Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dudor van a kiskutya hasán....

Dudor van a kiskutya hasán. Mitől lehet? Okozhat súlyosabb problémát? (többi lent)

Figyelt kérdés
1 hónapos kiskutyáról van szó, kis méretű (nem fajtiszta így fajtát nem tudok mondani).Ma felfedeztem, hogy a pociján van egy kb. cseresznye nagyságú dudor.Amúgy a kiskutya nőstény.Állatorvoshoz csak csütörtökön tudjuk vinni addig is tudnátok mondani tippeket miről lehet szó?Nagyon kétségbe vagyok esve... :(
2016. jan. 5. 20:31
 1/5 anonim válasza:
A mienken is volt, az allatorvos azt mondta, hogy koldokserv, de nem lesz tole baja
2016. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínű köldöksérv, viszonylag gyakori kiskutyáknál. Orvos majd megmondja, mit kezdjetek vele, javasol-e műtétet a későbbiekben. Arra vigyázz, hogy ne emelgesd a mellső lábainál fogva, hanem nyúlj a feneke alá és támaszd meg a tenyeredben, hogy ne feszüljön a hasfal.
2016. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Lehet zsircsomo, koldokserv is, rosszabb esetben daganat. A daganat az ilyen fiatal kiskutyaknal nem jellemzo. Figyelni kell. Hogy ha valtozik a merete konnyen lehet szo zsircsomorol. Viszont azt jo lenne tudni pontosan h merre talalhato. Kiskutyaknal nagyobb esely van a koldokservre a rossz emelgetes miatt is.
2016. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat egy kicsit megnyugodtam..amúgy a dudor kb. a hasa közepén van.

Még várom a válaszokat :)

2016. jan. 5. 20:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel köldöksérv. Az orvos majd eldönti, kell-e műteni. Igazán kis műtét amúgy.
2016. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!