Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hagyja a magyar nemzet,...

Miért hagyja a magyar nemzet, hogy kihaljon a kuvasz és a komondor?

Figyelt kérdés
Szerintetek hogyan lehetne a két fajtát népszerűsíteni vagy esetleg változtatni rajta? Hogyan lehetne azt elérni, hogy az emberek rájöjjenek arra, hogy házőrzésre az őrző pásztorkutya fajták valók? Mi a véleményetek az Erdélybe kihelyezett kutyákról?

2016. jan. 8. 11:58
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
100%
Jó téma, én Mudikat tartok. :) Szegény nem nagyon ismert fajta, és őt nagyon fenyegeti a kihalás.
2016. jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Úgy éreztem, hogy ezt a témát már rég fel kellett volna hozni. Nekem eddig volt komondorom és most van pulim és szó szerint fáj a szívem akkor, mikor alig látni kuvaszt, komondort vagy más magyar kutyafajtát, sőt vannak akik nem is ismerik.
2016. jan. 8. 12:05
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

Miért, hagyja?


Szerintem egyre népszerűbbek ezek a fajták, és ráadásul a megfelelő körökben.

NE tartsanak az emberek "házőrzésre" kuvaszt és komondort (meg úgy en bloc semmilyen kutyát) mert annak csúnya vége lesz. Tartsák őket szeretett társként, megbecsüléssel, hozzáértéssel, kielégítve a kutyák igényeit. Nincs szomorúbb látvány, mint egy mocskos, elhanyagolt, félelmi agressziós "házőrző" komondor.

Tíz éve még szinte elképzelhetetlen lett volna, hogy egy kuvaszt bárki kutyaiskolába vigyen ("Maguktól tudnak mindent") vagy kedvtelésből tartson komondort. Ma meg sokan tartják ezeket a fajtákat társállatként, nem csak olyanok, akik telepet vagy haszonállatokat őriztetnek velük. Ezek a kutyák kérés nélkül is őrzik a gazda javait, de emellett dukál nekik a megbecsülés, a megfelelő bánásmód.

Ez pedig az emberek fejében kezdődik, nem a fajták reklámozásával.

2016. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
Falun meg tanyákon,hogyne lenne kuvasz meg komondor...rengeteg helyen látni.Csak mondjuk városban szerinted ki fog ekkora kutyákat tartani?Csak azért,mert magyar fajták...ez egyfajta előítélet,ha nekem a tacskó tetszik vagy a berni pásztor,akkor nem érdekel,hogy nem magyar,azt fogok tartani.Lassan már a kutyafajtáknál is előjön a rasszizmus?
2016. jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a városban rengeteg komondor és puli van. Akiknek a falu szélén van valami nagyobb telkük állatokkal, azok közül meg többen kuvaszt tartanak. Sőt, mostanában a puli meg a komondor nagyon népszerű a neten a külföldiek körében is. Nem láttam még olyan embert, aki ne tudta volna, mik ezek a fajták.
2016. jan. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok.

Az kimaradt, hogy nekem kuvaszom van, évekig vártam rá, míg úgy alakult az életem, hogy meg tudom neki adni, amire szüksége van. Imádom, de szent meggyőződésem, hogy 10-ből 6 "átlag" kutyatartónak beletörne a bicskája és tragédia lehetne a vége.

2016. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
95%

#6

Na igen, kuvaszhoz megfelelő gazda is kell. Elég csúnya vége lenne, ha boldog-boldogtalan elkezdené ezeket a fajtákat tartani.

2016. jan. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%
Figyelj, a helyzet az, hogy arra amit mondasz, tökéletesek ezek a kutyák, csak hogy a világ változik, és ezek a fajták nem elég alkalmazkodók. Nem fog már több ember tanyán lakni és állatokat tartani, csak kevesebb. A legtöbben városban élnek, olyan kutyára van szükségük aki tud alkalmazkodni a kisebb kerthez, a mindennapi sétákhoz, az idegen kutyákhoz, emberekhez, nyaraláshoz, a társasági élethez, akit könnyen és gyorsan lehet tanítani, stb... Na most amikor egy törzskönyves, díjnyertes, kiképzett komondor mellett egy rendezvényen nem lehet elmenni a kijelölt járdán mert kikötötték 3 percre, elfoglalta a területet, és ezért meg akarja ölni a kutyám aki rá sem figyel, akkor azt mondanám, hogy ezek a fajták nem biztos, hogy alkalmasak arra az életre, amit a legtöbb ember manapság él.
2016. jan. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Pedig a komondor és a kuvasz házőrzésre való fajták. Nem azt kellene elérni, hogy az emberek ne tartsák ilyen célra, hanem akármilyen kutyafajtáról is beszélünk, akármilyen célra van tartva (pl: házőrzés, telephely őrzés, szobakutya) azt a kutyát tisztán és ápoltan, megfelelő minőségű és mennyiségű élelemmel és szeretettel kell tartani. Ez a legminimálisabb annak, aki kutyát akar tartani. Természetesen, ha valaki őriztetni szeretne a kutyájával valamit (pl családi ház, tanya stb), az képeztesse ki a kutyáját és igen, egy pásztorkutya alapból tudja, mit kell tennie, de szüksége van tanulásra, tehát tapasztalatszerzésre, más szóval kutyaiskolába kell hordani a kutyát.


Kedves 4-es válaszoló. Tehát te azt mondod, hogy tegyük fel éppen vernek egy magyart, akkor te vígan elsétálsz mellette, mert egy külföldi mellett is elsétálnál!

Hát ez az egyik legnagyobb probléma, hogy ilyen a magyar összetartás.


Mindenki olyan kutyafajtát tart, amilyet szeretne, nincs is ezzel semmi probléma, de pl nézzük a németeket. Rádöbbentek arra, hogy rosszul van kitenyésztve nagyon sok kutyafajtájuknak a dereka és rögtön neki álltak tenni ellene pl. német juhászkutya.


Én rengeteget vagyok külföldön és az emberek java része azt se tudja, hogy egyáltalán léteznek a magyar kutyafajták, és ez személyes tapasztalat.


Kuvaszt és komondort végtelenül könnyű tartani, ellenben a kaukázusival. Ahogyan fent említettem, tisztességesen ápolni, etetni kell és szeretni és szinte az egyik legfontosabb, tisztességes kerítést építeni, ahonnan a kutya sehogyan sem tud kijönni. Ha valaki úgy érzi, hogy ezeket nem tudja megteremteni kutyájának, az ne tartson kutyát.


Szinte az összes magyar kutyafajtát lehet városban tartani, még hozzá kényelmesen, a napi séták mellett, de ez a külföldi fajtákra ugyanúgy igaz. Itt úgyszintén a kivétel sajnálatos módon a kuvasz és a komondor. Nekik szükségük van egy kis udvarra, de a többi tökéletesen el van városban is, ha foglalkozva van velük. Ha valakinek sok egy kuvasz vagy egy komondor kan, az tartson szukát.


Teljesen megértem a 8-as problémáját. Egy kifejlett területőrző kutyát egyedül hagyni olyan helyen, ahol mások is mozognak, mindegy mennyi időre, az nem felelőtlenség, hanem egy életveszélyes helyzet, de egy rotival is ugyanez lett volna.

2016. jan. 8. 14:21
 10/28 anonim ***** válasza:
49%

Figyelj kedves kérdező, tehát te ha mondjuk életed szerelmét egy nem magyar emberben találod meg, akkor el fogsz menni mellette, mert hogy nem magyar? És hozzámész inkább valakihez, akit utálsz, csak mert magyar? Ha legjobban egy külföldi ételt imádsz, a gulyástól meg hánysz, akkor is az utóbbit fogod tömni magadba, mert az magyar? Az ízlés nem döntés kérdése. Ha valakinek nem tetszenek a magyar fajták, akkor ne vegyen olyat mert se neki, se a kutyának nem lesz jó. Ezt úgy mondom, hogy nekem Mudijaim vannak. De tudod mit? Magasról teszek rá, hogy magyarok. Azért tartom őket, mert imádom a fajtát. Akkor is imádnám ha nem magyar lenne.


Amúgy meg az említett komondor nem volt egyedül hagyva, ott volt a gazdája a közelben. De olyan rendezvényen is voltam már ahol bemondták a hangosbemondóba, hogy mindenki tegye pórázra a kutyáját, mert a jelenlévő 2 kuvasz mindenkit ki akart nyírni. Pedig a többi kutya érdekes mód jól elvolt a társaságban. Tudod a mai modern kutyás világban szerintem alapvető elvárás, hogy egy kutya biztonságosan és viszonylag nyugodtan el tudjon lenni társaságban, kutyák között. Na most én ezt nem látom a komondoron, kuvaszon. A roti és a többi modern munkakutya fajta erre sokkal jobban képes. Persze a tanyán, a pásztor mellett elvannak tökéletesen, meg jól őrzik a nyájat a ragadozók ellen. Csak ezekből a helyekból ma már nem olyan sok van. Inkább egy kutyafuttatón kéne manapság jól viselkedni. De én speciel a kertvárosban sem megyek el a kutyámmal egy olyan ház előtt ahol ott döntögeti a kerítést egy kuvasz vagy komondor, mert féltem a sajátom... Ez van, ez az igazság.

2016. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!