Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről a...

Hogy szoktassam le erről a gusztustalan cselekvésről? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kutyánkkal van egy elég nagy problémánk, én már nem tudom tovább nézni ezt a szokást, mindent kipróbáltam, de tanácstalan vagyok. A gond az, hogy konkrétan megkeresi a kertben, és megeszi a macskaürüléket...

Alapjáraton tápot eszik, de ebben a hidegben direkt főzünk külön neki, volt, hogy rajtakaptam pont és baromira leszidtam, utána kicsit észhez is tért, de max fél napra, ma megint rajtakaptam, azóta bent fekszik a házában, ki sem jött.

A macskánk pedig bent is szokott lenni, de a dolgát végezni mindig kikéredzkedik.

A kutya egyszerűen tudja a helyeket, ahova szokott a macska járni, és megkeresi, kikaparja a földből, és megeszi..gyomorforgató, ezután foglalkozni sincs nagyon kedvem vele, én nem bírom ezt a "szokást".

Segítsetek, hogy tudnám egy életre elvenni ettől a kedvét?



2016. jan. 4. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi az a "minden" amit kipróbáltál?

Milyen tápot eszik a kutya (mi a neve)?


Általában vitamin-, ill tápanyaghiány áll a dolog mögött.

2016. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagytestű kutyák az emberit is megeszik ha találnak a bokor alatt. Nem tudsz vele mit csinálni.
2016. jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
En figyelnem a cicat amikor megy ki, kovetnem, es az uruleket beszornam tetszes szerint chillivel, ecettel vagy borssal. Kicsit megizesiteni a kutyusnak. Aztan hadd menjen, egye ha birja:) Parszor ezt megcsinalod es meg fogja tanulni hogy az nem olyasmi, amit o szeret megenni.
2016. jan. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Itt a válasz: [link]
2016. jan. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Leírtam, próbáljuk változatosabban etetni, (Happy Dog-ot eszik, ha tápot kap), ha éppen rajtakaptam jó pillanatban leszidtam, ráordítottam, volt, hogy mellédobtam minden alkalommal egy kavicsos flakont, hogy arra se menjen, elzavartam.

Ő még csak nem is nagy testű, szóval én ebben nem hiszek, hogy nem lehet leszoktatni.

3.válaszoló, ez jó ötlet, na majd keresek valamit, amit tuti nem szeret, köszi!

Köszönöm az eddigi válaszokat

2016. jan. 4. 18:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A macskaszarban sok olyan tápanyag van, amit a kutya fel tud használni, így ez egy teljesen természetes dolog, ettől függetlenül le lehet róla szoktatni a kutyát. Csak rajtad múlik.


Azzal kell kezdeni, hogy a kutyát mindig, értsd szó szerint, hogy mindig rajta kell kapni, mikor feleszi! Azt gondolom tudod, hogy a véletlenszerű jutalmazás jobban motiválja a kutyát, mint az állandó jutalmazás. Vagyis például ha a kutya szemétben turkál és te csak 10-ből 8 alkalommal kapod rajta, nem fog megszűnni a viselkedés, hisz abban a 2 alkalommal megerősítette magát a kutya. A macskaszar evés ugyan ilyen! Old meg, hogy egész nap tudd figyelni a kutyát, vagy amíg nem tudod őt kontroll alatt tartani, old meg, hogy ne jusson a macska ürülékhez.


A büntetésnek pedig persze elég nagynak kell lennie, de a büntetésből való kioldás pont olyan fontos, mint maga a fenyítés! A kioldást neked kell megtenned, az rég rossz, ha a kutya magát oldja ki. Márpedig ha hagyod, hogy fél napig depressziós legyen a kutya, akkor egyrészt ez neki is ártalmas, másrészt pedig végül magától oldódik ki.


Mivel ez egy ösztönös viselkedés, amiről eddig nem szoktattad le, ezért butaság, hogy nem foglalkozol vele ilyenkor.

2016. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, te is hasznosakat írtál, mindenképp megfogadom! :)

Ebben a kioldásban pedig lehet valami, de nem volt utána "depressziós", rosszkedvű, hanem csak simán nem kezdett el keresgélni, ugyanúgy játszott, meg normálisan viselkedett. De akkor erre ezután figyelni fogok!

2016. jan. 4. 18:45
 8/9 anonim válasza:
Nekem a kutyám a saját ürülékét ette meg rendszeresen 3-4 hónapos korában. Mi azt a tanácsot kaptuk, hogy valószínűleg kálium hiánya van, kevés banánt adjunk neki. Ezzel meg is oldódott a probléma. :)
2016. jan. 17. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt mindenképp kipróbálom! :)
2016. jan. 17. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!