Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk allergiás a csirkére...

A kutyánk allergiás a csirkére, most mihez kezdjünk?

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy a 8 éves keverék kutyánk allergiás a csirkehúsra. A gond az, hogy fogalmam sincs, hogy mit adjak neki enni. A boltban fél órán át álldogáltam a kutyakajás polcnál, de nem találtam olyan konzervet, amibe ne lett volna odaírva, hogy csirke is van benne. Ugye hiába marhahúsos a kaja, ha egyszer x %-ban tartalmaz baromfit is.

Vegyünk neki külön húst? Kicsit nehézkes lenne, mert mi sem eszünk minden nap marhát vagy disznót az árak miatt. Persze nagyon szeretjük, szóval ha csak ez marad, akkor ez lesz.

Valakinek vannak tapasztalatai? Ötletek?



2016. jan. 5. 19:58
1 2
 1/14 Timea270 ***** válasza:
3%
Nem muszaj a kutyanak pont konzerv lehet pedigri van csont de ha varosi vagy nem csodalkozok!
2016. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Azt hittem, elég egyértelmű, hogy a száraztápok is ugyanúgy tartalmaznak baromfit, nem csak a konzervek. A "pedigri" ugyanilyen :)

Egyébként vidéki vagyok, de sajnos nem értem az összefüggést.

2016. jan. 5. 20:15
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Nekem a macskám allergiás rá, ezért tartósítószer és csirkementes kaját kell kapnia.

Ne a Tescoban meg ilyen helyeken keresgélj, mert ott tényleg nincs olyan, amiben nincs csirke.

Menj állateledel boltba pl. Fressnapf, ott sokkal nagyobb a választék és biztos, hogy van olyan, amit keresel.

2016. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, ez pl eszembe se jutott. Milyen márkát adsz a cicádnak?
2016. jan. 5. 20:17
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi happy dog bàrány-rizzsel etetünk, bírja. Minden más táp sugárban jött belőle elöl-hátul.
2016. jan. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Itt van például egy, szerintem ez nagyon jó lehet, nincs benne csirke se tartósítószerek:

[link]


Persze nyugodtan böngéssz a fressnapf oldalán, hátha találsz olcsóbbat, ami jó.


Én Select Goldot veszek a cicámnak halas ízben, nem tudom kutyatáp van-e ebben a márkában.

2016. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
u.i.: nekünk a kacsa se tűnt jónak, mert egyszer kapott olyat is és mintha visszaesett volna akkor kicsit, de ezt nem támasztja alá semmi, csak azért mondom, ha úgy van inkább kacsásat se.
2016. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Nagy megkönnyebbülés :)
2016. jan. 5. 20:40
 9/14 anonim ***** válasza:
Az elso valaszolo komoly forma :D Amugy rengeteg csirke es egyeb mentes tap van. Primium tapokat kell nezni. Brit tapokat keress, abbol rengeteg fele van ami kimondottan ilyen problemas etetesu kutyanak van. Pedigree meg viccnek is rossz volt.
2016. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

Csirkére allergiás akkor a többi szárnyas kacsa,liba stb is felejtős.


Bárányos,marhás,vadas,nyulas,halas dolgokat vegyél neki csak! Tápban pedig jobb minőségűeket pl Brit Care stb nézelődj. Amik abszolút csirke és bármilyen baromfi mentes!!


Konzervből meg felejtős az olcsó.


Ezen a vonalon menj ha konzerv,persze baromfis felejtős ebből is.

2016. jan. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!