Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha blokkol a kutya...

Mulder614 kérdése:

Mit tegyek ha blokkol a kutya a pórázon?

Figyelt kérdés

10-hetes középázsiai juhászkutyám van,és 6-hetes kora otta van rajta a nyakörv szóval azt megszokta.

Az udvaron sokszor ráteszem a porázt h szokja. De nem tudom vinni sehová :(

ha a kapun kimentem leül és nem jön ki a pályára sem ami 40.méterre lenne. Ha húzom fuldoklik, ha hagyom akkor ül tovább. Sokszor mégis kierőszakoltam h jöjjön és hiába viszem harmincadjára sem akar jönni,pedig már ismeri az utat. A pályán jól erzi magát ha elengedem,de ha lássa h messzebb akarom vinni hazaszalad.



2016. jan. 5. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ugye nem 14 éves vagy, egy KÁJ-jal a kezedben?

Jutifalatos csábítással próbáltad? Erőltetni nem szabad. Ajánlom a kutyaiskolát.

6 hetes kora óta van nálatok? Az anyja is, vagy akkor hoztátok el?

2016. jan. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hatarozottan indulj neki. Ha blokkol akkor ne huzd hanem zokkentsd ki. Kezd el bokdosni ket ujjal a feneket vagy a nyakat. Ha mozdul akkor indulj. Blokkolasnal ujra. Esetleg egy jatekat lobald ele es csalogasd, ezzel is kizomke a blokkolasbol.
2016. jan. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

" ha lássa h messzebb akarom vinni hazaszalad."

Póráz nélkül van a megbízhatatlan kutyád. Erről szokj le. Amíg nem vagy benne biztos, hogy be tudod hívni, addig ne engedd el. Frászt kapnék, ha egy 60-70 kilós jószág elrongyolna mellettem, mert siet haza.

Kutyasuli!!!

2016. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

24-éves vagyok :)

jutalomfalattal is probáltam. Odajön megeszi és leül ismét. Ha lássa h csak csalogatom vele és nem mindig adom oda akk oda se jön.

Próbáltam a hegyre felvinni de a faluba az utcákon nem jön. Ha olyan helyre viszem ahol még nem volt akkor poráz nélkül is követ.

Ha húzom azt hittem megtanulja h jobban jár ha jön mert ha nem csak fuldoklik ...

2016. jan. 5. 11:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne húzd, csak rántsd, csuklóból. Indítsd meg egy hirtelen mozdulattal, csak annyira, hogy az egyensúlya kicsit megboruljon, és egy-két lépést megtegyen (mert ugye elesni mégsem akar), akkor örülj neki baromira, és csald magad után, játékkal, falattal, bármivel. Vagy tegyél rá hosszú pórázt, és fuss el előle, közben hívd, mintha játszani akarnál vele. Ha nagyon nem indul, pórázrántás (nem húzás! semmi értelme, sose huzigáld a kutyát!), aztán megint játszás, örülés.

A kutyaovit meg melegen ajánlanám, mert ha már tíz hetesen egyedül hazaszalagdál, ha nem tetszik neki valami, akkor lesznek itt még gondok.

2016. jan. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

még csak 10-kiló! Épp ezért akarom már most megtanitani.

Na úgy látom akkor fokozatosan fogom növelni a távot. Ha csak naponta pár méterrel jön is tovább már jó.eddig minden kutyámat arról kelett leszoktatnom h ne húzzon. Alig várták h ismeretlen helyrn vigyem őket.

2016. jan. 5. 11:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Jutifalatnak mit használsz? Mert ha valami bolti száraz, szagtalan, íztelen szutykot, akkor felejtsd el. Vágj fel egy virslit (hosszában negyedelve, aztán karikákra, a negyed karikák kb. jó méretű jutifalatok), és azzal próbáld csalogatni. És lehetőleg kaja előtt vidd sétálni, amikor már éhes. Mindjárt jobban fog menni :D És ne arra jutalmazd, amikor te állsz és odamegy, hanem mindig vezesd egy kicsit, mozogj közben te is. Ha csak két lépést megy eleinte, az is jobb a semminél, a lényeg, hogy a veled együtt mozgásra legyen jutalom.
2016. jan. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

kárpátalján lakom falun. Még csak a közelben sincs kutyasuli.

A csodálatos kutyadoki sorozatot nézem. De ott inkább felnőtt kúyákat tanit,vagy rehabitál cesar millan

2016. jan. 5. 11:32
 9/11 A kérdező kommentje:
nyers marhahúst viszek vagy halat. Ezekért él-hal!
2016. jan. 5. 11:34
 10/11 anonim ***** válasza:

CM sok mindenhez ért, de a kutyák testbeszédét rendszeresen rosszul értelmezi. Ennek következtében a kutyák nyugtató jelzéseit/lecsillapít szignáljait (amelyik fordítás tetszik) kihívásnak értelmezi, a lefagyást meg keveri a megadással.

Ha már kutyanevelő műsornál tartunk, A póráz két végént is érdemes nézni, Victoria Stilwell-lel.


Én a helyedben abból indulnék ki, hogy megnézem a kutya testbeszédét séta közben. Mert ha éppen maga alá tesz félelmében (attól, hogy még KÁJból van, olyat is tud), akkor nem végig kell cincálni az utcán, hanem segíteni kell neki megérteni, hogy nem lapul kutyaevő szörny minden bokorban.

2016. jan. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!