Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a 3...

Hogyan tanítsam meg a 3 hónapos kutyámnak, hogy a fiam is "fölötte áll"?

Figyelt kérdés

Rám és a páromra hallgat a kutya, foglalkozunk vele, tanítgatjuk.

A gyerekkel meg inkább játszik, olyan játszópajtásnak tekinti szerintem. Ha futkároznak, akkor oda-odakap a gyerek lábához. Ezzel azt csináltuk, hogy futkároztunk együtt, és ha próbálkozott, akkor rászóltam hogy nem. Akkor odébb megy két lépést, de újra csinálja, megint rászóltam. Ha sokat gyakorolunk, meg fogja tanulni?

A gyerek kezével is ez a helyzet, mert néha el-elkapja, a kutya meg kapna utána. Ugyanúgy nem szóval leállítható, a gyereknek meg el lett magyarázva, hogy nem kapdosunk (6 éves).

Amit gyakorol vele a gyerek is: kajás tálat elveszi előle - a kutya hagyja, evés közben simogatás, szájba nyúlkálás - azt is hagyja. Ami nem megy tökéletesen, az a játék átengedése a gyereknek - nekem megcsinálja.

Mit gyakoroljunk, hogyan mutassuk meg neki, hogy a gyereknek is mindig szót kell fogadnia? A gyerek nem tud olyan hangsúllyal rászólni, mint én.

Legtöbb fegyelmezés, amit alkalmazok: nem szó, orra koppintás, grabancolás - arra eddig egyszer volt példa.

Amúgy jutifalattal gyakorolunk, ül, fekszik, marad nagyjából megy, persze nem mindig, meg a láb mellett sétát is gyakoroljuk.


2016. jan. 5. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a kutya újra és újra csinálja ezeket a viselkedéseket, akkor nagyon kevés neki ez a büntetés! Erősebben kell büntetni. Akár egy jó erős bökés, akár egy nagyobb tasli, de vegye komolyan. És érdemes lenne behibáztatni a kutyát. Megkérni a gyerekedet, hogy csapkodjon, igenis kapkodja el a kezét, ti pedig készüljetek fel a kutya reakciójára, hogy pont jókor, pont jól tudjátok büntetni.
2016. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom hány éves a fiad, de én szerintem neki kellene ezen dolgozni, a kutya csak azt tudja meg ha te avatkozol közbe, hogy te véded őt. Szerintem de nem vagyok szakértő :D

Viszont első, sajnálom a kutyád.

2016. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell az 1. kutyáját sajnálni?

Egyébként érdekes, kérdező, hogy én pont a tálban turkálást nem engedem a gyerekeimnek, de a 7 évesem simán letiltja a kutyát.

Azt tanítsd meg a gyerekednek, sokkal egyszerűbb. A kutya nem hülye: ha ott vagy, nem kap a gyerek kezéhez, ha nem vagy ott, akkor simán megcsinálja. Igenis, tanulja meg a gyerek a határozott parancsolást, tiltást!

2016. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Második, köszönöm, nem kell sajnálni a kutyáimat. És ott van a szövegben, hogy 6 éves a gyerek... Persze, majd egy 6 éves gyerek bünteti a kutyát! Az semmit sem érne, ő nem hiteles főnök a kutyának!

Igen, ez egyértelműen látszik, hogy gőzöd sincs a kutyák működéséről, gondolkodásáról. Ha a gazda hoz egy szabályt, hogy a kutya nem kapdoshat a gyerek után, akkor a kutya nem fog kapdosni a gyerek után! De ahhoz szabály kell! De amíg a kutya csinálja ezt, addig nincs ilyen szabály! És inkább szándékosan provokálják ki ezt a viselkedést, amikor fel vannak rá készülve, minthogy olyankor történjen, mikor a gazdák sincsenek fejben ott, de akár nincsenek is jelen. Persze, a gyereket is tanítani kell, de az a legrosszabb, ha kikerülik a problémát.

2016. jan. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy a 3. is mondta, igen, ha ott van a gazda... :D Nem láttam hogy 6 éves, és van fogalmam a nevelésről, csak én nem a büntetés hive vagyok... :) Ez van.
2016. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagyis szerinted csak akkor nem túrja ki a szemetet a kutya, ha ott a gazda? Csak akkor nem szökik, ha ott a gazda? Legalább baromságokat ne mondanál... Ha normálisan hoznak be egy szabályt a kutya életébe, nem csak félig-meddig, kontár módra, akkor az a szabály mindig érvényben lesz, akár jelen van a gazda, akár nem.


De akkor elmondanád, hogy te ezt hogy oldanád meg büntetés nélkül? Itt csak az a baj, hogy magával a fogalommal sem vagy tisztában, hogy mi a büntetés.

2016. jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!