Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyírja szinte mindenki...

Miért nyírja szinte mindenki a schnauzert? (Tisztelet a kivételnek. )

Figyelt kérdés
Hivatalosan trimmelni kéne. Szerintem a nyírt snacik borzalmasan néznek ki, mert lágy és hullámos lesz a szőrük. Csak azért nyírják mert így egyszerűbb? (Nem a mentett, elhanyagolt szőrű kutyákra gondolok, hiszen náluk nincs más megoldás.)

2016. jan. 10. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

A legtöbb kutyafajtának nyírni kell a szőrét. Vagy azért mert folyamatosan nő, mint a haj, vagy azért mert nehéz karbantartani a bundáját, vagy azért, mert szimplán jobban néz ki formára nyírva.

Te is vágatod a hajad, mert így szebb. A kutyák is megérdemlik a törődést.

2016. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem azért, mert ahogy írtad egyszerűbb és olcsóbb. Kiállítási kutyánál nyilván trimmelnek, de akinek csak kedvenc, annak szerintem mindegy milyen a szőre.
2016. jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A legtöbb kutyának NEM kell nyírni a szőrét! A yorkie-nak valóban kell, mert folyamatosan nő, mint a haj, de ez csak egy fajta. Szerinted a németjuhászt nyírják? Attól lenne ápolt? XD (Tudom, van még pár nyírós fajta pl. uszkár, de nem ők vannak többségben.)
2016. jan. 10. 12:15
 4/12 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak köszönöm. :)
2016. jan. 10. 12:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Miért nyírják a westieket? A spánieleket, stb?

Kényelemből. A legtöbb gazdának tök mindegy, milyen minőségű lesz a kutya szőre, hiszen le van nyírva.

Ráadásul manapság már nem annyira figyelik a tenyésztők a megfelelő szőrminőséget, így trimmelésre alkalmatlan szőrminőség is sűrűn előfordul.

Emlékszem, ezelőtt úgy 25 évvel is táma volt a snaciknál a szőr. Nagy bírói egyeztetés után megállapodtak, csak másfél centis, trimmelt szőrrel lehet az első helyekhez tenni egy kutyát.

Aztán kész. Eddig jutottak. Továbbra sem vették figyelembe , hogy nyírt, vagy trimmelt az eb.

2016. jan. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm. :)
2016. jan. 10. 12:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Kiállításon a trimmelős fajtákat trimmelni kell! Nyírt kutyát nem is lehet nevezni.


Amúgy a trimmelés drágább,kevés kozmetikus csinálja,nyírás olcsóbb egyszerűbb gyorsabb.



Némelyik egyednek meg tényleg a rossz szőrminősége miatt fájdalmas a trimmelés. Jobb a nyírás.


Ismerősöm szálkás szőrű tacsiját vitte trimmelni,de a kutyának kipattogott a bőre,nem is volt olyan jó a szőre,hogy szépen lehessen trimmelni. Na mindegy egyszer meg tesójánál volt megőrzésben,elvitte egy ottani kozmiba ,de tesója azt mondta nyírják meg. Meg lett nyírva a tacsi. Ismerősöm nagyon megijedt,hogy úristen mi lesz,de érdekes mód a kutya bőre nem pattogott ki!! Utána is nyírva lett és azóta van rendben.


Vannak rossz szőrminőségű kutyák akiknél a trimmelés nem jó,fájdalmas.

2016. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a border colliemat is nyírom és ha német juhászom lenne és szükséges lenne, akkor neki is igazítanék a szőrét. De ezek szerint csak én vagyok ilyen "igénytelen".
2016. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Miért kéne nyírni egy németjuhászt? De rád bízom, a border collie sem egy nyírós fajta. (Ha beteg, akkor más a helyzet.)
2016. jan. 10. 20:50
 10/12 anonim ***** válasza:
egy bc-nek is lehet olyan rossz minőségű szőre, ami annyira zavarja a kutyát, hogy egyszerűbb lenyírni. snacinál is. és akik nyrják azoknak mind házikedvencük van, nekik így egyszerűbb, szerintem nem elítélendő dolog, a kutyának nem fáj...
2016. jan. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!