Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, ha az éppen...

Honnan tudom, ha az éppen ellő szukának elakad egy kölyök a szülőcsatornájában, és emiatt állatorvost kell hívjak?

Figyelt kérdés

2016. jan. 4. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha már a kérdés felmerül, akkor hívj állatorvost. Inkább feleslegesen, mint hogy baj legyen.

Amúgy ha nem vagy rutinos tenyésztő, akkor te magadtól nem fogod észrevenni, csak már későn.

2016. jan. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, hívj állatorvost. Ha folyamatosan nyom az anya, de a kölyök mégsem születik meg, akkor van elakadva. Ha normálisan zajlik az ellés, akkor két kölyök születése között aránylag rövid idő telik el, néha pihen az anya, de az is 1-1,5 óra max. Amennyiben ennél hosszabb idő telik el, de max 3 órát szabad várni, akkor biztos, hogy csak orvosi beavatkozással fog/nak megszületni a kicsi/k.

Ha egyáltalán nincs tapasztalatod, akkor meg kell beszélni az állatorvossal, hogy a rendelőbe viszed a kutyust (mindenhol van egy csendes zug)és akkor legalább felügyelet alatt ellik le. Vagy kimegy házhoz, és felügyeli az ellést. De ezt előre kell megbeszélni.

Mindenképpen kell egy tapasztalt segítség, aki legalább látott már ilyet, és mindig tudja, hogy mi történik és tud segíteni.

2016. jan. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!