Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Happy dog vagy Orijen? Segítsé...

Happy dog vagy Orijen? Segítsééég!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 1 eves 3 honapos onemetjuhasz kisfium. :) Na a helyzet az, hogy kiskoraban mindent amit lehet vegigprobaltunk, RC GSD fajtatap, Hills, RC gastrointestinal - mivel hasmenos volt nagyon, Hills i/d, Acana, Real Nature, Trovet, Dr.Clauder's, stb... Egyedul a Happy dog jott be neki, most Neuseelandot eszik meg Irlandot, meg Toscanat, meg Happy dog konzerveket. Imadja. Viszont mivel nem egy bitang osszetetelu tap ez sem, szeretnek valtani rola. A kutya egeszseges, szore gyonyoru, 40kg, semmi gondom vele, (heti 2x kap sulyanak megfelelo Immunovet port a kajcsijaba csak ugy immunerosites miatt). Szerintetek meg merjem probalni az Orijent es bevallalva ezzel a lehetseges fosast megint, vagy inkabb elegedjek meg azzal, hogy a Happy Doggal nincs baja? :D Koszonom a segirtseget!

2016. jan. 5. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Probald meg a Brit tapokat. Ennek a sulynak megfelelo tapjai vannak es nagyon keves a problemas visszajelzes. Ezen kivul a konzervet felejtsd el mert csak a penzed dobod ki mivel viz az egesz. Egy jo szaraz boven eleg neki.
2016. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 HUN_Sector ***** válasza:
54%

A konzervek közül talán 1 olyan volt, amely nem vizezett kocsonya volt, a butcher's, ráadásul konzerveshez képest jó áron érhető el és van is benne állati anyag bőven. Bár én inkább hozzá szoktam keverni mostanság a száraztáphoz, ha veszek, értelemszerűen úgy tovább tart :)

Száraztápból egy nagyon bevált, ez pedig (nem nevet) a decathlonos Solognac vadászkutya táp. Nagyon jó a beltartalma és baráti az ára. Amint ezt kezdte kapni a kutyám, abbamaradt a híg széklet.

2016. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Elso vok.

Konzervbol aminek a nagyresze valoban hus az a fressnapfos best meat premiere. En ennek a szarazaval etetem az amstaffom mert kitunu ar/ertek aranyu.

2016. jan. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

A Happy Dog konzerv nagyon jó, 100% hús tartalmú. Mi a bárányosat vesszük, a pincsimnek érzékeny a gyomra így most már csak azt kap. Régen ízesítésnek kapott "gagyit" de már nem.

Mi is Toscana-t eszünk, én is meg vagyok vele elégedve. Lenne az árkategóriájában jobb táp, de sajnos elkezdett hízni, így muszáj voltam olyan tápra váltani, ami alacsony zsírtartalmú volt és megfizethető minőség. Szerintem a Supereme termékekcsalád jó, nyilván egy Natur Croq-ot nem vennék neki, de a Toscana, Irland Neuseeland nem rossz minőségű!

Persze az ORIJEN jobb táp, de sajnos nekünk az nagyon drága. Persze ha például a hasmenése miatt nem ehetne mostanatól csak RC gastro tápot azt is megvenném, de nekünk a Toscana teljes mértékben bevált.

Én nem kockáztatnék, ha ettől szép és egészséges a kutya kívül,belül, széklete is, akkor ne terheld egy felesleges tápváltással. Szerintem.

2016. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem eszi meg a szarazat csak. Most vagyunk ott, hogy 3. napja nem eszik inkabb egyaltalan. Nem tudom meddig tartok ki es nen adok neki mast :D
2016. jan. 5. 21:00
 6/11 HUN_Sector ***** válasza:
A szárazat keverd nedvessel, esetleg öntsd le húslevessel. Mindig csökkentsd a keverékben a nedves anyag arányát és idővel átáll rá.
2016. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindig csak egy kicsivel kevesebbet tegyél a nedvesből, de én a helyedben adnék neki rendes húst csonttal, hisz kutya... nem kell az a sok műanyag kaja. A csont kiválló a hasmenésre!
2016. jan. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 HUN_Sector ***** válasza:
Csak ha érzékeny gyomrú, esetleg hányhat tőle (ha a csont ingerli a gyomrát)
2016. jan. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
akkor rizs+csirke ohne csont! :) Húst kapjon a kutya, ha a kutyák választhatnának ma is húst ennének, hisz az az alap táplálékuk! Persze főzni picit macerás, de én a kutyámnak és a macskámnak is nyers húst is(csonttal) adok, mert ez így normális, és egyik se fosik, nem allergiás, nem vesebeteg, stb. A tápok tartalma: [link]
2016. jan. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Bocsi ez a jó link, közben a macskám átsétált a billentyűzeten.. :)

2016. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!