Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van összefüggés a kutya...

Van összefüggés a kutya szőrszíne és a temperamentuma között?

Figyelt kérdés
Igazából nekem megvan a saját véleményem erről, viszont már 3 különböző embertől hallottam ezt, de semmilyen tudományos alátámasztást nem találtam róla.

2016. jan. 5. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Talan azert nem talaltal, mert nincs. Kb. annyira suletlenseg, mint hogy a szoke vagy a barna haju emberek okosabbak-e...
2016. jan. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fekete, zsemleszínű és barna labrador a legjobb példa rá, hogy nincs.
2016. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pont labradorral kapcsolatban hallottam két embertől ( a harmadik keverékek kapcsán mondta), hogy a fekete színűek mennyivel nyugodtabbak...
2016. jan. 5. 14:10
 4/8 Platypus ***** válasza:
100%
Adott fajták esetében a különböző célú vonalak sokszor színben is különböznek. Például a show németjucik rajzosak, a munkavonalasok meg ordasak meg néha feketék. Utóbbiak értelemszerűen százszor pörgősebbek. De a szőrszín és a természet között nincs semmiféle közvetlen összefüggés. Egyedül az emberi ízlés hoz létre néha ilyen különbségeket.
2016. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
én azt hallottam egyszer, hogy a vöröses kutyák (pl. spánieleknél, magyar vizsláknál, goldeneknél stb.) hajlamosabbak az idegrendszeri betegségekre, bár nem tudom, hogy ezt mire alapozták, nekem csak népi hülyeségnek tűnik.
2016. jan. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Férjem boxere egy végtelenül türelmes, nyugodt, békés, okos kutya volt.

A pit keverékünk önfejű, pörgős kis "dög". Okosnak nem mondanám, de nem hülye.

Annyi a közös bennük, hogy kanok, és barna csíkosak.


Szóval semmi összefüggés a szín és temperamentum között.

2016. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kutyakozmetikusnak tanultam,gyakorlati helyen oktatóm mondta,hogy a sárga színű spánielek tiszta bolondok,idegbetegek,amit tapasztaltam is. A fekete,vagy a foltos sokkal nyugodtabb.


Illetve mondta,hogy átlagban a fekete vagy sötét színű egyedek mindig nyugodtabbak,jobban viselkednek fajtán belül,ha van több szín.


Nem tudom e van össze függés,de én is tapasztaltam.


A környéken 3 sárga spániel van mind a 3 egy idióta,bunkó. Foltos, a barna meg a fekete tök aranyos normálisak. Mindegyiknek a gazdája jó gazdi,suliznak,jó helyről vannak,nevelés is oké.De ez a tapasztalat.


Ja és én azelőtt ezt tapasztaltam mielőtt hallottam volna erről legendáról vagy nem legendáról,hogy a fekete,sötétebb szőrű kutyák normálisabbak,nyugodtabbak.


Palotapincsikből is ez a tapasztalatom jó részt.

2016. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

No akkor...

Nekem egy fekete labradorom van. Olyan dilis, hogy sokszor fáj. Tud és ért mindent, mégis betöri az állkapcsát ha valaki kedvesen hozzászól, már megy is a puszi. Pedig tudja, hogy nem szabad, de közeli családtagokon kívül minden idegennel ennyire barátságos. Egyébként meg izgága, örökmozgó, nyugtalan ha valaki körülötte van. Megölelni sem lehet, mert kihúzza a fejét, nem szereti..


Ennyit a nyugodtságról :D

2016. jan. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!