Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam pórázhoz a...

Hogyan szoktassam pórázhoz a fél éves kutyusom?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy fél éves keveréket. Az tulaj nem szoktatta pórázhoz, de én szeretnék vele sétálni menni.

Párszor már rátettem a pórázat. Elindul vele, de rágja, és egy idő után visszafele húzza.

Mit tudnék vele tenni?



2016. jan. 17. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Először az univerzális "hagyd/ereszd parancsot tanítsd meg neki, azzal már elengedi a pórázt. Ha ez megvan, akkor simán csak nyugtasd le, erre millió technikát írtak már itt is, kutyakiképzők is (addig ne lépjen ki az ajtón, amíg pörög, ha húzni kezd állj meg és ne indulj tovább stb)
2016. jan. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha rágja a pórázt tiltsd le róla. Ha pedig visszahúz először jutalommal, biztatással próbáld csalogatni, ha pedig ez nem megy, akkor határozottan indulj el és kis rántásokkal vedd rá, hogy kövessen. ne engedd, hogy megálljon. Rá fog jönni hamar, hogy a séta jó dolog.


És érdemes lenne keresni egy helyet, akár kutyafuttatót, akár egy nyugodt parkot, erdőt, szántóföldet, ahol el tudod engedni. Ha nem körbe kerített hely, akkor persze eleinte még hosszú pórázon. Azért a kutyák a sétának mégiscsak azt a részét szeretik igazán, mikor szabadon mozoghatnak.

2016. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos nincs a környéken kutyafuttató. Viszont nem messze van egy nyílt, füves terület. Arrafele rengeteg kutyatartó lakik, én meg még nem tudom, hogy hogyan fog reagálni arra, ha ugatják.

2016. jan. 17. 17:11
 4/13 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne kutyasuliba elmenni, hogy szokja meg a kutyákat, tanuljon meg velük kommunikálni. Gondolom ha nem sétáltatták, akkor idegen kutyákkal sem találkozott. Ezt pótolni kell minél hamarabb! És erre a legbiztosabb hely a kutyasuli, ahol az oktatók rendet tartanak, és ahol neked is segítenek a problémákban. a kutyát szocializálni.
2016. jan. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen klikkerrel vagy Anélkül, de a nem parancsszó után dícsérd meg és adj jutalom falatot. Nekem a Corsom csinálta ezt kb 4 hónapos kora körül. Semmi képpen sem eröltesd! Nem szabad. Mindig csak addig legyen rajta amennyihez kedve van. Ha 2 perc akkor 2 perc. Én így tanítottam meg pórázon közlekedni.A rágást azért csinálja mert nem akarja hogy húzd utána ráun , bemakacsolja magát és megy ahogy tud. Nem is kell vele sétálni az elején! Hagyd kicsit mozogni, hagyd hogy megszagolja, megismerje. Ha ez megtörtént dícsérd újra!

Én egy métert sem tudtam vele menni mert leült és nem mozdult, és apró mozdulatokkal mutattam neki h merre induljon, ha egy kicsit is megmozdult máris adtam neki a jutalomfalatot. Élvezni fogja meglátod! Ha már elindul egy két métert a TE vezetéseddel dícsért szokásosan! Majd néhány méteren belűl járkálj vele oda-vissza! Ha húz állj meg várd meg míg leűl adj neki falatot. Indulj el és ha megy veled azonnal jutalmazd! 😊 Ha bármilyen pozitívat is észlelsz a rövid séta alatt azonnal jutalmzd! Ha rángat állj meg! Hogy tudja te vagy a főnök. És ha 10 méterenkén meg kell állni, de ha elindulsz szépen megy ujra jutalmazni kell! Így rájön mit is szeretnél! Ez csinálni gyorsabb mint itt leírni! 😃😊 Arra figyelj hogy a póráz Sosem feszüljön! Se a kutya se miattad mert akkor már átesünk a ló túloldalára! Utálni fogja úgy. Könnyedén igazodnak! Figyelni kell minden pozitívumot. Pár méter után már ha nem csinálj mennyetek amíg csak jól viseli! 😊 Nagyjából Ennyi a lényeg. Egy hasznos tipp: Ne tápot vigyél hanem virslit, karikára vágva! Mivel állandóan adni kell a jutalomfalatot, puha apró gyorsan ehető falatot vigyél!

2016. jan. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha ismersz valakit akinek van kutyája és a kutya jó agresszív, ez fontos mert ha nem jól kezeli a te kutyád nagyobb lesz a kár, mint a haszon) akkor együtt menjetek a két kutyával, mert úgy sokkal bátrabb lesz a tied is
2016. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok rosszul írtam , így jó:NEM AGRASSZÍV a másik kutya
2016. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, van ismerősöm, aki a környéken lakik, és ki tudnánk vinni a kutyákat együtt, de én nem tudom, hogy az enyém mennyire lenne agresszív, ő meg félti a sajátját.

2016. jan. 19. 18:57
 9/13 anonim ***** válasza:

Mekkora a kutyus ?

Ha kicsi,talán az öledbe tudod venni,és vidd úgy,szerintem hozzá szokik

Ez szerintem beválhat,ha nagy,ha kicsi a kutyád

Valami finom falatot vigyél magaddal,és mikor nem akar menni,vagy elkezdi rágni a pórázt,add ki a parancsot,először valószínűleg nem fog szót fogadni,úgy hogy segíts neki végre hajtani a feladatát,amikor jól csinálja,kap egy jutalom falatot :D

Remélem beválik :)

2016. jan. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

...szerintem hozzá szokik * A PÓRÁZHOZ !

2016. jan. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!