Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy Borden Collie-t...

Szeretnék egy Borden Collie-t de apa azt hiszi el fogom hanyagolni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok a tesóm 18. Szeretnék egy Borden Collie-t de apa az előző kutyánkhoz viszonyítja aki csak rombolt...nagyon vágyok rá, és nem is lenne elhanyagolva mert reggel 1 órát sétálna délután 2-t és este is 1órát és agyilag is le lenne fárasztva mert vinném kutyasuliba is...

##Kutyatartás
2016. jan. 9. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hallgass rá. Amíg a fajta nevét sem tudod, mert annyira nem néztél utána, tehát nem ismerheted az igényeit, plusz az előző kutyátokat (akivel mi is történt?) sem sikerült lefárasztani és/vagy megnevelni, addig én nem erőltetném.

Plusz neked még lövésed sincs róla, mit fogsz csinálni pár év múlva. Lehet, hogy elmész egyetemre, albérletbe, másik városba, ahova nem viheted a kutyát, akkor pedig a szüleidre marad. Ha ők nem akarják bevállalni, akkor ezt sajnos el kell fogadnod.

2016. jan. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Apukat valoszinu okos ember es jobban ismer teged mint sajat magadat. Ha volt mar kutyatok es ennek ellenere nem enged masikat akkor annak oka lehet. Ez nem arrol szol hogy o csinibb es jaj de jo lenne. Azt apukad meg leszivja vele magat. Bizonyitsd be hogy menni fog neked. Takarits, vidd ki a szemetet, viselkedj felelosegteljesen legalabb egy evig. Nekem ez lenne a minimum hogy szoba alljak a gyerekemmel a temarol ha mar egyszer felsult a kutyatartassal. Ot ev mulva mar csak a buli erdekel majd de a kutya ott lesz es apukad nyakan marad. Mondhatod hogy ne igy van de mi is voltunk gyerekek. Sajnos igy van.
2016. jan. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"reggel 1 órát sétálna délután 2-t és este is 1órát és agyilag is le lenne fárasztva"

Jah. Az első 1-2 héten. Utána egyre kevesebbet, amíg el nem jutna a napi kétszer tíz percig, hogy csak üríteni viszed ki, otthon meg rombolni kezdene unalmában.

2016. jan. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

BordeR, nem Borden. Nem kell az neked.

Az előző kutyád miért csak rombolt? Ja, mert azt sem tudtátok megtanítani a normális viselkedésre.

2016. jan. 10. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy itt bárki jobban ismerne téged, a saját apádnál.

Ha pedig az apád ezt hiszi, annak oka van.

Mi pedig egyáltalán nem ismerünk, úgyhogy egyetlen ellenérvet se tudunk, ami ellent mondana az apád érveinek.


Amiket meg leírtál, azok csak üres szavak, virtuális karakterek, amiket elég könnyű létrehozni, de a kijelentéseket 10 éven keresztül véghez is vinni, egy kicsit más kategória.


Nem azt mondom, hogy nem vagy rá képes, csak azt, hogy ha a téged legjobban ismerő emberek ezt hiszik, akkor idegenektől mit vársz?

2016. jan. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Pl hagy kérdezzem már meg, (ha már így a felelős kutyatartás szóba jött) hogy miért pont egy fanatikus munkakutyára esett a választás, aminek az igényei kielégítése még a legprofibbakat is megizzasztják?


Mi a célod vele?

Azok után, hogy az előző kutyával pont ilyen téren volt probléma, hogy esett a választás az egyik legkeményebb kategóriára?


(A kérdés költői, nyilvánvaló hogy a border-divat újabb áldozata vagy, ami önmagában is bőven elég a lebeszélésre.)

2016. jan. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az előző kutyánk amikor idekerült csak 4-5 lehettem és akkor csak a mesék érdekeltek anyáék levitték minden nap egy fél-háromnegyed óra folyamatos futásra de amikor elmentünk mindent csak rombolt

Mostanra lett egy kis cicánk amit csak én gondozok szóval nem hanyagolom el a háziállatokat...


Amúgy Köszönöm a gyors válaszokat rájöttem hogy ha tényleng megváltozik a jövöm nem lesz hova tenni...ezért várok még vele és lehet akkkr jobban átgondolom...

2016. jan. 10. 09:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nah ez a valasz mar erettebb gondolkodasra vall. Ezer dicseret jar neked. Hidd el nem bantani akart senki se csak segiteni higy ne hibazzatok. Kesobb meg lehet sok kutyad. Egyenlore legyel gyerek :)
2016. jan. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A bordeR collie sportkutya, ez a fajta olyanoknak való, akik NAPI szinten SPORTOLNI akarnak vele (pl. agility), sokkal pörgősebb mint egy "átlagos" kutya. Márpedig ha az előzővel se bírtatok, akkor a border még nagyobb falat lesz...

Tessék, ők szintén csak a külseje miatt vették ezt a fajtát, meg is lett az eredménye: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7433599-miert..

2016. jan. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Húgom is 15 éves inkább 16 éves volt mikor anyumék engedtek neki. Nekem volt sejtésem,hogy nem igazán fog vele foglalkozni. Így is lett. 3 évig tisztességesen gondját viselte,sokat foglalkozott vele. Aztán megismerkedett egy sráccal. Hajnalokig együtt voltak,persze másnap már nem kelt fel olyan korán. Végül már egész napját a barátjával töltötte és nem itthon,megint csak 1x sem vitte a kutyáját. Kb 3-4 hónap alatt teljesen én foglalkoztam,sétáltattam a kutyáját. Van sajátom elég nekem ő,de nem sajnos az övével is foglalkoznom el. A kutyája most lesz 5 éves a nyáron. De sajnálom,mert én sem tudok kellően foglalkozni vele. Ugye már húgom dolgozik,ha nem dolgozik barátjával van. Szerencsére már azért ha szabadnapos,meg itthon van hamarabb vagy ilyesmi lehet rá hatni,hogy vigye le,mert én viszem le úgy is állandóan az övét is. De így is hetente talán 1x-2x leviszi 1x. Többi sétát én intézem. Anyum szokott besegíteni ha látja sok nekem,én is dolgozok stb. Mikor sulis voltam akkor könnyű volt a napi 3 sétát beiktatni,így munka,barátok és alakuló párkapcsolat mellett kezd nehézzé válni.


Én 23 vagyok,de én is dolgozok, párom nincsen még, de alakulóban van vmi, barátnőimmel eljárok ide oda. Egy kutyámra alig van időm,kettőre meg tényleg kevés. Séták tiszteségesen meg vannak,de pluszba egyikkel se foglalkozok itthon húgoméval szoktam ha van időm.Mondjuk enyém 14 éves,kicsit vaksi,kicsit nagyot halló szegénykém.Ő már annyira sok foglalkozást nem igényel. Alszik egész nap. De húgom kutyája energia bomba.


Imádom szeretem a kutyámat,de azért ha kutyád van akkor mindig kicsit előre kell tervezni és most olyan időszakom van amikor minden spontán jön,így volt,hogy a kutyám miatt mondtam le programokat vagy éppen a kutyámat hagytam anyumra(bár megkértem szépen,hogy vigye le adjon enni neki). Szóval nehézkes.


Neked is pár éven belül jön a párkapcsolat,bulizás esetleg egyetem tanfolyam,kollégium vagy albérlet.


Amíg suliba jársz addig könnyű kutyát tartani,később mikor kezdesz belépni a felnőttek világába akkor rájössz,hogy nem is egyszerű!


Írtad,hogy későbbre tervezed a kutyát,ami nagyon jó!


Én nem bántam meg,hogy kb 10 évesen kaptam a kutyámat,viszont utóbbi 2-3 évben már igen csak nehezebb minden.


Ha a kutyusom nem lesz,14 éves pár éve még van hátra.

Szóval ha ő nem lesz már,csak akkor lesz kutyám amikor már nyugodtabb életet élek és nem ennyire pörgőset mint most.

Speciel most nem vállalnék kutyát,se pénzem se időm most egy kölyök kutyára.

2016. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!