Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Útlevéllel lehet kutyát...

Útlevéllel lehet kutyát külföldre vinni anélkül, hogy több hetes/hónapos karanténba zárnák, vagy ez elkerülhetetlen?

Figyelt kérdés
2016. jan. 11. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Hova utaznál vele és mennyi idős? A legtöbb helyre viheted. Érvényes veszettség oltás kell.
2016. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából még nincs saját kutyám (csak családdal közös) de szeretnék majd, csak ugye az egyetem .. stb miatt még pár évig Magyarországon maradok. Utána szeretnék kiköltözni Angliába és lehetőleg bejárni a világot (nem öt csillagos szállodákban lakni, hanem pl. lakókocsival, sátorozni stb). És mivel nem akarok egyedül nekivágni az útnak, szeretnék egy értelmes lényt is magammal vinni, így esett a választásom a jövendőbeli kutyámra :D Azt viszont nem szeretném, ha minden határnál "le kéne őt adnom" és több hónapig egy ketrecben kellene rohadnia :\

Esetleg azt tudod/tudja valaki, hogy mennyibe kerül egy fullos útlevél neki? (gondolom kötelező oltások..stb benne kell, hogy legyenek)

2016. jan. 11. 19:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Illetve Amerikába is szeretném majd kivinni. Gondolom oda más szabályok érvényesek mint az Eu-n belül. Esetleg ezzel kapcsolatban vannak tapasztalatok?
2016. jan. 11. 19:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel még csak terv a kutya, van időd böngészni a netet. Mindent megtalálni az országok közötti szállításról, a szükséges oltásokról országokra lebontva, stb.
2016. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, nézegetem, de engem leginkább személyes tapasztalatok érdekelnek.:) Hogy ki mit csinált előtte, a határon hogy viselkedtek, tényleg átengedték-e őket az útlevéllel..stb. :)
2016. jan. 11. 20:47
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Itt sok minden fent van.

Eu-n belül 3 hónapos 21 napos kortól utazhat. 3 hónaposan kapja a veszettség oltást és 21 nap múlva mehet. Utána az a fontos, hogy 1 éven belül legyen mindig a veszettség oltás ismétlése. Angliába pl fontos hogy a féreghajtás percre pontosan be legyen írva az útlevélbe. Ha jól van kitöltve akkor nincs gond a határokon (már ahol van határ). Azt tudom, hogy Ausztráliába van karantén oda nem tudod csak úgy kivinni.

2016. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! :)
2016. jan. 11. 23:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Vettél kutyát?
2021. jan. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!