Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miskolci állatmenhelyen, hogy...

Miskolci állatmenhelyen, hogy lehet elhozni a kutyát?

Figyelt kérdés
Szeretnék kihozni kutyát a Miskolci állatmenhelyről. Tudja valaki, hogy hogy működik náluk? Mit kell fizetni (oltások, féregtelenítés esetleg egyéb)? De minden információra, tapasztalatra kíváncsi vagyok. Köszönöm ellőre is a válaszokat. :)
2016. jan. 6. 21:00
 1/6 Bucoka89 válasza:

Én úgy tudom,h a chip es oltas arat kell kifizetni.

7000ft körül van ez az összeg.

Sztem bármelyik nap be lehet menni,ismerkedni,megnézni őket.

Illetve ivartalanitasi kotelezettseg is van sztem,ha meg nincs meg neki.

Sok kutyus van bent,menjel minel hamarabb...sokan fáznak áznak.

2016. jan. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam a pontos árakat ha valakit érdekelne még:

"keverék kutyák esetében 6000 Ft, fajtatiszták esetében 8000 Ft, ivartalanított állatok esetében 8000 Ft. A kutyák általában legalább két oltással és chippel rendelkeznek."

2016. jan. 6. 21:25
 3/6 anonim válasza:
Elméletileg oltva, féregtelenítve adják át (gyakorlatban előfordul, hogy teltház esetén ideiglenesnél tartott esetleg nincs). Nem ismerem a miskolciakat, de nagy általánosságban így szokott lenni. Tehát neked csak az otthoni körülményeire kell felkészülnöd, ami tömbház esetén kb egy 600 Ft-os etetőtál, 300 Ft-os itatótál, meg szárazkaja [először szárazzal próbáld meg, mert ha az elején hozászoktatod a finom konzervhez, utána jön a nyafogás, ha szárazat kell enni :) ]. Hogy melyik száraz válik be, abszolút kutyafüggő, kérdezd meg a menhelyen, hogy eddig mit evett. Etetőtálat ne műanyagot, mindenképp a rozsdamenteset, mert azt könnyű elmosni. Etető/itató lefelé szélesedő legyen, hogy ne lehessen felborítani. Egyébként, nagyon örülök, hogy menhelyről választasz kutyát, nem fogod megbánni. Az mindenképp előny, ha látják rajtad, hogy értesz valamennyire a kutyákhoz. Sok menhelyen ki sem adnak ebet, ha azt látják, hogy a leendő gazdi alkalmatlan az állattartásra. Ajánlom Caesar Milan videóit, vagy Victoria Stillwellt, a youtubeon is találsz belőlük, de vannak komplett tanfolyami anyaguk egészen a profi tréner szintig (főleg Caesarnak). A 6 alapparancsot (ül,fekszik,marad,helyedre + tiltás/feloldás) már az első napon kezdd el vele betartatni, ne felejtse el, hogy ki a főnök. De rendeteg dolgot lehetne írni, inkább kérdezz ;)
2016. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Valószínűleg ti írjátok jól, és az alap dolgokat ki kell fizetni, amikor elhozod.
2016. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy írtad. 6 ezer a kihozatali díj, 8 ezer ha ivartalanított. Nincs a szerződésbe foglalva az ivartalanítási kötelezettség. Nekem is onnan van
2016. jan. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja és csak kölykök esetén van az, hogy legalább két oltással rendelkeznek.

Kölyöknél úgy van, hogy megkapják a kombikat és a chipet ez így 6 ezer, de veszettségi nem járt (ne tőlem kérdezd a logikát én se értettem)

Viszont ha felnőtt a kutya akkor veszettség + chip.

2016. jan. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!