Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyusoma...

Pappfiu kérdése:

Hogy szoktassam le a kutyusomat a harapásról?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hetes németjuhász kiskutyám. Ha lemegyek vele a kertbe, ott felpörög, jó kedve van, szaladgál. Olykor-olykor hátulról belémharap. Rászólok erélyesen, megfenyegetem az ujjammal, akkor lefekszik, morog, ugat és bele-bele harap a cipőmbe. Ha fent vagyunk az alsó udvaron ott nem csinálja ezt, csak a kertben. Hogy szokassam le róla? Tanácsaitokat előre is köszönöm.

2016. jan. 6. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha rá akarsz szólni, akkor azt úgy csináld, hogy megszeppenjen tőle. Az ujjaddal hiába fenyegeted, az aranyos, kedves gesztus, a mesében szokták így korholni a nagymamák az unokákat. De ami neked kéne, az nem kedves. A kutya a hangulatból ért, nem a szóból. Szóval szóljál rá úgy, hogy azt azt jelentse, hogy most már rohadtul elég legyen. Aztán adj a szájába valamit, amit haraphat, és játssz vele.
2016. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én malamutom volt ilyen, mindig belém csípett, amikor elment mellettem :-) közvetlenül a csípés után, ilyenkor beszoktam fogni a száját. Kinőtte elég hamar

Esetleg próbáld meg még, hogy bele csípsz, mintha megharapnád egy kicsit.

2016. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érd el, hogy ne csinálja. És ezt persze ne 10 perces időkorlátban gondold. Ott azonnal szólj rá úgy, vagy zökkentsd ki úgy, hogy tényleg elmenjen a kedve tőle. Ha rászólni nem tudsz, akkor egy erősebb bökés az oldalába, egy erősebb grabancrázás, egy tasli menjen neki, mert így csak azt tanulja meg, hogy a 'nem' szó azt jelenti, hogy folytatódik a játék.

És majd ha lenyugodott, abba hagyta ezt a viselkedést, akkor ahogy Akumi is mondta, kapjon valami játékot, azzal játszatok.

2016. jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Először is soha semmilyen okból nem haraphat meg a kutya. Játékból se, és kezet rágcsálni sem szabad. Én ezt nagyon komolyan vettem első perctől kezdve mert amstaffom van több gyerek mellett. Ahogy a szájába kerül valamink azonnal erőteljes NEM és tasli a szájára. Gyerek esetébe odébb taszajtás. ha nem hagyja abba akkor megadásra kell kényszeríteni, tehát nyakánál a földre vinni és oldalfekvő helyzetbe tartani míg le nem nyugszik. Csak a nyugodt kutyával játszatok tovább. Pár hét és elhagyja a rossz szokást, ismételni azért kell majd mert hát kölyök a lelkem.
2016. jan. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a jó tanácsokat és a segítséget.
2016. jan. 6. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!