Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy amstaff/pitbull/bull...

Egy amstaff/pitbull/bull típusú kölyköt tényleg annyira nehéz felnevelni? Találtam egy 3 hónapos kölyköt, mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja,hogy dobjam ki,adjam menhelyre ajándékozzam el stb. mert később agresszív lesz.... Van egy tacskó keverékünk és régebben volt egy nj szerű keverékünk is és egy labrador szerű is. Voltunk vele állatorvosnál chip nem volt benne és nincs gazdája. Úgy döntöttünk megtartjuk de többen mondták hogy rossz ötlet. Szerintetek? Mennyivel más egy ilyen kutya nevelése? Olvastam a fajtáról,néztem róla videókat de mindenhol azt írták erős kezű gazdát igényel,meg fajtához értőt... De ez konkrétan miben nyilvánul meg? Tudtok valami hasznos linket,könyvet ajánlani. De ne wikit,fajtaismertetőket meg ilyeneket azokat elolvastam.

(15 éves vagyok.) A szüleim azt mondák,hogy maradhat de bizalmatlanok a fajtával szemben. És mondták hogy próbáljak meg utána nézni a fajtának. Kutyaovi-suli kizárva mert nem engedik,bár nem hiszem hogy szükség lenne rá. Meg tudom neki tanítani az alap parancsokat,meg tudunk vele mozogni is. A környéken van egy erdő,oda szoktunk járni,ott találkozhat más kutyákkal is.



2016. jan. 7. 21:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia. 15 evesen neked nehez lesz. Ha apukad vallalja akkor rendben. Nagyon csaladbarat es egyaltalan nem agressziv ha jol van nevelve. Ez nem az ul, fekszik parancsot jelenti. A kutya suli es ovi kotelezo veluk. Ez a szocializalasuk resze. Sok emberrel es kutyaval kell megismertetni. A jo nevelest egy jo iskola megtanitja. Valami fajta ismero sulit nezzetek es akkor nem lesz vele problematok. Szereto csaladtag lesz. Nekem 4 kisgyerek mellett van egy amstaffom es imadjuk, olyan mint egy hazi nyuszi :)
2016. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Alapismeretek nélkül tényleg nehéz lesz, így nem ajánlom, keressetek neki gazdit szerintem, aki ért a fajtához, mert a staffikat nagyon könnyen el lehet rontani. DE ha megtartjátok, MINDENKÉPPEN járjatok kutyasuliba, különben nagyon meg lehet szívni. Én 16 vagyok, husky jellegű kutyám van panelban, szenvedtem is vele, bár volt segítségem - szóval attól függetlenül, hogy 15 vagy, lehet jól nevelni.
2016. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ez a típusú kutya pont, hogy nem agresszív, nagyon család, gyerekszerető fajta.

Nekünk is staffink van, a lányunk utána született, már azóta 3 éves a gyerkőc, imádják egymást.

De!

Ehhez valóban az kellett, hogy a kutyát a legelső naptól keményen fogjuk. Ez nem azt jelenti, hogy sz*rrá kell verni, csupán csak rettentő következetességet igényel és bizony nagyon sokszor volt olyan helyzet amikor keményen a földre kellett vinni. A munka meghozza a gyümölcsét, ha jól neveled és szocializálod, akkoregy fantasztikusan családbarát, hűséges társatok lesz.

Nem kell ehhez egyáltalán kutyasuli, ha van némi érzéked a kutyákhoz.

Nekünk ő az első kutyánk, mégis sikerült maximálisan engedelmessé nevelni őt.

A mozgás nagyon kell neki, ha eleget szaladgál szabadon, utána otthon láthatatlan szőnyegként fekszik, alszik a nap többi részében.

Nagyon erős fajta, képes a végletekig elmenni, így neked kell vigyáznod rá pl. ha bicajjal futtatod, mert akár kifulladásig hajtja magát. Remek a kutyás sportokban, a miénk pl. most a pár napja leesett hóban minket húzott szánkóval :)

Persze ehhez már megfelelő hám kell neki, de ha "csak" sima házikedvencnek szeretnétek, akkor is tökéletes választás, ha betartjátok a szabályokat vele és figyeltek rá, hogy mindig minden körülmények közt tudja, hogy a helye a falkasorrendben legalul van.

2016. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:

Nekem van 2 kan Pit-em és egy szuka Amstaff.Téves híresztelésekkel szemben én éppen az ellentétet erősíteném,tehát valószínűleg az egyik leghálásabb,legragaszkodóbb természetű kutya.De ez leginkább RAJTAD múlik,hisz a kutya olyan mint a gazdája,ahogy és amilyenné neveled olyanná válik.Te leszel neki a barát a játszótárs,a falkavezér.Figyelni fogja minden szavad,mit szabad és mit nem,de ahogy írtam ez nagy részben rajtad múlik.Tölts vele minél több időt,amennyit csak tudsz,foglalkozz vele,tanítsd,van jó néhány letölthető kutyákkal kapcsolatos könyv amit kezdő kutyatartóként érdemes elolvasnod.Véleményem szerint 15 évesen elég érett vagy egy ilyen kutyához,a tacskóval biztos jól ki fog jönni,és sok mindenre meg fogja ő is tanítani az újdonsültet.Tehát én a helyedben megtartanám.

Az agresszivitásról annyit,hogy én ha sétálni viszem a fiúkat,póráz nélkül,jönnek mellettem,elmehet mellettük 2 méterre macska,kutya,nem foglalkoznak velük,ez is nevelés kérdése mint minden.A leírtak alapján megvan nálatok minden ami egy kutyának szükséges,tehát gratulálok az első Amstaff-hoz.Ezután is mindig ilyen kutyád lesz azt garantálom..:)

2016. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

3 hónaposan még igen nehéz pontosan megállapítani, milyen fajtára is hasonlít egy kölyökkutya. Ráadásul fajtatiszta kutyák nem sűrűn szaladgálnak szabadon.

Ha pedig keverék lenne, akkor ki tudja, a másik fajta mennyiben szól bele a természetébe?

Neveld úgy a kiskutyádat, mint bármilyen másikat szoktak.

2016. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Képet feltennél?
2016. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Az agresszivitas bem fajtajelleg. Egy csaholo, vicsirgo csivavara azt mondjak hogy jaj de edes, pitbulltol ebben azw esetben beszarnanak. Minden kutyat lehet jol es rosszul is nevelni. Nezz meg par reszt Caesar Millan sorozatabol, es latni fpgod, hogy kell a kutyakkal banni. Egyaltalan ne gyerekkent kezeld, nem azt varja el, masok az igenyei.

Rendes toletek hogy befogadtatok, elsodleges az ivartalanitas, oltasok, aztan sokat, napi szinten jarjatok vele kutyas kozossegbe, ahol megfeleloen szocializalodhat a sajat kis falkajaban. Emberekkel ritkan viselkednek problemasan, tenyleg remek csaladi kutyak. Az enyemet nen tanitotta ra senki, megis ott fekudt a babakocsi mellet orakat es jelzett, ha az ocsem felebredt vagy sirt. Okos kutyak, hasznald ki a tehetseget, szigoruan, megis szeretettel neveld. Akkor kutyasuli nelkul is menni fog. Az enyem sem latott soha agility palyat es az engedelmesseget sem ott tanulta.

2016. jan. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kutyasulit nem engedik és nem is fogják. Nem csak az ül-fekszik parancsokra gondoltam. Ismerősünk jár kutyasuliba de nem tud többet a kutyája mint a miénk csak agilityt.

Nem gondoltam rá hogy agresszív lesz és széttép minket vagy ilyesmi mert azért ahhoz nagyon félre kell nevelni egy kutyát. Meg ugye alapból emberszerető fajták kutyákkal meg nem hiszem hogy lesz problémája,mert sokat fog találkozni. Cesar Millannek néztem a sorozatát meg a könyvét is olvastam.

Holnap vagy hétvégén rakok majd fel képet is.

2016. jan. 7. 22:32
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz vele gáz... Amíg el nem kezd kamaszodni.

Nálunk kutyaovin gyakorlatilag kivétel nélkül van egy olyan korszaka minden bull típusú kutyának, amikor kinyílik a csipájuk, és elkezdenek rájönni, hogy a többieket megverni tulajdonképpen jó buli. Ezt általában ott helyben elkapjuk, pár hét múlva el is lehet felejteni, de ha nem mutatod meg neki marha gyorsan, hogy nem, rohadtul nem jó buli, akkor elindulhat egy olyan folyamat, aminek tényleg egy agresszív kutya lesz a vége.

Illetve a másik fontos dolog, hogy az ilyen kutyák általában elég komoly foglalkozásigénnyel bírnak, azok közül is kiemelendő a mozgás, mégpedig a vadászós, küzdős mozgás. Ha nem kapja meg kontrollált körülmények között, játékosan, jobb híján kijöhet belőle agresszió formájában az erre való igény.


A kutyaovi és a suli meg nem azért kell, hogy sok trükköt tudjon a kutya. Szocializáció és nevelés az, amire elsősorban szükségetek van, és ebben tudnak segíteni a szakemberek. Baromira nem fog rajtatok segíteni, hogy mennyire szépen ül a kutya, vagy ad-e váltott manccsal pacsit, ha amúgy kezelhetetlen lesz. Jobb megelőzni a bajt, és felügyelet alatt felnevelni egy ilyen kutyát, pláne, ha bizonytalanok vagytok. Nem vadállatok, de a hajlamaik és a testi adottságaik miatt nem jó ellinkeskedni a dolgot.

2016. jan. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem engedik a kutyaovit-sulit, ahol szocializálódhatna a kutya (ennek a fajtának nagy szüksége van rá), akkor javaslom, keressetek neki inkább fajtához értő gazdit.

Miért nem engedik?

2016. jan. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!