Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyával,...

Mit csináljak a kutyával, hogy nem akarjn folyamatosan szökni?

Figyelt kérdés

Jelenleg épül neki a kennel, most futóláncon van (nem szívesen).

Amint lehetősége van rá, azonnal meglóg. Már pórázon sem merem kivinni sétálni, mert ott is sokszor addig rángatta magát, amíg ki nem szabadult és már meg is lógott.


2016. jan. 10. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha kan kutyáról van szó, akkor szerintem az ivartalanítás sokat segíthet.
2016. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás,fojtó lánc abból sehogy sem fog tudni kibújni. Pedig muszáj lenne lemozgatnod vhogy,mert sok az energiája.

A kennel pedig nem old meg semmit,csak azt,hogy ketyós lesz a kutya!!! Akkor a futólánc sokkal jobb!!

2016. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy jó kutyaiskola kell! Ott megtanítanak téged, hogy hogyan tudsz normálisan pórázon sétálni a kutyával, hogyan tudsz stabil behívhatóságot kialakítani, hogyan tudod elérni, hogy legalább a jelenlétedben eszébe se jusson szökni. És persze főleg, hogy hogyan tudsz jó kapcsolatot kialakítani, jó kötődést kiépíteni benne feléd.
2016. jan. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Húzd olyan szorosra a nyakörvet, hogy ne tudjon kibújni belőle, és legyen fém csatja, hogy ne törjön meg nyíljon ki. Öt méteres póráz, vagy akár hosszabb, had mozogjon. És minden nap egy óra séta legalább. Hiszen ugye azért szökik, mert mehetnékje van; ha ezt rendszeresen kielégítheti veled, nyilván kisebb motivációja lesz szökni.

A kutyasulin is érdemes erősen elgondolkodni, mert ha ennyire aktív, akkor lehet, hogy a sima séta kevés lesz a lefárasztásához.

Plusz ha ivaros, akkor egy ivartalanítás sem ártana. Meg egy jó kerítés... :)

2016. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A kerítéssel nincs gond, csak a kutyának nem akadály - két méter magas fémlapkerítés, 60 cm-en lebetonozva. Sajna kutyasulira nincs keretünk, a kennelt is úgy kaptuk - hogy maga a konstrukció/váz az ingyen lesz, csak le kell betonozni.


A kutya amúgy fél éve van velünk, nagyapámé volt, aki tavaly sajnos meghalt, és a kutyája senkinek nem kellett - így én hoztam el.

2016. jan. 10. 22:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Villanypásztor tudna segíteni a szökésen. Illetve ebben az esetben én is a fojtó nyakörvet, szimpla egysoros fojtót javaslom, arra például 10-20 m-es póráz, azon mozgatni, behívást gyakorolni.
2016. jan. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem fog megoldani az, hogy bezárod! Illetve igen! Nem fog szökni, de akkor ott fogja leélni az életét mert ha most sem tudod elvinni sétálni akkor később sem fogod. Ezen a lemozgatás és a foglalkozás segít!
2016. jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sétakor olyan nyakörv, amiből semmiképpen nem tud meglépni, napi 1-2 séta, fárasztás, emellett kutyaiskola, nevelés.
2016. jan. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a villanypásztor vált be...de csak a teheneknek való :) a kisebbre ráült...

Ivaros kan németjuhász. Hiába volt jó kerítès, ha kitúrni nem tudta, átmászott rajta.

A kennellel az a baj, hogy nem mozog. Ahogy kiengeded, menni fog.

2016. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!