Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak miért nem fázik a...

A kutyáknak miért nem fázik a mancsuk?

Figyelt kérdés

2016. jan. 4. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztos hogy fázik, hiszen nyáron a meleget is azzal érzékelik. Ezért nem szabad 40 fokban betonon kutyát sétáltatni, mert akár meg is éghet. És láttam már fázós kutyánál, hogy felemeli az egyik első lábát, gondolom hogy ne a hideg talajon legyen.
2016. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Biztos fázik,csak nem mutatják ki. Van olyan kutya amelyiket 40 fokos betonon sétáltatnak és meg sem nyikkan :( A kutyáknak rohadt nagy a fájdalom küszöbük. Bár szerintem a hideget jobban bírják a mancsukon,mint a meleget.


Bár én most direkt nem nyírtam ki a mancsuk közül a szőrt.

2016. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azt értem, hogy a forró beton égeti a mancsukat. De a farkasoknak nem fázik a lábuk a hóban? Vagy csak a rövidszőrű kutyáknál jelent problémát?

2016. jan. 4. 21:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Elég vastag a talpukon a bőr, kb. azt tudja, mint nekünk egy cipő, de azért tud nekik fázni :)
2016. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Latnad a kislany amstaffom. Ugy megy a hidegbe pisilni a kertbe mint hamupipoke. Lábujjhegyen tipeg es egyszerre csak harom tappancsa erinti a foldet akkor is ha all egy helyben :D
2016. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha egy kutya nem csak a szobában és a szép zöld füvön mászkál, idővel erős kéreg lesz a tappancsain. Hónál inkább az a gond, hogy ki tudja marni a tappancsokat. Nagyon régen jártam így egy nj-vel. Sokáig volt nagy hó. Inkább kint volt, mint bent, sokat mozgott, mert nagy területe volt. Azt vettem észre, emelgeti a lábait. A fekete helyett rózsaszín lett az összes talppárnája.
2016. jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Más a lábukon a hőelosztás, így kevésbé fázik a lábuk. Ettől függetlenül tud fázni nekik is.
2016. jan. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az enyémnek fázik a lába. ha kinyírom a szőrt a lábujjai közül, akkor gyorsabban megérzi a hideget, ha nem, akkor tök jól belefagy a hő meg minden.

valószínűleg a farkasoknak is fázhat a lába, csak nincs ideje ezzel törődni, illetve gyanítom, hogy ellenállóbbak a tappancsai. ha meg fázik is neki, kireped, stb. senkit sem fog érdekelni, nincs gazdája.

2016. jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Miért ne fázna a lábuk?

Például, szombaton sétáltattam a kutyámat, (esett a hó) és begörcsölt a lába, mert annyira fázott.

2016. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem gondoltam volna, hogy fázik, mert nem láttam még ilyen kutyát vagy farkast, elvégre azok szabadon élnek, illetve sok kerti kutya is van.

2016. jan. 5. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!