Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kupírozott fülű fajtáknál...

Kupírozott fülű fajtáknál meddig lehet elvégezni a műveletet? Mi a legkorábbi és a legkésőbbi kor? Mikor ideális?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kíváncsi a "már rég tilos" és hasonló kommentekre, kérem a kérdésre válaszoljatok. Köszönöm.

2016. jan. 12. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
A dokitól és fajtától függ.
2016. jan. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
8-12 hetes kor között.
2016. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom,hogy 7/8-12/13 hetes korig.


Rég tilos,de külföldön megcsinálják,illetve a tenyésztőnek van megbízható orvosa erre. Szóval ha tenyésztőkkel fel veszed a kapcsolatot még találhatsz simán olyan kennelt ahol fül vágottan adják el kölyköket, 3-4 hónaposan :)


1-2 éve dobit szerettem volna,utána jártam.

2016. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Én anno a snaciknak 6 hetesen vágattam.
2016. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Itt tilos! Külföldön nem!
2016. jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy itthon elvileg nem lehet, de meg lehet oldani, csak az időben nem voltam biztos. Mindenféle kort hallottam-láttam már.

Amúgy, ha valaki okos tudja: van lényegi különbség a korai és a késői vágás között?

2016. jan. 17. 21:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Minél később vágják annál neccesebben fog állni a füle, pl hallottam,hogy amelyik kutyának 4 hónaposan vagy 4,5 hónaposan vágták nem állt teljesen. Szóval vmi dobi keveréknek nézhetett ki.


Minél korábban vágják annál hamarabb állni fog,és stabilan áll.


4-5 hónapos kor után kezd beporcosodni a fül igazán,így hosszabb idő a gyógyulás is.

2016. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos...kiválasztod a dokit, akihez vinni akarod. Szépen megbeszéled vele, mikor óhajtja végrehajtani a műveletet. Ennyi.
2016. jan. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!