Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor orulet? Tulzasba...

Komondor orulet? Tulzasba vannak az emberek

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon sokan istenitik a komondort. Nem tudom mi okbol. Igazabol max egy jelzokutyanak jo de meglatja a betoro azt kineveti. Ezzel nem lenezem a kutyat csak nem ertem miert tartjak emberek ezt a fajtat. Meg ha mar pasztor kutya akk inkabb azsiai vagy kaukazusi vagy sarplaninac vagy barmi mas csak ne egy ilyen szorgolyo azt se tudni melyik oldalan van a feje ilyen subaba. Masik pedig a Kuvasz na oke .. neki jo testalkata van massziv eros kutya.. de miert pont egy ilyen nemetjuhasz fele fejet kellett tarsitani hozza? Ez olyan mint a kigyurt testepitok palcika labakkal... nem ertem miert ilyen kutyakat tenyesztettunk.. mas orszag meg rendesen legendakat tenyeszt mint pl collie vagy nemeteknel a klasszikus ov kutyak. Dobermann rottweiler nemetjuhasz.. vagy az angoloknal a pitbull, ambull.. es most senki ne jojjon a magyar vizslaval hogy akkora huho lenne mert szinten a tobbi vizslafele sikeresebb nala.. (wikiedia) ti mit gondoltok?
2016. jan. 4. 16:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%

Mi itt a kérdés? Mert ez csak a te rinyád, amit senkit sem érdekel különösebben.


Ha nem tetszik, nem veszel ilyen kutyát és pont.

2016. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%

Egyik szomszédom sem komondort tart. Nekem csak macskám van. Akkor én most mit tegyek???

Ez őrület!

2016. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%
Megjött? Van egyfajta világnézeted az tuti. Házörzésre egyik kutya se jó manapság. De ez egy más kérdés
2016. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, nem találkoztál még valódi, tanyát őrző komondorokkal.

A kuvaszhoz nem társították a fejét. Nagyon sok fajta kutyának van "németjuhász féle fejformája.

Az ismereteid úgy látszik kimerülnek a Wikipedia olvasásával.

2016. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%
Értelmetlen a kérdés és még csak fogalmad sincs a magyar fajtákról.
2016. jan. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%

Én nem vettem észre, hogy itt a fórumon jobban istenítenék, mint pl. az amstaffot, németjuhászt, border collit, kangalt, stb.


Az, hogy jelzőkutyának jó, butaság. Aki már találkozott kemény komondorral, erősen cáfolná ezt. Amennyit tudsz erről a fajtáról, valószínűleg összeszarnád magad ijedtedben. A kau, káj, sarp semmivel sem tud többet, mint a kuvasz vagy a komondor.


A külleme olyan amilyen. Van akinek tetszik, van akinek nem. Mások pl. a bull típusúakat szólják le, hogy malacfejük van, vannak akik a kistestű kutyáknak adnak lefitymálló jelzőket, vannak akik az agarakat, hogy vékonyak, mások pedig a masztiffokat, hogy kövérek.

Az, hogy a komondornak ilyen a szőre, inkább egyedivé teszi. És hidd el, ha rád támad tudni fogod melyik a feje.


Érdekes, hogy pl. a kuvaszt masszív, erős kutyának tartod a komondorhoz képest, miközben a komondor a nagyobb, robusztusabb. Ebből is látszik, mennyire nincs fogalmad arról, hogy mit írsz.

Viszont nem értem a pálcika lábakat a kuvasznál. Erős lábaik vannak a testalkatuknak, méretüknek megfelelő. Ezek a fehér pásztorkutyák ázsiától-európáig megtalálhatóak, és mindegyik szinte ugyanúgy néz ki. Kuvasz, akbash, pireneusi, abruzzói... és a kangal is ugyanez a kategória mind méretre, mind alkatra, csupán a színe más.


A magyar fajták azért nem olyan híresek, mint felkapottabb társaik, mert soha nem kaptak akkora hírverést, mint a többi fajta. Mindegyik munkakutya és a saját területükön felveszik a versenyt bármelyik külföldi fajtával.

2016. jan. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy a felsorolt fajták küllemével van gondod? Nem gondolod, hogy cseppet felszínes vagy? A barátaidat is küllem alapján válogatod, legyenek akármilyen suttyók?

Ez kábé olyan, mintha én kiírnék egy kérdést, hogy emberek, hogy bírjátok megenni a tökfőzeléket?!?! Mindenki figyeljen, a tökfőzelék ratyi, nálam az igazság, egyetek inkább fasírtot!


A küllem megítélése különben is szubjektív, nekem pl. tetszik a kuvasz testfelépítése (nem németjuhász-feje van, hanem kutya-feje, tadámm!) viszont herótom van a gólyacsőrű colliektól.

Még hogy legenda? Lassie miatt? Ez most komoly?

A kuvasz, a komondor, a puli, a vizsla a célnak, amire tenyésztették őket, tökéletesen megfelelnek.


Ha nem tetszik, hogy szőrös, le lehet nyírni.

Ha nem tetszik, hogy "németjuhász-feje" van, tarts mopszot.

Ha szerinted nevetséges a subás kutya, járj körbe a falvakban és sorban röhögd ki a komondorokat.

Ennyi. Hajrá. Talán neked ezeket a célokat szánta a sors, ezzel tudod kiteljesíteni az életedet.

2016. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló. 20 évig falun laktam :) nem vagyok mai gyerek. 443 kutya fajtának a történetét olvastam eddig el netes forrásokból :) tehát én kutya imádó vagyok. csak nem mindegyik tökéletes külsőleg :) elárulom neked falun is kiröhögik akinek nem a megszokott kutyái vannak. :) a falun ahol laktam 1400 ember lakott durván. és elárulom neked hogy se kuvasz se komondor nem volt.. láttam már mind kettöt élőbe.. a kuvasz jóval nagyobb és én azt mondtam hogy a feje nem illik a testéhez nem a lába.. értelmezni kéne a szöveget.
2016. jan. 5. 14:52
 9/33 anonim ***** válasza:

Lol...

A nagy kutyatudós, aki a netről tájékozódik. :D De mégis érdekes, hiszen a netes oldalak és a kutyás könyvek is úgy kezdik a komondornál: A legnagyobb termetű magyar kutyafajta...


Te még életedben nem láttál szerintem komondort. :)


Falun pedig nemhogy nem röhögik ki, hanem inkább mai napi félve tisztelik a komondorokat és kuvaszokat. Menj el olyan faluba, ahol kuvasz és komondor tenyésztő lakik. :)


És ha nagyon akarod, elmondom a magyar kutyafajták történetét röviden.

2016. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Nem értem miért baj az ha valaki a netről tájékozodik a kutyákról. nem hiszem hogy te minden kutya tenyésztőhőz elmész ha valami érdekel a kutyákról :) neten szoktam beszélgetni egy román férfivel aki haszonállatok miatt tart pásztorkutyákat. ő csak ázsiait kaut kangalt meg ilyeneket tart. meg ezeknek a keverékeit. egyetlen egy magyar pásztor kutyája sincs pedig elmondása szerint fele annyiér megvehetné mint amennyiért a többit veszi. na meg ugye magyarországon is már törzskönyvel 70-80ezerért vannak kuvasz meg komondor. sőt. láttam már 60ért is mert rajta maradt az utolsó kölyök a palin. törzskönyvel alig tudta elpasszolni
2016. jan. 5. 15:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!