Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan javítsam kapcsolatomat...

Hogyan javítsam kapcsolatomat a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy közel 2 éves kutyusom, akit nagyon szeretek.. Ő csak néha mutassa ki, h szeret, ami nekem nagyon fáj, mert minden nap úgy látom mintha apumat jobban szeretné mint engem, de sokan azt mondják, h ez nem igaz csak apumtól fél, így engedelmeskedik neki bármiben, engem pedig a "szolgájának" tart, ezért csak akkor jön oda hozzám ha akar, nem pedig akkor amikor mondom neki. Lehet, h ez igaz mivel apum még akkor amikor kicsi volt a kutyám, akkor nagyon megszidta valami miatt, és azóta engedelmeskedik neki. Én pedig szinte mindent megengedtem neki, csakis azért h szeressen! És ha valami olyant teszek, ami neki nem tetszik (legtöbbször akkor amikor ül az ölömbe és én egy kis simogatás után lerakom az ölemből) akkor odakap és gyengén megharap.. :( Én ilyenkor rákoppintok az orrára vagy összefogom a száját, de akkor még jobban felmérgelődik és megint odakap. Hogyan tudnék javítani a kapcsolatunkon vagy hogyan tudnám neki megmutatni, h én vagyok a főnök, nem pedig ő?
2016. jan. 6. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
A családba legyen 1 falkavezér, ez vagy az apukád vagy te. Döntsétek el mert a kutya belezavarodik.Most ő csak a játszó társának tart téged.
2016. jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2016. jan. 6. 23:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Az összes családtagnak feljebb kell állnia a ranglétrán, mint a kutyának. Senkinek nem kaphat oda és az alap parancsokat mindenkitől el kéne fogadnia.


Kutyaiskolába nem tudod vinni?

2016. jan. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Faluban lakom, Romániában és elég messze kapnék jó kutyasulit.. sajnos! És itt Romániában lehet h kevés a magyar kutyasuli és a román tudásom nem a legjobb. :/ Miz tegyek ha odakap vagy mit tegyek, h falkavezérnek tekintsen? :(
2016. jan. 7. 00:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod megoldani a kutyasulit, akkor ezeket a könyveket javaslom: [link]


Lehet, valaki pdf formában is belinkeli, én most nem álltam neki keresni a neten.

2016. jan. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pont rosszul csinálod. Apukádat tiszteli a kutya, mert ő fegyelmezi.

"szinte mindent megengedtem neki..." > na ezt nem szabad csinálni! A kutya nem ember, és nem is plüssjáték, nem is úgy kell vele bánni. Azt szereti, tiszteli, aki megköveteli tőle az engedelmességet, betartatja vele a szabályokat. Teljesen új alapokra kell helyezned vele a kapcsolatot.

Kezd el tanítani. Tanítsd meg, hogy hívásra mindig oda kell mennie hozzád, ha van kedve, ha nem. Tanítsd ülni, feküdni, helyben maradni. Sétáltasd mindennap. Laza pórázon tanítsd meg sétálni. Csak akkor simogasd, szeretgesd, ha jól teljesít. Neki kell kiérdemelnie tőled a dicséretet, szeretgetést, és nem fordítva!

Hogy mindezeket hogyan, na ahhoz lenne jó egy kutyaiskola vagy kiképző. Ha ez kizárt, akkor olvass szakirodalmat a témában.

Odakapást pedig szigorúan büntetni, nem eltűrni!!!

2016. jan. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy már az alapvető hozzáállásoddal alárendelt pozícióba teszed magad. Nem vársz el semmit a kutyától, hanem azt nézed, hogy te hogyan tudnál a kedvére tenni. Szerinted van bárhol is olyan viszony, ahol a főnök puncsol az alárendelt elismeréséért, figyelméért, szeretetéért? Egy frászt. A főnök odaszól neked, és ha nem figyelsz, gyorsan a tarkódon fog csattanni a tenyere, mert olyan nincs, hogy nem foglalkozol vele, meg azzal, amit szeretne. A kutyával szemben is ez a megfelelő hozzáállás: ha mondasz valamit, az legyen úgy, bármennyire is nem akarja, sőt, ő minél jobban nem akarja, te annál jobban igen. Te vagy a gazdája, te tudod jobban, ő meg csak a kutya, aki az ember nélkül éhen-szomjan hal, és viselkedjen ennek megfelelően, tanulja meg, hol a helye.


De amúgy igen, kutyasuli lenne a legjobb megoldás, mert az elméletből ritkán lesz megfelelő formában kivitelezett gyakorlat segítség nélkül :)

2016. jan. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2016. jan. 7. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!