Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit nem csinálhatok jól? A...

Mit nem csinálhatok jól? A férjemnek miért fogad szót elsőre? Rám miért morog, ugat? Ha olyan a kedve!

Figyelt kérdés
Véleményt szeretnék kérni! Kaptam novemberben egy akkor 3 hónapos yorki, szuka kutyát! Minden nap itthon vagyok vele (betegségem miatt) ezért is kaptam egy kis társat. A férjem reggel megy este jön a munkából. Alig van itthon! Kivéve hétvégén! A problémám az lenne, hogy pár hete nekem nem fogad szót. Ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné akkor ugat, vonyít stb. Teljesen begurul és a játékait tépkedi. Hiába szolok (szépen, kedvesen, vagy hangosabban) rá ha tépi az újságot vagy viszi a wc papírt! Ugyan úgy csinálja tovább csak mérgesebben! A férjemnek elsőre szót fogad! Kutyasuliba megyünk márciustól, mert nálunk csak ekkor indul. Nagy kertes házban lakunk! Sok a tere szaladgálni. Minden nap többször is sétálunk pórázon. Szoba tisztaságot azonnal megtanulta. Újságpapír van neki a fürdőben és oda piszkít! Volt már mopsz, bullmasztiff, őzpincser kutyusaim. Velük ilyen jellegű problémám soha nem volt.
2016. jan. 12. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs előtte tekintélyed, a férjednek meg van. A yorki egy terrier, ennek megfelelő vérmérséklettel.

A kutyasuli jó ötlet. Addig is, ha olyan csinál, amit nem kéne, úgy tiltsd meg neki, hogy az elég hatékony legyen, tehát ő is megértse, hogy ez nem elfogadható viselkedés. Nem csak szólni kell, hanem elkapni a grabancát.

Akkor vagy elég hatékony, ha célt érsz, azaz a kutya abbahagyja a tiltott tevékenységet.

2016. jan. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a kutya aki a házba piszkít az nem szobatiszta. Ott a ketr, viszitek sétálni, miért kell újságpapírra végeznie a dolgát?

Egyébként meg szólhatsz hozzá kedvesen, vagy ordibálhatsz is vele, de ha nem vagy határozott akkor nem ér semmit. Az ordítozás a kutyáknál egyébként is ideggyengeségre utal, tehát csak méginkább aláásod a tekintélyed vele.

2016. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bollocks ***** válasza:
100%

"Hiába szolok (szépen, kedvesen, vagy hangosabban)"

Tud magyarul is a kutya? Kétlem. Úgyhogy mondd el neki kutyául, és tanítsd meg a szavak jelentésére.


"Nagy kertes házban lakunk! Sok a tere szaladgálni. Minden nap többször is sétálunk pórázon."

Ez fordítva kellene működjön, a póráz nélküli séták alatt kellene a többi kutyával szaladgáljon. Mégis mi a fenéért rohangáljon az udvaron? Te sem szoktál, feltételezem.


"Szoba tisztaságot azonnal megtanulta. Újságpapír van neki a fürdőben és oda piszkít!"

A szobatisztaság azt jelenti, hogy NEM piszkít a házba. Sem papírra, sem szőnyegre, semmire.

2016. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2016. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És igen, a szobatisztaság azt jelenti, hogy nem csinál be senki házába, hanem kint a természetben végzi el a dolgát, mint minden normális kutya.


A kutya az kutya, nem macska, a kutyát sétáltatni kell, ezt mindenki tudja.


Mellesleg rohadt gusztustalan és igénytelen, amikor tiszta hugy meg szarszagú minden a házban. Nem viheted majd magaddal se sehova a kutyát, mert akkor ott is a házba fog becsinálni, vendégségben pl ez meg elég gáz.


Nem is értem, ha van kertetek, annyi lenne a dolgod, hogy kimész vele, aztán megdicséred ha pisil/kakil, hogy aztán csak ki kelljen nyitnod az ajtót.

2016. jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a eddigi vàlaszokat!

Nem a piszkitàst kérdeztem..

Nem szeretném meg poràz nélkül elengedni.. Az utcàn azért nem mert még féltem.. Az udvaron meg sok màs àllat is van! Még kicsi szerintem..

Majd tavasszal. Akkor marad a kutyasuli. Addig meg türelem és probàlkodàs.

2016. jan. 12. 13:43
 7/8 A kérdező kommentje:

Voltunk màr vendégségben! Sőt anyosomékhoz minden màsnap megyünk!

Mindig beàll az ajtoba és akkor tudom hogy menni kell vele ki! Ezzel nincs gond.Szerintem ha egy helyre végzi a dolgàt otthon, és én azonnal papirt cserélek akkor nincs sem büdi,sem mindenhol piszok!

2016. jan. 12. 14:06
 8/8 bollocks ***** válasza:
68%
Ha úgy látod, hogy mindent jól csinálsz, akkor mégis miért tetted fel a kérdést?
2016. jan. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!