keringők, szòval ne nagyon aggòdj.

Puli...volt nekünk, faluhelyen, jòl, szèpen tartva, de az idegen kutyàkkal ilyen volt.

Boxer...nagyobb kutyu, a tied meg nagyon kicsi kutyu....westi-féle.....kicsi kutyu...a tied meg egyàlltalàn hogymerlèteznimàsikkutyu, amikorénvagyokazeggyetleninkàbbelpusztìtom.....(màrmint a westie féle szemszögéből....ahogy ìrtad, van, amit nem lehet Ceasar Milan könyvekkel megvalòsìtani, mert ezek a reakciòk inkàbb 70%-ban a gazdàn mùlnak, a 30% meg az ösztön....mondjuk lehet, ha màr nem lesz kölyök, akkor lesz neki egy kiàllàsa, ami lecsökkenti az efféle események valòszìnűségét...

2016. jan. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!