Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát érdemes...

Bírkózó94 kérdése:

Milyen fajta kutyát érdemes venni, amelyik kis termetű és lehetőleg olcsó fenntartású?

Figyelt kérdés
2016. jan. 6. 00:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Yorkie,Bischon,Chiwawa(bocs ha nem irtam helyesen)
2016. jan. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
23%

olcsó fenntartás :DDDDD mint a suzukiknál xdd

vegyél kis tacsit nekünk is az van, igaz rohadt sokat tud enni.. feneketlen gyomrú:D de nem kell sokat adni neki, baja nem lesz tőle. aranyos kis kutyák:)

2016. jan. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
jó, hát bocs a kevésbé emberi megfogalmazásért...köszi a válaszokat :)
2016. jan. 6. 01:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Örökbefogadni érdemesebb😌

Vannak fajtamentők, ha esetleg nem szeretnél keveréket. Nekünk csivava spicc keverék kutyusunk van, nagyon édi, sajnos túl keveset eszik...5 éves. Na őt olcsó fenntartani.

2016. jan. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Keveréket.

De attól, hogy kevesebbet eszik, mint egy nagyobb kutya, a bolhairtó, féreghajtó, oltások, orvosik kezelések ugyanannyiba kerülnek.

2016. jan. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden kis termetű kutya "olcsó fenntartású" ha egészséges. Ha fajta tisztát szeretnél, akkor jól válaszd meg, hogy honnan veszed, ne spórolj az árán, mert visszaüthet, vagy válassz keveréket.
2016. jan. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kistestűek tartása olcsóbb.

Nálunk jó minőségű táp 4000 ft 4 kg . Két kistestűnk van(havanese,bichon frise) 1-1,5 hónapi kajájuk. Ezen felül én tavasszal szeretnék Bravectozni fejenként 5-6 ezer ft/ 3 havonta.

Időnként kell kutya sampon,míg nem tettem le a kutyakozmetikusi szakmát addig évente 3x vittük őket kozmetikába ami 3x 9000 ft/ év. Oltások.Féreghajtás 3 havonta 400 ft.


Új játék időnként,új póráz,új nyakörv- persze ezek ha elhasználódnak.Rágó csont. Érdemes venni ha elrágják a kutyák.


Nem tudom neked mit jelent az olcsó :D


Váratlan költségek felmerülhetnek.Egyik kutyánk érzékeny gyomrú néha hasmenése lesz, 2500 ft-os bélflóra helyre állító paszta és kb 2 kg csirkemell, kb fél kg rizs fogy el mellé(bár ez a legkevesebb)


Decemberben ez volt táp,csirkemell,rizs,paszta,vettem két labdát,rágcsát. Kb decemberben 10 ezret költöttem rájuk. Ebben csak azok vannak amiket írtam. Normál esetben kullancs elleni nyakörv és tápon kívül másra nem költünk.

2016. jan. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm...én még a jack russel terriert néztem ki, ez a fajta nagyon megtetszett, de a tacskó meg amiket mondtatok is jólhangzik...na majd még elválik :)
2016. jan. 6. 12:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből, de a Jack Russelt mégis mi alapján nézted ki? Hatalmas mozgás- és feladatigényű vadászkutya, sajnos nagyon kevés embernek való. Fajtanemajánló itt: [link]

Egy átlag embernek a bichonfélék vagy akár a tacskó is sokkal jobb választás.


Egyébként, ha nem vagy tetőtől talpig belezúgva egy bizonyos fajtába, akkor miért nem nézel szét egy menhelyen? 2-3 éves kistestű keverék, abból már biztos nem lesz elefánt, de a temperamentuma, mozgásigénye, foglalkozásigénye nagyjából adott.


Heteske viszonylag olcsón számolt. Nekünk 4000Ft a nyírás, fürdetés, szárítás. Tápra szerintem érdemes 1200-1500Ft/kg-t számolni, abból legrosszabb esetben a hipoallergén is kitelik, aztán ha nem kell, akkor örüljél :)

Érdemes ezen kívül szép kerek összegeket félretenni állatorvosra ÉS kiképzőre/kutyaiskolára. Míg az előbbi egyértelmű, az utóbbit általában el szokták felejteni az emberek, aztán ha szükség van rá, sírnak, hogy nincs rá keret.

2016. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!