Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 13hetes amstaff...

Van egy 13hetes amstaff kiskutyám tudnátok segiteni hogy hogyan neveljem? Hogyan tanítsak meg neki alap parancsokat stb!?

Figyelt kérdés

Meg annyit hogy elege vad ! Például ha bejön a macska a szobába és elkezdem simogatni akkor rögtön neki megy pedig meg kicsi !! Vagy ha elviszem sétálni akkor is az utcán nála sokkal nagyobb és idősebb kutyáknak megy neki

Kerlek ha tudtok tanácsot adni segítsetek mert van egy baba is a családban és semmilyen esetre sem szeretnem hogy valami gond tortényen! !!!


2016. jan. 5. 11:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Rendesen felment bennem a pumpa.

Odaviszel egy kisbabához és egy macskához egy domináns kutyát, és fogalmad sincs semmiről. Hihetetlen. :(


Mindenképpen vidd kutyasuliba!

A kutyád nem vad, hanem neveletlen. Először meg kell vele értetni, hogy a főnök te vagy, neki nincs joga a macskát szekírozni, más kutyákra acsarogni.

Az alap parancsok majd ezek után jönnek, ehhez képest piti dolog az ide hozzám, ül és tsai.

A babával SOHA, SEMMILYEN körülmények között nem maradhat egyedül. (Én sm engedem a staffimnak, pedig a kisebbik "már" 4 éves.)

2016. jan. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kan vagy szuka? Meg kell tanitani hogy te vagy a fonok. Egy amstaff nevelese nem konnyu munka. Kovetkezetes es szigoruan betartott szabályok kellenek neki. Amit ma nem szabad azt holnap sem. Nincs kivetel. Egy parancs szo legyen minden tiltasra pl nalunk a NEM az. Ezt eroteljesen kell szamara mondani ha nem kivanatos dolgot csinal. Verni nem eredmenyes oket de ha nem birsz bele akkor a nyakanal fogva le kell nyomni es oldalfekvesbe kenyszeriteni mig fel nem adja. A kez harapdalasa es ragcsalasa mar most TILOS meg jatekbol se. Szocializalni kell. Ha meg vannak az oltasok akkor kutyaovi azonnal es utana kutyasuli. Minel tobb emberrel simiztesd. Setanal ha vadul akkor egy rantassal (erzessel) es tilto parancsal jelezd neki rogton hogy ez nem kivanatos. Sry csak telefonrol irok. Ha van meg kerdesed csak nyugodtan. (Amstaff tulaj)
2016. jan. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kutyaovi, suli, ahol megtanítanak bánni vele.
2016. jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Letcives ha lehet akkor ne ítéljetek el ezert .... Nem volt meg ilyen kutyám ...

Mellesleg kan kutya és nagyon nehéz vele bánni .. Hiába parancsolok rá akkor is megy neki minden más állatnak .. Megverni vagy valami ilyesmit nem akkorok csinálni vele soha .. Ja és igen télleg nagyon domináns de a gyerekhez oda megy akkor soha nem ugatja meg !! Ha alszik a kisgyerek akkor alszik ő s vele ha felkel a gyerek akkor jáccik vele de finoman !!

2016. jan. 5. 12:21
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja es meg anyit akkartam kerdezni hogy 13hetes letere elegge szeles a mellkasa!! és szerintem e miatt a a ket labba elegge befele áll neki !! Ez normális
2016. jan. 5. 12:23
 6/14 anonim ***** válasza:

Tessék megérteni:

KUTYA SOHA NEM LEHET A GYEREKKEL EGYEDÜL, akkor sem, ha tök cuki, meg nem ugatja a gyereket. (Még jó, b+)


Ne mosakodj, hanem vidd suliba és a tasli, grabancrázás (nagyon ráférne) még nem verés, ha hiszed, ha nem.

Az, hogy domináns, téged nem mentesít a felelősség alól.

Az enyém is rohadtul az, de fel sem merülne benne, hogy ezt felém kimutassa. Egy jóindulatú, általam jól ismert kutyának meg hagytam, hogy elgyepálja (csak figyelmeztette, hogy hányas kabátja), azóta meggondolja, hogy kinek menjen neki.

2016. jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ennek a széles mellkashoz nincs köze, viszont lehet vitaminhiányos, vidd orvoshoz, 1-2 szurival megoldható.
2016. jan. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem szeretnek mosakodni ez alól !!

Használni fogom nála azokat amiket említettetek !!!

Köszönöm a válaszokat !!

De azt meg meg tudjátok mondani nekem hogy az összes fontos oltások menyibe kerülnek kB

2016. jan. 5. 12:37
 9/14 anonim ***** válasza:

Ahány orvos, annyi ár. Komolyan.

Mi 12 éve ugyanahhoz a dokihoz járunk, volt olyan, hogy nem kért pénzt egy betegség miatt beadott oltásért. Tán még az sem mindegy, hogy bp, vagy vidék.

Nem az oltások a fő kiadások egy kutyánál, ugye tudod?

2016. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
13 hetes es nem vagytok meg meg az oltasokkal??? Honnan hoztad azt a kutyat? Allatorvos azonnal mert sztem valami ideggyenge szapiritos joszag. Rendbe kell tenni gyorsan. Ilyen kutyat meg nev veszunk talalomra ezt sajnos elhibaztad. Most viszont igyekezz mindent megtenni hogy egy biztonsagos es jo kutyat nevelj belole. Amugy a komplett oltasok chippel cca 40e. Ket hetente egy tizes. Ezen kivul premium szaraz tapot adj neki csak mert sztem nem kapott semmibol se megfelelot. (Amstaff tulaj)
2016. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!