Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek befogadjam őt...

Szerintetek befogadjam őt vagy inkább egy fiatalabb egyedet válasszak?

Figyelt kérdés

[link]

vagy őt?

[link]


2016. jan. 5. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindkettő cuki - a kettőt nem tudod?

Szerintem van előnye is, ha felnőtt kutyát választasz, de elsősorban ezt neked kell eldöntened. Ha egyáltalán felmerült benned, nem ragaszkodnék a kölyökhöz.

2016. jan. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tüneményesek, én simán választanám őket. Kölyköt nem nevelnék újra. Viszont szeretnék a természetéről sok mindent tudni, hogy passzolni fogunk-e egymáshoz. Így én pl. ideiglenes befogadótól fogok csak elhozni kutyust legközelebb.
2016. jan. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kis szurke nagyon cuki :)
2016. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sztem a második lesz a nyerő mert az első egy kicsit már idős és félek hogy így kevesebb időg tudunk együtt tölteni. De majd megkérdezem jogy melyik kutyus van az altatási listán és akkor ő lesz.
2016. jan. 5. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szep dolog amit teszel. Erett gondolkodasra es jo szemelyisegre vall :)
2016. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, de nekem valami nagyon nem tetszik a hozzáállásodban és ezer bocs, ha emiatt bunkóbbnak tűnök a kelleténél, eskü nem szándékos.


Szóval, ha már két kutya is van a listádon, akkor szerintem érdemes lenne megismerkedned mindkettővel. Kutyát még ebrendészettől is(!) jellem alapján választunk: nem érdemes 10+ évre egy olyan kutyát elvállalni, aki nem illik hozzád, csak azért, hogy elmondhasd, hogy altatás elől mentetted. Az neki is rossz lenne és neked is. (Unokatesómék is, egyem a jó szívüket, megmentették a legszerencsétlenebbet, most össze vannak zárva egy végtelenül tanulékony, nagy mozgásigényű kutyával, akivel nem tudnak megfelelően foglalkozni.)

A kistestűek tipikusan tovább élnek, mint a nagytestűek (értsd 12-15 év), úgyhogy a helyedben én nem akadnék fenn 2 éven.


Én egy 10 év körüli kutyát fogadtam örökbe, történetesen ő illett a családomhoz. Neki mondjuk már van egészségügyi problémája, de pont úgy figyel, úgy igazodik a mindennapjainkhoz, mint egy fiatalabb.

2016. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem a korát nézném, hanem azt, melyiket szerettem meg jobban. Elhozhatod a másodikat is, de ha nem jöttök ki, akkor tök mindegy a kora :) Én az elsőt választanám egyébként, egyrészt mert az idősebb kora miatt kevesebb esélye van, másrészt aranyosabbnak találom, mint a másodikat. A kölykökkel amúgy is több gond van.
2016. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt hittem hogy mutatsz egy 5-6 éves kutyát,meg mondjuk egy 1-2 évest. Igazából 2 éven felesleges rágódni.


Mindkét kutya nagyon aranyos,szép tőled,hogy mentesz!

Érdeklődj a jellemükről,mert lehet az idősebbnek jobban passzol majd a jelleme hozzád,mint a másiké.


Kistestűek 13-15 évig is élhetnek. Főleg a keverékek. Szóval 2 éven nem akadnék ki :)

2016. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!